Nowości

:: Finał 5 sezonu Lost

 22.5.2009 | alex
Do późnych godzin nocnych oglądałem Lost i nadrobiłem kilka odcinków piątego sezonu. Oczywiście również z odcinkami finałowymi, których standardowo było dwa.
Piąty sezon był jedną wielką gmatwaniną wydarzeń z przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Właśnie w tym sezonie najłatwiej było można się pogubić odnośnie czasu w którym działa się akcja. Niestety ostatnie odcinki było trochę naciągane, a finał raczej mnie zawiódł. To fakt, że sporo rzeczy się wyjaśniło, kilka wątków na pewno będzie kontynuowanych. W finale zobaczyliśmy Jacoba. W zasadzie wokół niego kręciła się cała akcja, co było lekko irytujące.
Kolejne odcinki dopiero w 2010 roku, czyli za ok. 7 miesięcy. Będzie to ostatni sezon serialu. I fakt, że końcówka piątego sezonu mnie zawiodła, to nie zmienia to faktu, że nadal interesują mnie losy Lost

Analogicznie do poprzedniego wpisu:
Jakie jest wasze zdanie? Warto było czekać do ostatnich odcinków? Jak myślicie, co zrobią z naszymi bohaterami?

P.S. W tym przypadku można spoilerować, jak ktoś nie chce wiedzieć, co się działo w piątym sezonie, niech nie czyta komentarzy.

Dodaj komentarz


Wasze komentarze

Happy Anniversary Neil Pale blue Jak is Amazing and always the first I lstein to. Your many talents are like no other can't wait to hear more from you!! Been enjoying this game you've been playing with us and it has given me and my family many laughs throughout the months. Looking forward to all the answers being revealed. Truthfully, I'll also be a little sad as this has been a lot of fun to play giving me something to look forward to, maybe you can come up with some new games to keep us guessing Keep up the Amazing job that you're doing you're the Best!!
~RtERFFOhmO

Finał nie zaskoczył. Ciało Locka też nie ;/ Nie umywa się do poprzednich finałów. Juliet nigdy nie była moją ulubioną postacią. Locke też nie. Szkoda że nie zakończyli tego nawiązując do pierwszej sceny - jest wybuch i widzimy oko Jacka i pytanie "gdzie się obudził"? W jakich czasach, czy dało się czemukolwiek zapobiec?
~Malina

też mi sie tak wydaje, to tak jak było z Roswell i 4 serią PB, na siłę starali się w jak najmniejszej ilości odcinków skońćzyć serial.

Swoją drogą ile można oglądac powrotów i odpływów z wyspy? I ile można sie zastanawiac nad rozgryzaniem coraz to nowych zagadek i niespójności jakie są w Lost'cie?
Czips

Sądzę, że nie byłoby siódmej serii ze względu na spadającą oglądalność... Szósta seria zapewne tez będzie miało tendencję spadkową.
ALEX_WHITMAN

no własnie wczoraj czy w sobote weszłam na stronke LOSTu patrze a tam ostatnia seria na zime, a byłam przekonana że kiedyś jakiś sezon temu było mówione/pisane że tylko M. Fox zna zakończenie serialu bo jako jedyny ma podpisany kontrakt na 7 sezonów. No cóż. Myślę, że w końcu stwierdzili, że nie maja pomysłów jak jeszcze bardziej udziwacznić wyspę;)
Czips

Ma być jeszcze tylko 6 seria.

No Wyspa to Wyspa, żadne prawa oprócz tych wymyślonych przez Wyspę, nie istnieją :)
ALEX_WHITMAN

z tyimi dwoma Lockami.. może to jest jakiś taki duch dziwny, pamiętacie w pierwszym sezonie JAck widział swojego ojca, w drugim Hurley swoją chorą laske jakąś, no i teraz Locke.
Co zabawne, po upadku z takiej wysokości Juliet powinna nieżyć, a bomba atomowa wybuchnąć! (oczywiście wg obowiązujących praw fizyki), któe do LOSTa się nie imają. Na moja małą głowę za dużo z sezonu na sezon pokręconych pierdół... mam wrażenie że 7 seria to będą 22 odcinki tłumaczenia i wyjaśniania wszystkich zagmatwanych historii na przedziale wsyztskich serii.
BTW, nie sądzicie że troche dziwne jest te całe wracanie do tego co było? Przecież jeśli ktoś nie żyje to jak to jest możliwe żeby zmartwychwstał. W sumie chodzi mi o ten watek gdzie po wybuchu wysztsko by wróciło do normy, przeciez to jakieś wsyztsko chore jest. Już bardziej sie dało uwierzyć w historię z 4400 :)
Czips

a co z ciążą sun
~modliszka

nie wiem czy wiecie ale z naszych rozbitków od 1sezonu gra tylko Sawyer,sayid,hurley,kate,sun i jack ... spoiler - komentarz usunięty
~

Jak dla mnie to finał był nudny. Owszem pokazali Jacoba. I co z tego, jak zamiast cokolwiek wyjaśnic tylko zrodzili więccej pytań.
Dwóch Locków - jakoś nie ciągnie mnie wogóle do tej części historii.
Juliet - nie mówcie mi, że zabiją/pozbędą się kolejnej postaci żeńskiej. To już się robi denerwujące. Jak już kogoś koniecznie chcieli ukatrupic, czemu nie pozbyc się Kate.
Bomba - oki, co tym razem wymyślą? Bo jeśli plan miałby zadziałac, to serial musiałby się skończyc.
I to 7-miesięczne czekanie - dobijające.
Ogólnie uważam, że poprzedni sezon był lepszy, ale może ostatni odratuje dawnego Losta.
~

Strasznie spodobał mi się posąg oraz ten statek (Czarna Skała).
ALEX_WHITMAN