Nowości

:: Monopol...

 24.4.2004 | alex
... czyli rozmowa na temat tego co nam zarzucacie. Definicje tego co jest monopolem możecie znaleźć TU. Chcę zaprzeczyć w imieniu całej redakcji xcomu, że prowadzimy politykę monopolową związaną z popularnością stron Roswell. Nie czaicie? Prościej, zarzucają nam fani, ludzie itp. że nasza strona powduję, że ich stronki upadają, ponieważ ich nikt nie odwiedza. Jedno małe ALE. Ta stronka też nie została od razu wielkim gigantem. To trwało dwa lata. Krok po kroku zdobywaliśmy fanów ciężką pracą, pieniędzmi i czasem (dla nie wtajemniczonych to ja nadal nie mam internetu i odwiedzam kafejkę, a tam nie mam darmowych minut).
I jeszcze te znikające komentarze, czyli tzw CENZURA. Oczywiście, że jest cenzura, bo gdyby jej nie było, to komenty zalałaby fala beznadziejnych i głupich odzywek lub spamów.
A co do akcji "Melinda", to jestem w trakcie wysyłania meili do wydawnictw jak nie odpowiedza to wtedy robimy petycję :).

Dodaj komentarz


Wasze komentarze

| 1 | 2 | Następne

I really look fwaorrd to hearing the classic shows from the 90s. I never listened to any paranormal radio shows (other than the occasional C2C) until a few years ago. I really feel like I missed out on this stuff as well as the zine scene of the 90s.I enjoy RM because it still has an underground/edgy sort of feel to it impromptu and unplanned (compared to, say, Binnall and the Paracast both of which I also enjoy a lot). There is this sense with RM that you are broadcasting from a secret underground lair or like the scene in American Graffiti with Wolfman Jack broadcasting from an antenna building out in the desert.But diga me, Greg: Were you and a couple of your friends really the inspiration for the Lone Gunmen on the X-Files. I swear I heard this somewhere or was I dreaming. Jim
~8KpPDxP9xF

Now we know who the ssenible one is here. Great post!
~IazkbgowhKlMS

może masz rację Caroleen. Niestety nie jestem tego w stanie sprawdzić bo należę do weteranów :)
>< - tak, tak lubię poranki, albo jak kto woli późne pory wieczorne :)
~Olka (znów z kawiarenki)

o widze ze jakis ranny ptaszek zabaral sie za moja cenzurke ;)
~><

Nie wiedziałam, że xcom zamierza podbić rynek stron internetowych o Roswell;)Kurcze, żebyście jeszcze dostawali za to sensowna kasę...A poważnie mówiąc to gratuluje całej redakcji: zaangażowania, energii, dobrej woli i umiejętności w tworzeniu tej strony. I choć nie znam wielu innych roswelliańskich stron, to uważam, że od xcomu należy się uczyć a nie mu zazdrościć.
Olu, co do słow krytyki- może mój zarzut zabrzmi śmiesznie, ale wydaje mi się, że począkującym na tym polu (to ja:)) trochę trudno na pierwszym etapie zapozanć się i korzystać ze wszystkich atutów stronki. Ufff....Na razie to na tyle.
Caroleen

A tak poza tym jeśli ktoś ma jakąś fajną stronkę to wrzuccie na np shoutbox schęcia pooglaam

ocenzurowano - czekam na cenzurę. spełniamy prośby i życzenia :)

ale mi chodziło o to, żeby pokazać jak są zaniedbane inne stronki. Przecież strony nie muszą dodawać newsów np że ten aktor pojawił się tam, a ten będzie grał teraz w takim filmie. Przecież można nawet na news rzucić jakiś temat do dyskusji, aby tylko pokazać, że redakcję ona jeszcze obchodzi.Przecież nawet tutaj tematy nie zawsze są bardzo ambitne. Ciekwi mnie jednak dlaczego nie miałeś/aś odwagi się podpisać...
navi

"A oto aktulizacje z niektórych stronek:
23 marzec/24 kwiecień
31 marzec/10 kwiecień
7 marzec/8 marzec
18 kwiecień/20 kwiecień"

Navi nie wydaje mi się aby to był dobry wyznacznik przy ocenie stronek. Wiem to z doświadczenia. Strona xcom'u ma wielu redaktorów, przez aktualizację co częste i różnorodne.
Prawda jest jednak taka, że wiadomości podawane na stronach nie biorą się z nieba. Czasami aby znaleźć coś ciekawego trzeba poświęcić na to dużo czasu, zwłaszcza jeśli robi się to samemu.
Podsumowując wydaje mi się, że nie ważna jest częstość dodawania nowych newsów tylko i zawartość. Oczywiście pod tym względem co do xcoma nie mam żadnych zastrzeżeń.

Xcom żyje pomimo tego, że serial już dawno (2 sierpnia) się skończył, a to tylko dzięki pracy Redakcji. Alex wydaje kasę w kafejkach tylko po to, by móc napisać kolejnego newsa. A wszyscy, którzy zarzucają stronce monopol albo nie rozumieją znaczenia tego słowa, albo po prostu zazdroszczą popularności. Tyle.
roswelloholiczka

dzieki Luki
ale ja juz wysłałam do ciebie dwa razy moje opowiadania i nie wiem czy nie doszły czy co innego się stało......
mia

Moim zdaniem ta stronka jest tak bardzo oblegana, ponieważ cały czas "żyje" i są częste aktualizacje - nie to co na innych.
Liz15

Moim zdaniem ta stronka jest tak bardzo oblegana, ponieważ cały czas "żyje" i są częste aktualizacje - nie to co na innych.
Liz15

Moim skromnym zdaniem to ta strona jest najlepsza tylko dzięki całej redakcji ich ciężkiej pracy i zaangażowaniu. Jak mają inni pretensje to niech się zajmą swoją stroną i postarają się aby była ciekawsza.
~Elip

Hans - stare ale jare :)
Coś mnie jednak dziwi: mianowicie, gdzie komentarze krytyki? Ludzie, byliście, a teraz Was nie ma. Może faktycznie jest coś, czego my nie widzimy. Może macie jakiś uzasadnione racje, co do naszego monopolu. Podkreślam jednak, że uzasadnione, bo to, że nas odwiedza więcej osób, a inne strony nie, to żaden argument. Długo na to pracowaliśmy, bynajmniej nie stosując taktyk monopolowych. Pozwalamy na promowanie innych stronek u siebie (linki, shoutbox) nawet w postaci newsów! (kto nie wierzy niech zerknie do archiwum).
[odnośnie usuniętego komentarza] onika - komentarze wróciły do dawnego stanu, gdzie komentowało się newsa. Do wypowiedzi nie związanych z tematem mamy Shoutbox
Olka

ale ktoś się wygłupił zarzucając xcom'owi monopol. A oto aktulizacje z niektórych stronek:
23 marzec/24 kwiecień
31 marzec/10 kwiecień
7 marzec/8 marzec
18 kwiecień/20 kwiecień
Ktoś się jeszcze dziwi, dlaczego ta stronka prowadzi w jakimkolwiek rankingu i ma taką popularność? Bo ja nie...
navi

Nic tak nie wnerwia Polaka jak wtedy gdy powiedzie się innemu Polakowi :)
Hans

a ja sie ciesze że jest ta strona o roswell i innych nie odwiedzam bo som wieśniackie i jak ktoś jeszcze raz coś głupiego zarzuci redakcji to go pogryze!! po co tworzyć inne stronki, jak tu jest wszystko :*
CRY

Nie moge mówić za innych, ale ja choć mam własna strone lubi i tu chętnie zaglądać. Może nie czas sie zarzucać rowell.xcom.pl monopolu a znaleśc jakiś atut, który przyciągnie fanów do danej strony. Zreszta moze dlatego tak sie dzieje, że ta strona jest bardzo często aktualizowana, opowiadania są na bieżąco dodawane przez autorów. Tu czuje sie klima roswell!
joli

ja mam tylko za zle to ze mnie wyrzucono z forum, o reszte sie nie czepiam
;-)

MIA - jeśli chcesz dodać swój fan-fic na stronę, wyślij próbkę swojej twórczości na luki3@interia.pl. Więcej info na temat dodawania opowiadań: http://roswell.xcom.pl/?cat=fan-fictions&i=6
luki

stronka jest aktywna wiec dlatego jest popularna,ale nie stało to sie przecież tak od razu. poza tym logiczne jest że ludzie wolą coś dobrego i już wypróbowanego a do nowości podchodzą z dystansem i powoli sie przyzwyczajają:)
a tak poza tym co z naszą petycją?
martusia

A tak wogle zdradziłby mi ktoś gdzie mam wysyłać( na jakiego maila) fan ficki??
Bo ja się mało lekko oriętuje :P
Wdzięczna będe :)
~MIA

co do akcji "Melinda" to chciałam powiedzieć, że w ubiegłym roku wysłałam miala do wydawnictwa Amber z pytaniem czy byłaby mozliwość kontynuowania serii..., i czy dałaby coś petycjajeśli pojawiła by się petycja... odpowiedzi nie dostałam do dziś niestety... poza tym chciałabym dodać, że wydawnictwo to jest przy mojej szkole i od pół roku się czaję czy tam pójść i zapytać się osobiście, ale nie chce wyjść na jakąś wariatkę no i pewnie bym tam stanęł i stała do sądu osatecznego... ale cóż trzeba mieć nadzieję...
freja

Zgadzam się z wami. Stronka nie stała się popularna w ciągu kilku dni. Cała redakcja musiała ciężko pracować na sukces i nadal pracuje.
Tess

| 1 | 2 | Następne