Nowości

:: Fringe - co nieco o serialu

 2.10.2010 | alex
Serial Fringe na obecną chwilę doczekał się trzech serii (trzecia seria właśnie się zaczęła). Można powiedzieć, że Fringe jest godnym następcą The X-files - kultowego serialu o zjawiskach paranormalnych.
Fabuła Fringe opiera się na teorii dwóch światów równoległych, które na siebie oddziałują czasem w przerażający sposób. Główna bohaterka Oliva Dunham (Anna Torv) jest agentką FBI, która rozwiązuję dziwne przypadki dzięki pomocy Peter'a Bishop'a, oraz jego ojca Doktor Waltera Bishop'a, który jak się okazało przeprowadzał kiedyś na Olivii eksperymenty, dzięki czemu widzi ona rzeczy i osoby z alternatywnego świata. W drugiej serii dowiedzieliśmy się, ze Peter Bishop również pochodzi z drugiego świata, ponieważ w "naszym świecie" Peter umarł. Walter Bishop ratując życie alternatywnego Petera również go porwał.

Trzeci sezon zaczyna się od pokazania sytuacji Olivii Dunham, która utkwiła w alternatywnym świecie, a jej altergo infiltruje "nasz świat".

To tak w wieeeeelkim skrócie. Do połowy pierwszej serii serial traktowałem z przymrużeniem oka, ale od połowy jak "zaczaiłem o co biega" na stałe znalazł się w moim repertuarze.

A czy wy oglądacie serial? Co wam się w nim podoba, a co nie?

Jeżeli ktoś już oglądał pierwszy odcinek, to zapraszam do obejrzenia poniższej sceny "bez liftingu"Na TVN jest obecenie emitowana II seria serialu - emisja w czwartki o 23.35. TVN-owska strona serialu, a odcinki możecie oglądać na Onet VOD.

Dodaj komentarz


Wasze komentarze

The first story in each of the comics tells the story of Bell and Bishop. They are bteter understood if read in order. The second story in each comic can be read in any order.
~Ciiaahendy

Absolutely love this show and motlsy because of John Noble who was also fantastic as Denethor, Steward Of Gondor in The Return Of The King.
~OUYaWpRKQnBdCq

Obejrzałam póki co kilka odc i główna bohaterka mnie irytuje. Z pewnością ten serial nie jest następną The X Files, jeśli jakiś jest to Supernatural. lol
aśkaeddie

HA ha.... :D
Olka

Oki :)
Beauty_Has_Come

@Beauty --> do Olki z tym tematem, ona ma lepsza siłę perswazji u {o} :D
ALEX_WHITMAN

Zastanawiam się, czy nie byłoby ciekawym pomysłem zamienić działy forum o nazwach Lost i GA na Fringe i VD (skoro będą tematem strony). W Lost i GA nikt od bardzo dawna nie pisze...
Beauty_Has_Come

Dodałem :P
ALEX_WHITMAN

Jestem na etapie 2 sezonu Fringe, a serialem zainteresowałam się po otrzymaniu pięknie wydanego boxa DVD.

Na plus oceniam wyraziste postacie (dr Bishop, Phillip Broyles, Nina Sharp), ciekawe efekty specjalne i mocne, interesujące wstępy do danego odcinka.

Niestety serial kolo plusów notuje też minusy... dość płytkie i szybkie rozwiązanie odcinka i , jak to ktoś kiedyś powiedział na jakimś forum - okazuje się, że Bishop ZAWSZE pracował już nad podobną sprawą i wystarczy, że zerknie w notatki to wszystko naprawi. Jak na szaleńca nic nie jest w stanie na dłużnej go zaskoczyć, macha antidotum jak królikami z kapelusza :)

Dlaczego więc oglądam? Dlatego, że mam to swoje wydanie DVD a dobra jakoś obrazu sprawia, że miło się ogląda efekty specjalne. I niektóre odcinki naprawdę mocno mnie wciągnęły! A więc na razie daje mu kredyt zaufania ;)

Szkoda tylko, że drugi sezon, emitowany obecnie przez TVN ( o czym należałoby wspomnieć na stronie, myślę ;) ), jest wyświetlany TAK późno :(
Beauty_Has_Come

Miałam kilka podejść do tego serialu, ale zupełnie mnie nie zainteresował.
Olka