Nowości

:: Roswell: #221 - The Departure

 12.9.2010 | alexCzwórka obcych postanawia opuścić Ziemię, aby uratować Tess i dziecko. Mają 24 godziny na pożegnania (tyle zajmuje "granilithowi" nagrzanie się). Max idzie do Liz prosząc ją o pomoc w znalezieniu Leanne (o której myślą, że zabiła Alexa), którą chce zabić zanim ona zrobi krzywdę komuś jeszcze... Na miejscu jednak odkrywają, że Leanne jest człowiekiem...

Max mówi Liz, że przespał się z Tess. Dziewczyna jest "trochę" zła i niechcący wymyka się jej, że ona "ocaliła" się dla niego co sprawia, że chłopak nic nie rozumie (przez całą sytuację z Kylem w "The End Of The World").

Podczas kiedy Kyle przychodzi do pokoju Tess żegnając się z nią ma wizje z przeszłości - Alex był w pokoju dziewczyny dnia, którego umarł. Kiedy mówi o tym Tess, dziewczyna odrazu wymazuje to z jego pamięci.

Tymczasem Liz przyznaje Maxowi, że nie przespała się z Kylem. Całują się i żegnają. Kiedy Liz znika za drzwiami swojego domu Max zaczyna płakć nad kierownicą. Tymczasem Michael zaprasza Marię na kolację. Stwierdza, że to co najbardziej w niej kocha, to to, że jest "otwarta". Że zawsze widzi co ona myśli. Mówi też, że Maria nigdy nie miała takich wizji jak Liz (kiedy całowała się z Maxem), ponieważ on na to nie pozwolił. Potem Michael mówi: "Ale pomyślałem o tym. I chcę, żebyś mnie zobaczyła" po czym łapie Marię za ręce i dziewczyna widzi obrazy, które muszą pochodzić z wypadku w 1937, widzi jak Michael wychodzi z "inkubatora", przybranego ojca chłopaka, Hanka, jak wyjmuje pasek oraz... siebie... Potem, zanim Michael zdąża jej cokolwiek powiedzieć Maria całuje chłopaka i robią oni, jak określiła to DeLuca, "duży krok w stosunkach ludzko-obcych".

Kiedy już wszyscy się pożegnali czwórka idzie do granilith'u. Tymczasem Liz i Maria widzą jak wymazanie przez Tess pamięci Amy znika. Idą potem do Kyle, gdzie odkrywają, że każdy kto miał mózg zmieniony przez obcą stuka palcami w konkretnej kolejności. Kyle zaczyna sobie przypomniać wydarzenia z dnia, kiedy umarł Alex. Pamięta jak Tess kłóciła się z Alexem i jak chłopak mówił, że Tess kontrolowała jego mózg tak długo, że nie jest on już zdolny do niczego. Tess zabiła Alexa na oczach Kyle, a potem wymazała to z jego pamięci... Trójka jedzie więc jak najszybciej może, aby ostrzeć Maxa, Isabel i Michaela.

Tymczasem Guerin postanawia zostać na Ziemi z Marią. Wychodząc z granilith'u spotyka Liz i resztę, która od razu dzieli się z nim swoim odkryciem. Parker mówi Maxowi, że to Tess zabiła Alexa. Max wyrzuca wszystkich z pomieszczenia i zaczyna "rozmowę" z Tess.

Dziewczyna wyznaje mu, że rzeczywiście zabiła Alexa. Mówi mu także, że 40 lat temu Nasedo zawarł umowę z Kivarem - Tess ma wrócić na ich planetę z dzieckiem Maxa i trójką obcych i oddać ich w ręce wrogów. W końcu Max pozwala jej polecieć samej (ze względu na dziecko).

Kiedy paczka patrzy na odlatujące "UFO" Max przeprasza Liz za wszystko co jej zrobił w tym roku i mówi jej, że ją kocha. Kiedy Isabel pyta się go co teraz, chłopak odpowiada, że musi ocalić swojego syna...


Opis z działu Odcinki.

Muzyka z odcinka:
U2 – "Walk On"
Doves – "Here It Comes"
Remy Zero – "Perfect Memory"
David Gray – "My Oh My"
Coldplay – "Trouble"

Dodaj komentarz


Wasze komentarze

Lenko, me1š recht taky nekomentuju tam, kde bych se muslea extra přihlašovat. Ke spokojenosti obou stran:)No poslouchej, to jsi mě teda dost potěšila. Teď už o vzhledu sve9 hlavy sice neme1m tak zoufalfd ne1zor, ale tak od 11 do 25 let jsem si připadala dost hnusně, bohužel: Oči prosedm, jenže za brfdlemi, a ty byly zdrojem nespokojenosti jako takove9, k tomu ten předšerně baňatej nos a ještě ta kroutive1 huba, to už mi připadalo jako vrchol :)V te9 době i občas nějakfd beďar teď se mi to po čase jeved jako takove9 nepatrnosti a detailedčky, ale tehdy určovaly moje sebevědomed. Pak to skoro deset let šlo v tomhle ohledu dobře a celkem spokojeně a teď se moje sebe-degradace přesunuje na figuru, ktere1 dředve dokonale1, dozne1ve1 obtloustliny, tukove9 polšte1řky a měkkotiny a na to nejsem zvykle1. Vždycky si něco najdu, nějakou prkotinu, abych si nemohla připadat "super." Toho zvyku jsem se ještě faplně nezbavila jen na kre1tko v dobre9 ne1ladě, když se mi něco povede nebo se těšedm ze setke1ned s někfdm, se cedtedm hned ledp. Nojono.
~u5d1VMynPK

Hi,Thanks for your replies and cmtoenms. I am 10 years old and fairly tall for my age, I'm already 1.54m. I've mentioned to some people that I'm working towards trying to get into the Australian Ballet School but their first comment is You are going to be tall!' which is not very encouraging. So once again thank you, it's good to know that hard work and talent are still the most important things.
~KBgejvKNne

Nie oglądam ani jednego ani drugiego :) Skąd brać czas na tyle seriali ;)
Beauty_Has_Come

Hej, GA tak, PP odpuściłem jednak.
ALEX_WHITMAN

Oglądaliście premiery GA i PP? Dwa śluby i zmiany zmiany ;)
justynka__

tak to jeden z najlepszych odcinkow roswell najlepsza scena jest z maria i michaelem i jak tess odlatuje no i jak kyle se przypomina jak alex zginol straszne swoja droga jak producenci chcieli kogos usmiercic to mogla byc to tess a nie alex
wiola1994

Tak,zdecydowanie jeden z najlepszych odcinkow ;p
~kinia55

odcinek obłędny, jeden z moich ulubionych!
napięcie utrzymane do ostatniej minuty,
no i ogromy krok w stosunkach alien-human ;)
katemusic

ooch, sentyment mam do tego odcinka ...
Tess - bye bye! :D i ten moment, jak odlatuje - bezcenny!
~ela12