Nowości

:: The Vampire Diaries S02E09 - Katerina

 15.11.2010 | Olka
Za nami 10 odcinek drugiego sezonu The Vamipre Diaries. Fabuła Kateriny wiele wyjaśniła i wprowadziła nas do jednego spójnego wątku, który z pewnością będzie motywem przewodnim kolejnych najbliższych epizodów. Szkoda jedynie, że tak długo przyjdzie nam czekać na kolejny odcinek, bowiem The Sacrifice pojawi się w telewizji dopiero 2. grudnia 2010.

Tradycyjnie zapraszam do dyskusji o odcinku Katerina, bądź też przyszłych wydażeniach z The Sacrifice, którego zapowiedź i zdjęcia proujące zamieściliśmy na forum.

Akcja Kateriny rozpoczyna się w Bułgarii w 1490 roku, kiedy to Katherine rodzi córkę w otoczeniu swojej rodziny. Katherine prosi, aby podano jej niemowlę, ale jej ojciec ożeka, że schańbiła rodzinę i zabiera dziecko.

Elena zamiast iść na szkolne zajęcia prosi Caroline by ta pomogła jej porozmawiać z Katherine sam na sam. Elena oferuje Katherine butelkę z krwią w zamian za informacje o sobowtórach i klątwie związanej z rodem Petrova. Okazuje się, że Katherine musiała uciekać z Bułgarii, po czym osiadła w Anglii. To tam poznała Elijaha i Trevora. Kiedy Elijah zorientował się, że Katherine to Petrova postanowił ją zabić, czemu przeszkodził zakochany w dziewczynie Trevor. Katherine skorzystała z okazji i mając w sobie wampirzą krew odebrała sobie życie, tym samym przemieniając się w nieśmiertelną. Winą za to zostali obarczeni Trevor i Rose, którzy przez kolejne 500 lat będą musieli uciekać przed Elijahem.

Ponieważ krew rodu Petrova płynie w żyłach Eleny, jako jedyny żyjący sobowtór jest kluczem do przełamania klątwy księżyca. Katherine przybyła do Mystic Falls, żeby przekazać Elenę Klausowi i móc wreszcie żyć swobodnie, nie obawiając się, że ten będzie chciał ją zabić. Aby złamać kątwę potrzebny jest jednak nie tylko sobowtór, ale także księżycowy kamień, czarownica, wilkołak i wampir.

Rozmowę przerywa Stefan, który prosi Elenę by ta nie wierzyła słowom Katherine, która z pewnością kłamie aby wydostać się z grobowca. Katherine jednak twierdzi, że kiedy Klaus przybędzie do Mystic Falls grobowiec będzie najbezpieczniejszym miejscem, gdyż żaden wampir nie odważy się do niego wejść.

Tymczasem Bonnie poznaje Lucę, młodego maga, który przybył do miasteczka wraz z ojcem. Jeremy, jest rozczarowany zainteresowaniem, jakim Bonnie obdarza Lucę.

Damon, Stefan i Rose próbują dowiedzieć się czegoś więcej na temat Klausa od jednego z przyjaciół wampirzycy. Elijah, który całkowicie odzyskał siły przerywa rozmowę niemal zabijając Rose. Rose udaje się przeżyć, dzięki pomocy Damona, to zbliża ich nieco do siebie i oboje spędzają ze sobą noc.

W końcu dowiadujemy się, że ojciec Luki współpracuje z Elijahem.


Dodaj komentarz


Wasze komentarze

Yeah that's what I'm talking about banb--yice work!
~YnOVccACrLB

I like that Damon still tnihks its Elena (doesn't he?) I like that side of him. And I wonder how he will act about it.
~jpTFsYrL

hehe :P to nie ta książka :p
ALEX_WHITMAN

a może to zwykła partenogeneza ;D
Olka

Ok - czyli czarownice + in vitro? :)
ALEX_WHITMAN

Z tego, co ja zrozumiałąm, to Elena została "stworzona" przez Katherine. W sensie wszyscy potomkowie rodu Petrova zostali wyrż... zabici, a Kiedy Kat odebrała sobie życie nie było sznas na złamanie klątwy. Kat zmęczona uciekaniem przed Klause, który chciał się na niej zemścić, postanowiła stworzyć swojego sobowtóra i przekazać go Klausowi. Jeśli to nie Kat stworzyła Elenę przy pomocy czerownic, to wynikałoby z tego, że zrobił to ktoś inny. Wiemy przecież, że Isabel Petrovą nie była, a jeśli była to całą ta nagonka na Elenę nie ma sensu. Po co było czekać ponad 140 lat na nią, jeśli ród Petrova "rozmnażał" się bez przeszkd.

A zatem, gdyby Katherine nie żyła nie byłoby jak stworzyć Elenę.
Olka

Całkiem fajny odcinek, ale nadal nie obczajam tej opcji z duplikatem - czy ród Petrov ma coś we krwi, że rodzą się "klony". I kto był pierwszym duplikatem? Bo przecież Elena jest duplikatem, ale też pełnokrwistym potomkiem rodu Petrov.A przecież doppelganger to jest sobowtór osoby żyjącej, czyim sobowtórem byłaby Elena, gdyby Katherine nie żyła?


Czy ktoś rozumie mój tok rozumowania?
ALEX_WHITMAN