roswell.pl - polski wortal roswelliański. Wszystko o serialach Roswell a także Lost, nowości, fan-fictions, multimedia, tętniące życiem Forum, a także szczypta informacji o UFO.


CRAZY - OPIS ODCINKA

Zobacz także:[Opis]   [Transkrypt - Eng]   [Transkrypt - Pl]   [Napisy]   [Co sądzisz?]

Max i Liz wychodzą do kina, a Maria zastępuje przyjaciółkę w kafeterii żałując, że Michael nie zabiera jej na randki. Max i Liz zamiast do kina udają się w odludne miejsce i całują się w samochodzie. Nagle podbiega do nich jakaś przerażona kobieta, informuje, że są w niebezpieczeństwie i zapowiada, że jeszcze się spotkają. Tą kobietą jest Topolsky. W mieszkaniu Michaela wszyscy rozmawiają o tym niespodziewanym spotkaniu. Michael uznaje, że to jej nowa taktyka, by ich podejść i dowiedzieć się, że są kosmitami. Kosmici uznają, że nie należy jej ufać.

Alex próbuje przekonać Isabel, że miło jest mieć kogoś bliskiego. Przysiada się do nich nowa uczennica - Tess Harding i od razu wzbudza sympatię Isabel.

W domu Evansów Michael próbuje zasięgnąć rady Maxa jak ma uszczęśliwiać Marię. Gdy Max udziela mu wskazówek do pokoju wchodzi Tess. Nowa przyjaciółka Isabel wzbudza niepokój u facetów, uważają, że teraz nie mogą nikomu ufać.

Do kafeterii przybywa goniec z kwiatami dla Liz. Dziewczyna jest przekonana, że jest to przesyłka od Maxa, tym bardziej, że w dołączonej karteczce prosi o spotkanie w restauracji z ich pierwszej randki. Liz udaje się w umówione miejsce, lecz do stolika nie dosiada się Max. Osobą, która przesłała Liz kwiaty jest Topolsky. Kobieta informuje Liz, że przeszła przez piekło. Mówi o agencie FBI, który jest łowcą kosmitów. Na jego liście znajduje się Max Evans i wszyscy ludzie z nim związani. Liz wierzy w opowieść pani Topolsky. Zgadza się na rozmowę następnego dnia.

Liz opowiada Maxowi o spotkaniu. Chłopak jest zdenerwowany, że Topolsky chce omotać dziewczynę. Liz mówi mu o liście na której znajdują się oni wszyscy, dlatego uważa, że też ma prawo decyzji. Cała szóstka spotyka się by omówić ten problem. Tylko Liz i Alex chcą zaufać Topolsky. Zostają przegłosowani.

Topolsky czeka na Liz w umówionym miejscu, jednak dziewczyna się nie pojawia. Zdesperowana kobieta udaje się do Valentiego. Opowiada mu o tym co przeszła po opuszczeniu Roswell. O tym jak katowano ją w specjalnym wydziale FBI. Informuje też szeryfa, że jego nazwisko również widnieje na liście. Z wydziału do spraw UFO nikt nie może się wydostać. Na dowód przytacza nazwisko agenta Stevensa, który został poćwiartowany dla przykładu, gdy chciał się wycofać. Valenti dzwoni do FBI i dowiaduje się, że Stevens już u nich nie pracuje. Dzwoniąc do jego żony poznaje jednak prawdę - agent Stevens nie żyje.

Do "UFO Center" przychodzi Valenti. Mówi Maxowi, że gdyby ktokolwiek chciał zrobić coś jemu lub jego przyjaciołom, zawsze może im pomóc.

Liz, Max, Maria i Michael wybierają się na podwójną randkę. Faceci ofiarowują swym dziewczynom drobne podarunki, z tym że ten od Maxa jest jakby efektowniej podany. Maria jest zła, że Michael znów jest gorszy. Tymczasem Alex zostaje sam z Isabel i już prawie udaje mu się zaprosić ją na video randkę, gdy przerywa im Tess. Dziewczyny idą na babski wieczór. Gdy chłopak wraca sam do domu podjeżdża do niego samochód. Jakiś nieznany mężczyzna informuje, że przybył tu by zabrać Alexa do Topolsky. Whitman jest bardzo ostrożny i nie ufa obcemu. Gdy nieznajomy przekonuje Alexa by wsiadł do samochodu pojawia się Valenti. Obcy odjeżdża, a szeryf zawodzi chłopaka do domu.

Podczas randki Michael oznajmia Marii, że będzie musiała zapłacić za kolację, bo on nie ma kasy. Dziewczyna zirytowana odchodzi od stołu. Michael nie rozumie o co jej chodzi. Jego starania nie są doceniane, więc pyta Marii czemu umawia się z takim palantem i wychodzi. W jego mieszkaniu czeka na niego Topolsky. Informuje go, że to co Max i Liz znaleźli pod wieżą radiową jest komunikatorem i że ona jest w posiadaniu identycznego przedmiotu. Prosi Michaela o spotkanie obiecując że przyniesie drugi komunikator. Chłopak próbuje podkraść Marii samochód. Dziewczyna to zauważa i postanawia jechać z nim, dziwiąc się, że nagle chłopak zmienił zdanie. Maria udaje się po kurtkę i zostawia karteczkę Liz informując gdzie pojechali. Kiedy są już na miejscu przyjeżdża też cała reszta. Max żąda zwrotu komunikatora, a kiedy to nie skutkuje uderza Michaela w twarz. Komunikator upada gdzieś w trawę, ale zanim zdążają go zabrać pojawia się obcy samochód. Nieznajomy mężczyzna informuje, że Topolsky nie przyjdzie. Michael zarzuca mu, że to on jest tym mordercą z FBI i że zabił Topolsky. Tymczasem przyjeżdża szeryf i informuje, że nieznajomy jest psychiatrą który leczy panią Topolsky i że została ona zabrana do szpitala. Idąc do samochodu Valenti znajduje komunikator i zabiera go ze sobą. Wszyscy są wkurzeni na Michaela, bo jest to jego winą. Doktor znalazłszy się na odludziu zmienia postać - Nasedo znów zadziałał.

Tymczasem niedaleko na drodze pojawia się samochód. Z zarośli wychodzi pani Topolsky myśląc, że to samochód Michaela. Okazuje się jednak, że jest to agent Pierce. Topolsky zostaje schwytana.