Nowości

:: Maraton filmowy - Sideways

 14.1.2006 | BAKLO
W poprzednich odcinkach Maratonu... opisaliśmy zdecydowaną większość filmów, w których zagrali aktorzy z Roswell. Na pewno opisaliśmy te, w których rola była duża i warta uwagi. Cały czas będziemy również opisywać nowe, filmowe dokonania aktorów naszego serialu.

Dzisiaj jednak pierwszy film, w którym wystąpił aktor z serialu Grey's Anatomy. A dokładniej aktorka, bo mowa o Sandrze Oh, której jednym z ostatnich filmów jest komediodramat Sidewayes z 2004 roku, co na polski zostało przetłumaczone jako Bezdroża.

Film opowiada historię dwóch przyjaciół, którzy wyruszają w tygodniową podróż po USA. Miles jest dwa lata po rozwodzie, ale nadal wierzy, że ponownie zejdzie się z żoną i nie potrafi iść do przodu. Jest całkowitym przeciwieństwem swojego przyjaciela, Jacka, który dokładnie za 7 dni bierze ślub i po raz ostatni chce zasmakować wolności. Gdy Miles ma w głowie jedynie smakowanie win w okolicznych winnica, Jack rozgląda się za kelnerkami, z którymi mógłby spędzić ostatnie chwile przed ślubem. Wkrótce na drodze panów pojawiają Maya oraz Stephanie (Sandra Oh). Gdy Miles szuka pocieszenia w ramionach Mayi, Jack spędza ostatnie godziny na wolności ze Stephanie. To jednak początek ich kłopotów.

Bezdroża to ciepła, momentami nostalgiczna historia o przyjaźni i miłości. Nie brakuje elementów komediowych, co sprawia, że całość ogląda się wyjątkowo dobrze. W rolach głównych wystąpili: Paul Giamatti (Miles), Thomas Haden Church (Jack), Virginia Madsen (Maya) oraz Sandra Oh (Stephanie). Film o tyle ważny dla aktorki znanej nam z Chirurgów z roli Cristiny, gdyż za kreację Stephanie otrzymała 4 nagrody (razem z resztą obsady). Natomiast sam film otrzymał przeszło 30 różnych nagród, wliczając w to Oscara oraz Złoty Glob, co świadczy o przychylnych opiniach krytyków.

Bezdroża swoją polską premierę w kinach miały w lutym 2005 roku. W lipcu ubiegłego roku film trafił na kasety VHS i płyty DVD, dlatego bez problemu można go odnaleźć w sklepach oraz wypożyczalniach. Działa jeszcze oficjalna strona filmu, skąd m.in. można ściągnąć trailer.

Dodaj komentarz


Wasze komentarze

Lorako mou, megalourgisses kai bravo sou! Poly oraia ansalsyi kai se vathos! San tavros pou eimai me oroskopo partheno, perimeno, perimeno, perimeno ...narthei!! Eleos pia, varethika na perimeno! Sto epomeno arthro sou, grapse ligo perissotera gia ta aisthimatika ton tavron , an ginetai...!I am the godess Diana...pou milissame prin ligo...
~VFmssQ7J1

Jak będę miała kase to kupie sobie ten film na DVD ale chyba szybko to nie nastąpi...
Tess

Nie podoba mi sie ten news :/
voodook

bardzo miły film... oglądałam i miło sie rozczarowałam, bo nie spodziewałam sie aż tak dobrego filmu, zwłaszcza że recenzja którą czytałam nie była zbyt dobra;) Szczerze też przyznam że nie skojarzyłam wtedy Sandry Oh z Chirurgami, mimo że film oglądałam jakoś w listopadzie...
Czips