Nowości

:: comprendo.info - wszystko jest ze sobą powiązane

 1.10.2008 | {o}
Niektórzy pewnie pamiętają, że na forum komnaty, a później naszym, toczył się w swoim czasie wątek 'interpretacji ryby'. 4 lata po ostatnim poście tamże {o} przypomniał sobie o nim. A było to tak:

{o} słuchał właśnie płyty Portishead - Third i zaczął zastanawiać się, co autor miał na myśli. Chcąc swoje wnioski skonfrontować z przemyśleniami innych, postanowił znaleźć jakiś serwis poświęcony interpretacjom. Ze smutkiem zauważył, że istnieje mnóstwo serwisów, na których można przeczytać teksty piosenek (pewnie kopiowane od siebie nawzajem...), tymczasem ze świecą szukać takiego, gdzie oprócz samego tekstu można jeszcze znaleźć sensowne przemyślenia. Takiego, gdzie o muzyce można porozmawiać tak, jak w 'interpretacji ryby'. Udało się dopiero za granicą, gdzie od lat funkcjonuje SongMeanings.

A co ma Portishead do Roswell? W ostatnim odcinku, podczas pewnej kluczowej sceny, w tle leciała piosenka Deep Love zespołu Mandalay, która wręcz o'Admina zahipnotyzowała. Próbując znaleźć w internecie więcej utworów tej grupy, natrafił na ślady ciekawego zjawiska - kiedy pojawiła się pierwsza płyta Mandalay, ludzie myśleli, ze to jakaś nowa płyta Portishead (do dziś w sieciach P2P można znaleźć piosenki Mandalay podpisane błędnie jako Portishead). Tak trafiłem na Porishead. Te 2 zespoły są bardzo podobne, choć totalnie inne, jakkolwiek dziwacznie to brzmi :)

A co z tego wszystkiego wynikło?
2 tygodnie wytężonej pracy i oto jest

comprendo.info - co autor miał na myśli?

Zapraszam miłośników muzyki na portal społecznościowy, gdzie można się podzielić swoimi przemyśleniami na temat piosenek. Tak oto Roswell jest powiązane z comprendo.info.

Dodaj komentarz


Wasze komentarze

Angelia Connell / It is not my childs schools business what I pack for my child to eat at luhc0̷n;.they are not paying for it…..and its not illegal…and they don't give to another child the food….then stay out of my business!
~vxegkBlKb2ZU

Ciekawe..
~inti