Nowości

:: The Vampire Diaries S02E10 - The Sacrifice

 5.12.2010 | Olka
Stefan i Damon planują, jak odzyskać księżycowy kamień nie uwalniając przy tym Katherine. Elena prosi Rose, by pomogła jej się spotkać ze Slaterem, który może mieć więcej informacji na temat Klausa. Kiedy przybywają na miejsce okazuje się, że Slater nie żyje. Dzięki pomocy jego dziewczyny udaje im się włamać do komputera Slatera. Elena wysyła wiadomość do ludzi znających Klausa, że chce się poddać. Według niej to jedyny sposób by uchronić jej bliskich przed śmiercią.

Tymczasem Caroline i Tyler przygotowują się do pełni księżyca i pierwszej transformacji Tylera w wilkołaka. W podziemnej celi starej posiadłości na ziemiach Lockwoodów odnajdują pamiętnik i nagrania Masona opisujące jego transformacje.

Bonie wpada na plan, jak tymczasowo unieruchomić Katherina i zdjąć czar z grobowca, aby Stefanowi udało się zabrać księżycowny kamień przed ponownym zapieczętowaniem Katherine w podziemnym więzieniu. Jeremy uprzedza ich jednak i choć udaje mu się wyrzucić kamień z grobowca koniec końców Katherine odzyskuje przytomność i pożywia się jego krwią. Aby powstrzymać Katherine przed ciągłym uśmiercaniem Jeremy'ego (który wraca do życia dzięki pierścieniowi wójka) Stefan wypycha Jeremyego z grobowca, a sam pozostaje w nim uwięziony, podobnie jak i Katherine.

Damon dowiaduje się o planach Eleny od Rose i przybywa do domu Slatera aby ją chronić. Ojciec Luci używa magii aby pomóc Elijahowi zlokalizować Elenę. Kiedy Elijah pojawia się na miejscu niespodziewanie pozbywa się dwóch wampirów, które przybyły po Elenę i pozostawia wszystkich przy życiu twierdząc, że Elena musi być chroniona. Damon i Elena powracają do Mistic Falls, gdzie dowiadują się, że Stefan i Katherine są uwięzieni w grobowcu. Elena, próbuje wejść do grobowca, ale Damon ją powstrzymuje. Później obiecuje Stefanowi, że będzie chronił Elenę zanim ten znajdzie sposób wydostania się z grobowca.

Zapraszamy do dyskusji o odcinku na forum lub w komentarzach. Zapowiedzi 11 odcinka By the Light of the Moon dostępna jest również na forum w wersji pierwotnej i rozszerzonej.

Dodaj komentarz


Wasze komentarze

There appears to be a group C as well, the ultra wealthy elites of both group A and Group B whose culture revolves around preserving their elmoism.Deitgraphically this is a tiny group which punches way above its demographic weight.....Group C believes it is playing a 'divide and rule' game whilst not realizing that it too is protected only by Group A's benevolent accomodations (which are doomed in the long run). This makes it a sub-group of A!
~o8vTkpu7oO

Zakończenie mooocne :D
Jutro wypowiem się szerzej :]
Beauty_Has_Come

SPOILERY!!!

Świetny odcinek i naprawdę mocne zakończenie!

Czyżby Elijaha był jednak dobrym wampirem, a może po prostu pokłócił się z Klausem?
ALEX_WHITMAN