Nowości

:: Oglądalność naszych seriali

 15.11.2007 | alex
AGB Nielsen Media Research jest międzynarodową firmą, która prowadzi badania oglądalności telewizji.
Dzięki ich uprzejmości, otrzymałem dane dotyczące oglądalnośći Roswell, Grey's Anatomy i Lost. Dane dotyczą oglądalnośći od września 2007 do listopada 2007 roku (łącznie z ostatnimi emisjami odcinków). Czyli powinny się wliczać tylko nowe serie Lost i Grey's Anatomy.
Niestety teraz trochę nauki nas czeka, aby móc zrozumieć dalsze dane :)

  • Wskaźnik AMR określa liczbę osób oglądających dany program w telewizji
  • Wskaźnik AMR% określa liczbę osób oglądająych dany program w telewizji, w stosunku do ludności kraju, wartość jest wyrażona w %
  • Wskaźnik SHR% określa procentowy udział stacji w porównaniu do innych stacji w tym samym czasie

Podam uśrednione wartości, aby was nie zanudzić. Szczegółowe dane mogę podesłać na e-mail.

Roswell średnio oglądało 174 805 osób (AMR), co stanowiło 0,49% ludności Polski (AMR%). Udział w rynku to 1,73% (SHR%). To niewiele. Ale trzeba zwrócić uwagę, że serial jest emitowany po raz kolejny, a TV4 ma mniejszy udział w rynku (standardowo ok. 2,15% - Polsat ma ok. 16,5%). Najwięcej widzów oglądało Pilot (397 718), a najmniejsze zainteresowanie było odcinkiem Leaving Normal (95 464).

Grey's Anatomy ma o wiele lepsze wyniki. Chirurgów ogląda średnio 985 628 osób (AMR), czyli 2,74 ludności Polski (AMR%), a udział w rynku wynosi 20,87% (SHR%). Najmniejsza oglądalność to 713 696 osób, a największa to 1 176 999 osób. Jak dla mnie to miłe zaskoczenie, szczególnie, że serial nie ma określonej godziny emisji.

Lost jest liderem wśród naszych seriali. Serial ogląda średnio ponad 3 383 684 osób (AMR), czyli 9,40% ludności Polski (AMR%). W swoim paśmie ma 22,79% (SHR%) udziałów w rynku. Największą oglądalność miał w dniu 1 listopada, bo prawie 4 miliony Polaków zasiadło przed telewizorami, aby obejrzeć losy Zagubionych.

To by było tyle na dzisiaj. Mam nadzieję, że zrozumieliście wszystko. W razie pytań lub chęci otrzymania szczegółowego zestawienia, proszę o napisanie e-maila na mój adres tj. alex_whitman@interia.pl.

Dziękuję Pani Edycie Łyszkowskiej z AGB Nielsen Media Research oraz Panu Kamilowi Sokołowskiemu z strony www.wirtualnemedia.pl. Dzięki ich pomocy mogłem napisać tego newsa.


Źródło danych: AGB Nielsen Media Research

Dodaj komentarz


Wasze komentarze

chyba tego nie zrobia tyle czekalem na roswell. jak by go wycofali to juz nic w tv bym nie ogladal
~bastek475

mam tylko nadzieje ze przez tak niska ogladalnosc nie wycofaja emisji roswell???!!!!
donka

http://pl.youtube.com/watch?v=OzptHm6qkZM

:P polecam
PS: mam nadzieje ze nikt nie ma przeciwko temu ze umieszczam tu linki :D (linki dozwolone, ale bezpośrednie, a nie przez strony podobne tej, która była "przyklejona" do linka YouTube - dop. Olka)
kojot87@vp.pl

Na trzeźwo czy na kacu... Ważne, że leci. Ale pamiętajcie, że serial puszczany jest po raz kolejny, no i pierwsza emisja w USA była 8 lat temu!!! Wtedy nawet Jezioro Marzeń i Klan były na Topie :) No i nasza perełka... Roswell :)
ALEX_WHITMAN

Porównaj do pozostałych 2 tytułów - nadal uważasz, że to dużo? No to lol Nie skomentuje tego inaczej bo jestem trzeźwy ;P

Sorki za sarkazm, nie mogłem się powstrzymać, żeby cię nie przedrzeźniać ;)
Kwiat_W

Roswell średnio oglądało 174 805 osób (AMR), co stanowiło 0,49% ludności Polski (AMR%). Udział w rynku to 1,73

uwarzacie ze 174 tysiace osob to malo????..... jak tak to lol (nie skomwentuje tego inaczej bo kac mnie meczy... 3m sie all)
kojot87@vp.pl

No rzeczywiście, bardzo ciekawy news. :)
Też się niskiej oglądalności Roswell nie dziwię- sam zapominam często że leci, ale ostatnio zdążyłem obejrzeć jeszcze napisy ;P
Kwiat_W

Niska oglądalność Roswell trochę mnie martwi, aczkolwiek aż tak bardzo nie dziwi. TV4 sama wpływa na zaniżenie wskaźników oglądalności emitując serial w czasie nadawania programów lokalnych w wielu regionach. Jak na telewizję, na której oglądalność duży wpływ ma fakt, że nadaje m.in. z nadajników naziemnych, to dość dziwna polityka i dla mnie w sposób niezrozumiały skonstruowana ramówka. Ale to też w sumie mnie nie dziwi, bo czasami postępowanie niektórych stacji jest wręcz nielogiczne. To samo można powiedzieć o Chirurgach. Gdyby nie nieludzka godzina emisji, to wskaźniki oglądalności byłyby o wiele wiele wyższe. Gdyby serial nadawano w prime time lub w weekend, a nie w ciągu tygodnia w nocy, to chyba oczywiste, że więcej osób z przyjemnością obejrzałoby serial?
baklo

Nie będę się chwalił, ale świetny news mi wyszedł... Co wy na to? :)
ALEX_WHITMAN