Nowości

:: Złote Globy dla Zagubionych i Chirurgów

 17.1.2006 | BAKLO
W nocy z poniedziałku na wtorek odbyła się uroczystość rozdania Złotych Globów. Wśród nagrodzonych znalazł się zarówno serial Zagubieni, jak i Chirurdzy. Lost został nagrodzony w kategorii Najlepszy serial dramatyczny, natomiast Sandra Oh z Grey's Anatomy triumfowała w kategorii Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu, miniserialu lub filmie telewizyjnym.

Tegoroczna, 63. edycja wręczenia Złotych Globów odbyła się w nocy z poniedziałku na wtorek czasu polskiego. Nagrody przyznaje Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej (Hollywood Foreign Press Association), liczące około 80 dziennikarzy, reporterów i krytyków literackich.

Przyznawane od 1944 roku Złote Globy to najważniejsze i najbardziej cenione, obok Oscarów, nagrody w amerykańskim przemyśle filmowym. Ich wręczenie tradycyjnie odbywa się kilka tygodni przed przyznaniem Oscarów i uznawane jest za zapowiedź wyborów amerykańskiej Akademii Filmowej. Źródło: Onet.pl.

P.S. Tak na marginesie, to rzucił mi się w oczy fakt, że Onet.pl ochrzcił Lost mianem Zaginieni. Fakt, że to może bardziej poprawne tłumaczenie oryginalnego tytułu, ale jednak jest to błąd, biorąc pod uwagę tytuł jaki serialowi nadała TVP.

Dodaj komentarz


Wasze komentarze

If only there were more celevr people like you!
~CZaASLFePiekZV

Redakcja dobrze zna tę stronę :P
{o}

znalazlam fajna stronke o roswell-a konkretnie pelno zdjec na niej jest;) nie umiem ,nie wiem czemu przeslac wiadomosci redakcji,wiec wkleje tu;) http://www.roswellitalia.org/immagini/
nika86

tak, moda na sukces.. już kiedyś o niej pisałam w komentach:D no ale reżyser Klanu zmądrzał... przecież owa saga kończy swoje dzieje na ekranach TVP1. Nie dziwie sie... coraz mniejsza oglądalność... Kla to przeszłość i nie ma nic wspólnego z Klanem jaki ja znam:)
Czips

ta... :moda na sukces" to jest coś :) i u nas Klan... dwa cuda^^
a tak na serio- cieszę się, że LOST zdobyło tą nagrodę. i fajnie, że to Sandra a nie kto inny zgarnął nagrodę. szkoda tylko, że LOSTowicze i Chirurdzy nie zdobyli nagród w innych kategoriach... ale i tak jestem z nich dumna:)
zafiro

Moda na sukces - serial wszechczasów :]
timgrayson

według mnie wśród seriali dramatycznych niepodzielnie króluje "Moda na sukces", głosowanie było ustawione :]
cyfra

Gratulacje! Zasłużyli na nagrody :)
LadyM

Nic tylko pogratulować :)
Magea