Nowości

:: Szorty #25

 18.11.2007 | Olka
Amerykański Sojusz Producentów Filmowych i Telewizyjnych (AMPTP) oraz Amerykańska Gildia Scenarzystów (WGA) porozumieli się w sprawie daty rozpoczęcia negocjacji, dotyczących trwającego od 5 listopada strajku scenarzystów – poinformowano w piątek, podczas dwunastego dnia protestu.

Przedstawiciele obu organizacji zasiądą do rozmów 26 listopada, w kilka dni po Święcie Dziękczynienia. Jeśli dojdzie do ugody pomiędzy strona. (...) Oba stowarzyszenia poinformowały w oświadczeniu, że nie będą udzielać żadnych szczegółów dotyczących negocjacji
- Filmweb.

Gildia Producentów Ameryki ogłosiła nominacje do przyznawanych co roku prestiżowych nagród wyróżniających najlepsze tytuły telewizyjne. W tym roku nominacje w kategorii dramat otrzymali zarówno Chirurdzy, jak i Zagubieni. Seriale powalczą z Dexterem (Showtime), Herosami (NBC), Droktorem Housem (FOX) i Rodziną Soprano (HBO). W kategorii komedia nominacje otrzymały: 30 Rock (NBC), Ekipa (HBO), Statyści (HBO), Biuro US (NBC), Brzydula Betty (ABC).

Laury stowarzyszenia nagradzającego najlepsze produkcje małego i dużego ekranu zostaną przyznane 2. lutego

Katherine Heigl - aktorka otrzymała główną rolę w komedii o walce płci pt. The Ugly Truth. Katie wcieli się w postać romantycznej producentki telewizyjnej, która musi poradzić sobie z zapatrzonym w siebie szowinistą - ekspertem od łączenia par. Na szczęście jego knowania pomogą głównej bohaterce odnaleźć miłość swojego życia.

Film zostanie zrealizowany w oparciu o scenariusz Nicole Eastman poprawiony przez Karen McCullah Lutz i Kristen Smith. Dokładając do listy realizatorów reżysera Roberta Luketica i producentów studia Lakeshore Toma Rosenberga, Gary'ego Lucchesi oraz Steve'a Reuthera otrzymamy ekipę, która stworzyła Legalną blondynkę. Możę uda im się wypromować Katie, tak jak kiedyś udało się w przypadku Reese Witherspoon... Zdjęcia do The Ugly Truth rozpoczną się 15 kwietnia przyszłego roku.

J.J. Abrams - w sieci dostępny jest już trailer do najnowszego filmu producenta. Co ciekawe oficjalnie studio nie ma z tym nic wspólnego, a udostępniony klip wyciekł do sieci prawdopodobnie wyniesiony przez jednego z pracowników. W trailerze możemy zobaczyć kilka nowych scen i potwierdzenie, że wielokrotnie zmieniany tytuł będzie brzmiał Cloverfield. Światową premierę filmu zaplanowano na 18 styczeń 2008. Od dziś można oglądać oficjalny trailer. Polecam, gdyż w przeciwieństwie do wersji "pirackiej" widać w nim świetne efekty specjalne. Odsyłam na strony serwisu MovieWeb.com

źródła: Filmweb.pl - podziękowania za info dla Justynki, Hatak.pl - Trailers, wp.pl

Dodaj komentarz