Nowości

:: Maraton filmowy: Rycerz złych mocy

 8.1.2004 | BAKLO
W dzisiejszym odcinku maratonu horror z 1995 roku pt. "Rycerz złych mocy", chociaż inne polskie tłumaczenie to "Władca demonów". Film pojawił się w cyklu znanym jako "Opowieści z krypty" (oryginalny tytuł to: "Tales From the Crypt: Demon Knight").
W filmie tym jedną z głównych ról zagrał William Sadler. Szeryf z Roswell, wcielił się tym razem w rolę Braykera, człowieka, którego zadaniem była ochrona magicznego klucza przed demonami, które chciały zawładnąć światem. Klucz wypełniony był krwią i sprawiał, że Braykerowi nie przybywało lat, a jego zawartość pozwalała na odstraszanie demonów, co miało nie dopuścić do przejęcia przez nie władzy. Horror podobno nie najgorszy, a na pewno jest to gratka dla wielbicieli "Opowieści z krypty".
W filmie oprócz pana Sadlera pojawił się także Billy Zane, zapewne znany wszystkim z "Titanica", a także Jada Pinkett Smith, a więc żona Willa Smitha.
Film można było zobaczyć w zeszły czwartek w TVP1, właśnie w cyklu "Opowieści z krypty". Niestety dowiedziałem się o tym fakcie za późno, przez co nie zdążyłem Was na czas poinformować ;(. Sam również nie obejrzałem tego filmu, ale na pocieszenie dodałem do |galerii| 4 fotki z tegoż horroru, oczywiście przedstawiające Williama Sadlera.
Na koniec podziękowania dla Liz Parker, której zawdzięczamy dzisiejszy odcinek maratonu!
P.S. Wpisujcie w komentarzach propozycje na kolejne odcinki maratonu!

Dodaj komentarz


Wasze komentarze

Całkiem fajny horrorek, da się obejrzeć. Nic nadzwyczajnego, ale przyzwoity.
Graalion

Mi na tym filmie momentami robiło się niedobrze. Ale W. Sadler dobrze zagrał, pisałam już o tym gdzieś na forum, więc nie chcęsiępowtarzać. Oglądałam go jakiś czas temu,a do tej pory ten "kościotrupek", który zapowiada "opowieści z krypty" budzi we mnie histeryczny śmiech :P
lizzy_maxia

No ja ten film chyba obejrze:D
Mój tata lubi opowieści z krypty, niektóre odcinki nagrywa
L.a.u.r.a

Dobranoc ;)
baklo

Teraz ja już się wybieram do łóżeczka. Dobranoc.
megi

najwyrazniej wszyscy spią
AliNka

Chyba jesteśmy tutaj same...
megi

Ogladalam ten film z bratem. Beka ten klucz byl czesciowo wypelniony krwia Jezusa
AliNka

To ja druga:)
megi

Jako zagorzała (anty)fanka horrorów nie oglądałam tego filmiku, więc nie mogę się wypowiedzieć na jego temat, ale zdjęcia są całkiem spoko.
megi

Jestem pierwsza
AliNka