Nowości

:: The Vampire Diaries S02E08 - Rose

 5.11.2010 | Olka
Elena zostaje przekazana przez swojego porywacza mężczyźnie w czarnym SUVie, który okazuje się wampirem (mężczyzna, nie samochód ;) Jeremy informuje Stefana, że Elena nie wróciła zeszłego wieczora do domu. Okazuje się, że Elenę nakazał porwać Trevor, który przetrzymuje ją w opustoszałej rezydencji przy współudziale swojej partnerki Rose. Tylor tak długo naciska Caroline, aż ta w końcu wyjawia mu, że jest wampirem. Nie zdradza jednak, że nie jedynym zamieszkującym Mistic Falls. Elena słyszy rozmowę Rose i Trevora, z której wynika, że oboje od 500 lat uciekają przed jednym z pradawnych* wampirów - Elijahem. Posługując się magią Bonnie udaje się przekazać Elenie, że Stefan i Damon pędzą czem prędzej na jej ratunek... W międzyczasie Elena dowiaduje się od Rose, że stanowi klucz do zdjęcia klątwy księżyca ponieważ jest duplikatem Katherine. Rose chce oddać Elenę w ręce Elijaha w zamian za wolność dla niej i Trevora. Koniec końców Rose udaje się zostać przy życiu, Elijah zabija jednak Trevora. Elena gra na zwłokę próbując przekonać pradawnego wampira, że wie, gdzie znajduje się Katherine i księżycowy kamień. Kiedy Stefan i Damon w końcu przybywają na miejsce, po burzliwej walce nadziewają Elijaha na pal. Rose ostrzega ich, że to nie koniec i powinni wystrzegać się innego pradawnego - Klausa, który także upomni się o Elenę. Wieczorem Elenę odwiedza Damon chcąc oddać jej naszyjnik, z werbeną, który dziewczyna straciła w zniszczonej rezydencji, gdzie ją przetrzymywano. Damon wyznaje jej miłość po czym sprawia, że Elena zapomina o tym, co właśnie usłyszała. Tymczasem w opuszczonym domu Elijah wraca do "życia".

I jak wam się podobał odcinek? Zapraszam do komentowania poniżej lub na forum. Tych, którym niestraszne są spoilery, odsyłam do wątku poświęconego odcinkowi nr 9 Katerina.

* "originals" - pozwoliłam sobie nazwać Elijaha "pradawnym", zamiast dosłownie z ang. "oryginalnym", ponieważ w naszym społeczeństwie określenie to oznacza zgłoa coś innego niż mieli na myśli twórcy serialu ;) inne tłumaczenia słowa, też nie do końca mi leżały "pierwotny", "początkowy"


Dodaj komentarz


Wasze komentarze

Only the first image appears for me in the section above the type. The next 8 images show up as blue quesoitn mark boxes. I'm using Safari and Firefox on a Mac OS X.
~jJIUkO4I6d

Olha meu caro, realmente como disse o amigo acima, somando ( caixa postal secretaria que na telefonica é cobrado, iddaeificntor que tb é cobrado, entre mal atendimento que nao te resolve nada, e outro detalhe minha conta nunca bateu.. sempre fica mais caro no fim do mes ) fico com a vono, nao adianta dizer e dizer e estar fora do que realmente anda acontecendo.
~IqmPp6QI

The paragon of understanding these isuses is right here!
~couqPFoay

Whoa, whoa, get out the way with that good informaoitn.
~mgCqguMSvxSkcpBdx

Right on-this helped me sort tghnis right out.
~xOwNsuWBB

Is that really all there is to it becasue that'd be flabbergasting.
~MeWvPjJpZY

Mi też odcinek się podobał :)
I dokładnie- mamy nowy wątek, już nie tylko Katherine stanowi zagrożenie.
~KaHa

@Olkla - o żesz Ty :P
Odcinek fajny, dużo się wyjaśniło, co mi się bardzo spodobało, bo lubię rozwiązania zagadek... No i w związku z tym mamy nowy wątek... Mystic Falls ma przerąbane, jak pojawią się Pradawni :)
ALEX_WHITMAN

ubiegłam cię! :P
Olka

Zaraz się za niego wezmę.
ALEX_WHITMAN

Ja już widziałam ^^ Czytałam opinie innych na filmwebie i wywnioskowałam, że niewielu osobom odcinek ten się podobał, większości nawet nie zachwycił, ale mi osobiście bardzo, może nie we wszystkich scenach, ale ogólnie ciekawy :D
Czekam na opis ^^
neff