Nowo¶ci

:: Finał: TVD, Fringe i Once Upon a Time

 17.5.2012 | alex
Trochę czasu minęło od poprzedniego posta. Jak co roku w maju seriale kończ± swoj± przygodę na okres wakacji. Powoli mamy wysyp odcinków finałowych, tak więc zaczynamy.

UWAGA ZDRADZAMY FABUŁĘ

The Vampire Diaries - finał odcinka nie zaskoczył mnie zbytnio, ponieważ już od jakiego czasu w sieci pojawiały się zajawki kto wróci i co może się pojawić w odcinku. Alaric po przemianie w Łowcę Wampirów powi±zany z życiem Eleny za wszelk± cenę stara się odnaleĽć ciało Klausa. Elena po ciężkim uszczerbku na zdrowiu (pobranie dużej ilo¶ci krwi oraz uderzenie w głowę) momentami ¶ni o dniu w którym zginęli jej rodzice. Zaskoczeniem może być pojawienie się Damona w tym dniu, który rozmawia z Elen± a póĽniej wymazuje jej pamięć. Alaric wbija kołek w pier¶ Klausa, ale dusza Pierwotnego przenosi się do ciała Tylera, a to wszystko za spraw± Bonnie, która dzięki temu zabiegowi ratuje życie Stefanowi, Damonowi, Katherine, Caroline, matce i może Tylerowi, ale to się jeszcze okaże. Umiera Alaric, gdyż Elena tonie w tym samym miejscu, gdzie zginęli jej rodzice. Ale nie ma tego złego... Pani doktor wcze¶niej podała jej krew wampira, gdyż Elena miała krwotok wewnętrzny, tak więc Elena stanie się wampirem.

Fringe - finał 4 sezonu nie był dla mnie tak emocjonuj±cy jak finał 3 sezonu. William Bell wraz ze swoja Ark± Noego znalazł się w alternatywnym ¶wiecie, gdzie nie można było się dostać przez zniszczenie mostu ł±cz±cego dwa ¶wiaty. Dzięki temu, że Oliva miała w sobie dużo cortexiphanu udało jej się i Peterowi przedostać na drug± stronę. Bell pokazał Walterowi nowy ¶wiat, który stworzył, ale nie udaje mu się dokończyć dzieła, ponieważ Walter strzela w głowę Olivii, wskutek czego Wiliam Bell nie ma wystarczaj±cego Ľródła energii. Po raz kolejny cortexiphan pokazuje swoj± moc w ciele Olivii uleczaj±c j±. Na koniec odcinka dowiadujemy się, że Olivia i Peter będ± rodzicami. Ten odcinek jest prawdopodobnie wstępem do przyszło¶ci, która widzieli¶my we wcze¶niejszych odcinkach. Zbliżaj± się Obserwatorzy... Jedn± z teorii fanów mówi, ze William Bell tworz±c Nowy ¦wiat zniszczyłby nie tylko ludzi, ale również Obserwatorów.
Serial wróci z ostatnimi 13 odcinkami. Poniżej wideo z podziękowaniami od aktorów dla fanów za wsparcie.
Once Upon a Time - finał udany, przy czym nie jestem zadowolony, że serial dostał II sezon. Obym się mylił. Dlaczego? Serial ma fajn± fabułę, która spójnie zamykałaby się w pierwszym sezonie, a drugi sezon może być "zabić" magię. No nic pożyjemy - zobaczymy. Dla mnie interesuj±ce było to, że w Szalony Kapelusznik uwolnił Bellę (Emillie De Ravin) i wysłał j± do Pana Golda (Rumpelstiltskin).


Jutro lub w sobotę obejrzę finały: Grey's Anatomy oraz Supernatural.

A jeżeli kto¶ ogl±da GA i jest ciekawy dzisiejszego odcinka, to zapraszam do obejrzenia kilkuminutowego wstępu. No i najstraszniejsze... Kto¶ zginie...


Dodaj komentarz


Wasze komentarze

assalamo alaykom. i really felt happiness while reading about honey and its very beu8lifut&#a230;sobhana LLAHalhamduli LLAH for everything…jazaka LLAH khayran for sharing.may Allah increase ur knowledge so u post more and shate with us. assalamo alaykom bro.References :
~v1hix3Lutsm

"Zajęcie Zaolzia w 1938r było bezpośrednim skutkiem napaści Niemiec na Czechy. Nawet ludność ckesza Zaolzia, nie mf3wiąc już o Polakach, wolała wtedy Polskę od Niemiec."Kochany karlik, ultimatum Polska stawiała 27 września 1938 roku. Traktat z Monachium była z nocy z 29-tego do 30-tego września. Ponadto w tym ultimatum Polska groziła wojna! Ale to nie było najgorzej, ponieważ Lipski (Ambasador w Berlinie) upewnił się na czas, ze:"1. w razie konfliktu zbrojnego polsko-czeskiego rząd niemiecki zachowa w stosunku do Polski życzliwe stanowisko;2. w razie konfliktu polsko-sowieckiego rząd niemiecki zajmie stanowisko w stosunku do Polski znacznie więcej niż życzliwe, przy czym dal wyraźnie do zrozumienia, i rząd niemiecki udzieliłby pomocy;3. P. von Ribbentrop odpowie w tym sensie rządom angielskiemu, francuskiemu i włoskiemu, i ma nadzieje, ze nie dojdzie do konfliktu zbrojnego miedzy Polska a Czechosłowacją, tym bardziej jeśli Praga przyjmie zadania Polski. Dodał, ze wobec sytuacji panującej w Cieszyńskim rad rządowi polskiemu udzielać nie może."i chwalił się:"Z nastawienia Gf6ringa było widać, i 100%-owo podziela on stanowisko rządu polskiego. Po przyjęciu ultimatum, gdy z nim rozmawiałem telefonicznie, scharakteryzował nasz krok jako niezmiernie śmiałą i w świetnym stylu przeprowadzona akcje". Rf3wnie Ribbentrop mf3wił mi popołudniu, ze kanclerz dziś na śniadaniu wobec swego otoczenia z wielkim uznaniem wyrażał się o polityce Polski."Wiec zdanie "Był to ruch Polakf3w przeciwko interesom _Niemiec_ w Czechach, a nie przeciwko Czechom."jest dobrym dowcipem, prawie tyle dobre jak ten o Sowietach, ktf3rzy ratowali we wrześniu 1939 roku Polakf3w przed Niemcami;)
~cKKfNobsEbLMNOCHD