Nowości

:: Lost: #322 - Through the Looking Glass

 22.11.2007 | BAKLO
Finałowy odcinek w dwóch częściach, czyli Through the Looking Glass, to kontynuacja poprzedniego epizodu. Nie wszystko jednak przebiega zgodnie z planem. Charliemu i Desmondowi udaje się wyłączyć podwodną stację, która zagłusza sygnały z wyspy, choć czynią to nie bez problemów. Stacja nie jest bowiem opuszczona jak przypuszczali, a Ben dowiadując się o zdradzie Juliete wysyła do stacji pomoc. Charlie niestety zgodnie z wizjami Desmonda traci życie, ale przed śmiercią zdąża przekazać Desmondowi, że statek ratunkowy, to nie sprawka jego ukochanej, Penny, która nawiązała kontakt z wyspą zaraz po wyłączeniu aparatury zagłuszającej.

Rozbitkowie tymczasem docierają do wieży radiowej. Czeka na nich Ben, który wydaje się choć raz mówić prawdę o nieznajomej z helikoptera. W nawiązaniu łączności ze statkiem chce przeszkodzić także Locke, który jednak nie zginął. Jack ignoruje sugestie i wzywa pomoc.

Niestety pułapka zastawiona na plaży nie udaje się, ale Hurley, Sawyer i Juliete opanowują w końcu sytuację. Inni, którzy chcieli się porwać kobiety w ciąży, przypłacają tą wyprawę życiem.

Najlepsze, a na pewno inne są w tym odcinku... retrospekcje, które okazują się nie być retrospekcjami. Tajemnicą bowiem od dłuższego czasu nie jest już fakt, że twórcy Zagubionych chcą w kolejnych sezonach oprócz (a może i zamiast) retrospekcji wprowadzić flashforwardy, czyli sceny pokazujące co dzieje sie po tym jak rozbitkowie opuścili wyspę. Tak więc sceny z udziałem Jacka chcącego popełnić samobójstwo pokazywały rzeczywistość, która zdarzy sie w przyszłości (a może już się w przyszłości zdarzyła). Kto jednak czeka na Kate w domu? Sawyer? A kto był w trumnie?

I to by było na tyle jeśli chodzi o sezon 3 i Lost w ogóle. Więcej odcinków jeszcze nie ma. Premiera nowych epizodów i tym samym premiera 4 sezonu za oceanem planowana jest dopiero na luty. Do nas następny sezon trafi zapewne dopiero za rok jesienią. W międzyczasie jednak z pewnością czekają nas powtórki, a Ci, którzy mają stację AXN, zapewne będą mieli możliwość zapoznania sie z najnowszymi odcinkami nieco wcześniej niż widzowie TVP.

Dodaj komentarz


Wasze komentarze

That's a cunning answer to a chnileaglng question
~5f5ZrXBD4

No i stało się tak, że na 4 sezon czekam z wytęsknieniem... A jeszcze nie tak dawno chciałem rzucić to w diabły :)
ALEX_WHITMAN

Dziś urodzinki od Kath i Colina. Wszystkiego najlepszego!
~

a i jeszcze slutno mi z powodu Charliego
gosiek

wiecie jaki był moj komentarz jak sie skonczyło: "Ale Ten Lost Jest Popier...."
gosiek

Trzecia seria Lost przyniosła dużo smutku (Jack i Charlie;() ale też nadzieje- nareszcie dało się połączyć ze światem i może opuścić wyspę. Chociaż jak wiemy, gdy cała przygoda się skończy, jest ktoś kto chciałby tam wrócić.. ohh biedny Jack! ;(
Sądzę że następna seria nie przedstawi "szybkiego powrotu do domu" bo jeśli by tak było.. to BUM i koniec serialu. Pozdrawiam milośników Lostów. ;)
~Justyś.

Też się nad tym zastanawiałam, ale nie wiem...
megg

Tak trochę nie na temat:
Czy ktoś wie co to była za piosenka w ostatniowtorkowym odc. "Chirurgów", gdy Cristina wybiegała w zakrwawionym fartuchu z sali?
Graalion