Nowości

:: Lost: zagubieni sezon I - wydanie 5-dyskowe

 2.9.2006 | BAKLO
Tak, to prawda, ale smutna. Pierwszy sezon Lost w wersji DVD trafi w końcu na półki naszych sklepowów. Niestety nic nie zmieniło się od czasu pierwszej planowanej daty wprowadzenia zestawu płyt do sprzedaży, która miała mieć miejsce już blisko rok temu...

Przypomnijmy, że wcześniejsze wydania opóźniano bez podania przyczyny. Później dystrybucję wstrzymano, gdy przedpremierowe wersje trafiły do redakcji pism traktujących o filmach. Czasopisma te nie pozostawiły suchej nitki na polskiej wersji, która oprócz samego serialu na 5 płytach DVD nie zawierał żadnych multimedialnych dodatków, za które oryginalna, 7-płytowa wersja otrzymała wiele nagród. Czas mijał, przewidywano więc, że polski dystrybutor, czyli firma Imperial, pracuje nad dodatkami i dodatkowymi DVD.

Niestety. Obecna premiera, zapewne już ostateczna, przewidziana jest na 18 września 2006. Informacje zamieszczone na stronie firmy Imperial Entertaiment Home Video nie pozostawiają złudzeń. Do naszych rąk trafi prawdopodobnie niezmienione, 5-dyskowe wydanie DVD opatrzone jedynie napisami oraz lektorem (tu jednak możemy zapomnieć o przestrzennym dźwięku w formacie 5.1!). Informacje prasowe i te zawarte na stronach sklepów internetowych również nie pozostawiają złudzeń - oprócz serialu Zagubieni i menu bezpośredniego dostępu do scen, na płytach nie znajdziemy raczej dodatków. To naprawdę przykre, zwłaszcza, że cena zestawu to ok. 160-170 zł. Firma Warner Home Video swoje pozycje serialowe oferuje już w cenie niższej o ok. 40 zł.

Postępowanie firmy Imperial wydaje się więc dziwne. Długi czas oczekiwania nie będzie nam zrekompensowany zawartością i jakością polkiej wersji DVD. Blisko rok oczekiwania jest tym bardziej dziwny, że ostatnio Imperial podał, że najprawdopodobniej w ciągu najbliższych miesięcy na polski rynek trafi serial Prison Break, czyli hit ostatnich miesięcy amerykańskiej stacji Fox. Serial ten w Polsce nie był jeszcze wyświetlany. Co ciekawe polski wydawca postanowił poradzić się widzów-internautów i w ankiecie zapytał m.in. o zainteresowanie serialem. Na 6 pytań 3 dotyczą jednak tego, czy na płytach powinny się znaleźć napisy, lektor, a może jedno i drugie. Widać umieszczenie owego w polskiej wersji DVD nie jest dla firmy Imperial takim oczywistym, jak by się mogło wydawać.

Dodaj komentarz


Wasze komentarze

* * * FINGER CROSSING FOOTIE ALERT * * *SATURDAY 26 NOVEMBERBRISTOL CITY v SOUTHAMPTON FCKICK OFF: 3.00pm* * * FINGER CROSSING FOOTIE ALERT * * *Tough match against the lgaeue leaders so every help will be more than welcome pretty vital, in fact!!! Let's do it OK, Jen know you won't be taking any chances!!! S xx
~w1vWUuRhZD

Mighty usfuel. Make no mistake, I appreciate it.
~VMbWdUmgKoiLRKDXIP

Ja mam gdzieś. A nawet dzisiaj pytałam się w Empiku czy już jest Lost na dvd... Ehh kupię sobie zagraniczne z dodatkami!
Tess

Faktycznie dziwne to wszystko. Ale szczerze mówiąc, wspomniane wydania seriali przez Warner Home Video są jednak droższe, a nie tańsze- o jakieś 20-30 zł (wiem, bo mam;). A tak w ogóle, to ciekawe, czy kiedyś doczekamy się szybkich premier dvd z licznymi dodatkami i w rozsądnych cenach, jak w innych krajach?
megg

Imperial to parodia. Zastanawiam się, jak firma utrzymuje się na rynku. A jak sobie pomyślę, że to w ich łapy wpadło Prison Break, to aż mnie mierzi, bo już sama ankieta wskazuje, że nie spieszno im do zamieszczenia na wydaniu dvd dodatków. Nie od dziś przecież wiadomo, że dodatki to główny wabik na fanów, potencjalnych nabywców. Przecież obecnie odcinki niemal każdego nowego serialu można ściągnąć z sieci w idealnym stanie, więc pytam się po grzyba wydawać 160zł? Przeboleję brak ładnego opakowania i zatrzymam jednak kasę w kieszeni.
Olka