Nowości

:: Finał: GA, PP i LU

 22.5.2010 | alex
W tym tygodniu w USA wyemitowano ostatnie odcinki Grey's Anatomy oraz Private Practice. Z kolei miesiąc temu wyemitowano trzynasty odcinek (również ostatni) Life Unexpected. Tak więc po kolei:
Szósta seria GA pod względem fabuły nie była powalająca. Po świetnym finale piątego sezonu (sprawdźcie 18 maja 2009) wątpiłem czy teraz potrafią to przebić. Ku mojemu zdziwieniu finałowy odcinek był jednym z najlepszych finałów jakie w życiu widziałem, a uwierzcie oglądam ok 30 serii (różnych seriali) rocznie, tak więc finałów mam więcej niż bym chciał :P Wracając do tematu... Dwudziesty trzeci i dwudziesty czwartek przez 99% swojego czasu trzymają w wielkim napięciu. Shonda Rhimes (scenarzystka i producentka) pobiła chyba wszystkich... Kto nie oglądał jeszcze tych odcinków, to niech nadrabia jak naszybciej.

Po rewelacyjnym finale II sezonu miałem wielkie oczekiwania wobec PP, ale niestety trochę się zawiodłem. Trzeci sezon nie był tak dobry jak drugi sezon, przypadki medyczne słabe i chyba tylko pojawienie się siostry Dereka Shepherd'a dodały ikry temu serialowi. Finał III serii był OK. W sumie ani wybitny, ale też nie słaby, po prostu OK. Bohaterowie powrócą w IV serii, ale nie wiem czy będę oglądał dalsze odcinki (nie licząc początku sezonu).

O finale piszę z lekkim opóźnieniem, bo czekałem na info, czy stacja CW da zielone światło na kolejną serię. No i dała. W sumie to z finałem nie będę się rozpisywał. Serial ma ode mnie mocne 4 w swojej kategorii (obyczajowy). Polubiłem wszystkich bohaterów i jak już zaczynałem oglądać jakiś odcinek, to odruchowo włączałem następny. Finał był taki jak reszta serialu - na odpowiednim poziomie. Nie spodziewałem się fajerwerków, ale byłem ciekawy jak rozwiążą najważniejszy wątek. No i w sumie rozwiązali, tak jakby :P

A teraz zapraszam do obejrzenia zwiastunu finału GA.Zapraszam do komentowania - można spoilerować

INFORMACJA - nowy odcinek Roswell pojawi się jutro.

Dodaj komentarz


Wasze komentarze

ale uważam że to faktycznie racja - w finale 6 serii całe 2 odcinki były PEŁNE napięcia, a w finale 5 było tego jednak sporo mniej

żałuję tylko że Dexter nie jest w Polsce tak popularny jak GA i inne bo to świetny serial (w sumie świetny to za mało powiedziane) :))
katemusic

kate - ja tego nie powiedziałem :P Aczkolwiek dla mnie scena w windzie jest rewelacyjna (finał 5 GA)
ALEX_WHITMAN

fakt - finał 5 sezonu GA można uznać za gorszy niż finał 6stki
katemusic

Oooo YEAH! Cieszę się baaardzo że będzie II sezon LU :D 3mam kciuki za ten serial a skończyć dla B&C to sie tak nie może, po prostu nie ma takiej opcji :P Także czekam z niecierpliwością na kolejny sezon :)

Co do GA i PP to hoho ile mam tego nadrabiania. lol
aśkaeddie

Finał GA - 5 sezon, w sumie to końcówka była emocjonująca, a tu pełne dwa hardcorowe odcinki.

Co do Dextera - zgadzam się, że 4 sezon trzymał w napięciu.
Zakończenie wymiata.

Justynko co do PP to masz rację :)
ALEX_WHITMAN

jeśli chodzi o GA - po prostu odebrało mi mowę. Czy ktoś z Was wpadłby na to, że tak może wyglądać finał? bo mi nawet by przez myśl nie przeszło. Ryczałam jak bóbr przez całe 2 odcinki, no ale chyba nie ja jedna.... W takim napięciu trzymał mnie jedynie finał 5 sezonu GA i finał 4 sezonu Dextera.
katemusic

Finał GA jak już pisałam MEGA! Właściwie od 6 minuty mamy dramat krew i łzy. A co do PP to jak dla mnie cienko... a nawet cieniutko... przecież podobny finał był rok temu - ciąża, operacja itd. Jedyny fajny akcent to zaręczyny Charlotte i Coopera. A Addison i Sam mi do siebie niestety nie pasują...
justynka__