Nowości

:: WI - faza druga - testy beta

 1.2.2010 | o
Dawno dawno temu wspominaliśmy o WI, operacji przebiegającej w trzech fazach. Pierwszą było nowe forum, drugą jest to co ujrzycie za chwilę.

Na początku, zgodnie z obietnicą, wyjawię co znaczy skrót WI: otóż jest to Wielka Integracja.

Jedną z wad roswell.pl była pewna dychotomia - serwis ten składał się z dwóch niezaleznych członów, które praktycznie żyły własnym życiem - Portal i Forum. Na jednym i drugim trzeba się było osobno rejestrować, logować, wylogowywać. Z czasem wykształciły się praktycznie 2 obce sobie grupy ludzi. Nawet czasami dało się słyszeć słowa dezaprobaty jednych wobec drugich. Nie chcemy tego. Roswell zwykle ludzi łączyło... Nawet kłócili się pięknie...

Dlatego właśnie rozpoczęła się WI - Wielka Integracja. Integratio to z łaciny odnowienie. Słowo to oznacza tworzenie całości z drobnych kawałków (czasem też całkowanie, ale nie dręczmy humanistów :P). To własnie zrobiliśmy. Przedstawiamy oto zupełnie odnowione i złączone roswell.pl. Zarówno nasz nowy Portal, jak i Forum posługują się wspólną bazą użytkowników. Każdy, kto się tam zarejestruje, będzie użytkownikiem całego roswell.pl.

Na razie nowy Portal jest w wersji beta: nie zawiera wszystkich informacji ani funkcji ze starej stony. Będzie on systematycznie uzupełniany, rozbudowywany i poprawiany, dlatego czekamy na wasze uwagi i życzenia. Któregoś zaś dnia zakończymy testy i beta ostatecznie zastąpi stary portal.

Zapraszamy na beta.roswell.pl!
Jeżeli masz konto na naszym Forum, możesz użyć do logowania na Portalu tych samych danych. Jeśli nie - po prostu zarejestruj się. To łatwe.

Dodaj komentarz


Wasze komentarze

I'm imseprsed you should think of something like that
~o7gz2STknS

czy ten film pedzie jescze leciał na posacie
daniel_1989z

nooo interesujące ;P xD
cuksss

Dla mnie teraz dużo lepiej, z tekstem w środku, i z shoutboxem na głównej - jak trzeba go szukać to mało kto tam trafia :)
Beauty_Has_Come

Teraz rozumiem :)
{o}

Źle się wyraziłam. ;) Mamy główne podstawowe tło,następnie na nim jest troszeczke jasniejsze i najaśniejsze dla sondy i menu. I teraz chodzi mi aby różnica między tłem głównym a tłem od newsów była bardziej zauważalna,oraz żeby miejsce newsów,było jakby wykrojone,obramowane...
Pewnie bardziej zagmatwałam . ;|
~Elizbaeth

lol coś z tymi kodami jest :| za każdym razem wychodzi że wpisuję błędny, a taka niemota to nie jestem :|

Co do wyglądu ten tutaj jest o wieeele lepszy :) ale mam nadzieję że będzie tam coraz lepiej. ;)
aśkaeddie

A teraz to nie rozumiem. Przecież newsy są na ciemnym, a menu i sonda na jasnym...
{o}

Lepiej. Tylko jakby jeszcze bardziej odznaczyć newsy od sondy i menu,żeby nie były razem na jednym tle,wtedy chyba bedzie bardziej czytelnie. ;)
Elizabeth

Przełożyłem menu na lewą stronę, jak teraz?
{o}

ale zauważyłam zmianę zdjęć na bardziej czasowe w zakładce Aktorzy na betastronie i muszę przyznać że Emily bardzo wypiękniała przez te kilka lat, za to Nick wygląda jak narkoman :D (a może to wina złego oświetlenia?), Brendan powinien zapuścić te włosy, całkowicie mu nie do twarzy w takich krótkich :D
Czips

{o} - między innymi o kontrast (jak dla mnie nadal się to wszystko jakoś zlewa :P ),ale także o to,że teksty/newsy nie są wypośrodkowane oraz dziwnie sie prezentują działy. Na przykład gdy weszłam w "Roswell" to w pierwszym momencie myślałam,że dział jest nieuzupełniony,i nic jeszcze w nim nie ma,dopiero po chwili zauważyłam z boku menu.
Pewnie to wszystko jest kwestią przyzwyczajenia,może za jakiś czas sie przestawię.
Elizabeth

dziękuję dziękuję :D
trzeba iść z nurtem XXI wieku :D
Czips

Przeglądam nową stronkę i najbardziej nie umiem się przyzwyczaić do tego, że tekst już nie jest na środku :(
Beauty_Has_Come

Alex, dlaczego Cie nie ma na czacie :P
Beauty_Has_Come

Czips - gratuluję :)

Zmiany jak to zmiany, wielu będą się podobać i wielu nie będą. Najważniejszy jest fakt, że to kolejny etap ewolucji :)
ALEX_WHITMAN

a ja sądzę że jest chaotyczna bardziej, ale przecież to kwestia przyzwyczajenia.
Przywykłam do starej stronki i zapewne trochę by potrwało zanim przerzuciłabym się na nową, ale z drugiej strony musicie się rozwijać :)
Popieram zmiany, a jeśli nie zostaną wprowadzone to i tak jestem z siebie dumna: odnalazłam swoje hasło do forum i dzisiaj się w końcu zalogowałam.
Czips

Elizabeth - chodzi o kontrast między tekstem a tłem? Jeśli tak, to przed chwilą go zwiększyłem, jeśli o coś innego, to napisz konkretnie, o co.
{o}

Wersja beta jest mało czytelna ... Wolę "starą" wersję.
Elizabeth

{o}, zadziałało i dodałam avatar, dziękuję :)
Beauty_Has_Come

hope_on_love - z czym konkretnie miałaś problemy? Antycypując, odpowiedź "tak ogólnie" się nie liczy :) Jeśli chodzi o forum, to właśnie po to ta integracja, żeby ludzie przestali się go bać :)

Beauty_Has_come - problem z avatarem został rozwiązany. Spróbuj ponownie.
{o}

Hmm.. chciałam założyć profil na tej nowej stronie(a więc przez forum), ale nie mogę wgrać avatara - mam komunikat :

Temporary folder could not be found. Please check your PHP installation."

Żałuję, że w nowych profilach nie ma takich informacji jak poprzednio, ulubiony bohater, odcinek, para itp - dzięki temu Roswellianie mogli zobaczyć, kto ma takie same preferencje.
Beauty_Has_Come

będę szczera: wiec tak, uwazam iz, choc sie nie znam, te beta strone trzeba dopracowac, jak pierwszy raz weszlam na TĄ strone nie mialam problemow z "podrozowaniem" po stronie, wszystko jasne i zwiezle, a na tam tej Nowej stronie mimo wszystko mialam problemy ;/ a po za tym to szczegol, ale kolorystyka na tej stronie bardziej mi sie podoba, niz na becie, a i ja nie korzystam z forum i tak i tak, wiec zmiana strony na taka z forum nie ma mniejszego znaczenia dla mnie, mam nadzieje ze moja szczerosc zostanie doceniona :D
hope_on_love