Nowości

:: Lost: #319 – The Brig, #320 - The Man Behind the Curtain

 8.11.2007 | BAKLO
Pierwszy dzisiejszy odcinek Zagubionych, czyli The Brig był poświęcony Johnowi. W retrospekcjach, które tym razem pokazywały bardzo nieodległą przeszłość, widzimy jak Inni namawiają Locke’a, aby zabił swojego ojca, Anthony’ego Coopera, który w tajemniczy sposób (pomimo braku łodzi podwodnej) pojawił się na wyspie. Ma to uwolnoć Johna od przeszłości, jednak, gdy ten nie jest w stanie zamordować człowieka, dostaje akta Sawyera, który może mu pomóc.
Locke odwiedza Sawyera na plaży i pod pretekstem zabicia Bena, doprowadza go do Coopera. Gdy obaj panowie się spotykają, okazuje się, że Cooper jest prawdziwym Sawyerem, którego przez tyle lat szukał James "Sawyer" Ford. Spotkanie to kończy się śmiercią Coopera zgodnie z przewidywaniami Innych i Locke’a.
Na plaży Charlie, Desmond i Hurley ukrywają tajemniczą pilotkę przed Jackiem. Mówią jednak o całej sprawie Sayidowi. Okazuje się, że ekipa poszukiwawcza rzeczywiście została wynajęta przez Penelope Widmore w celu odnalezienia Desmonda. Gdy o wszystkim dowiaduje się Kate, mówi o tym Jackowi, któremu nikt nie ufa z obawy przed jego znajomością z Juliete. Obawy te nie są bezpodstawne – Juliete ma za zadanie ustalić, które kobiety są w ciąży, aby Inni mogli je porwać.

The Man Behind the Curtain, czyli drugi dzisiejszy odcinek Lost, to z kolei epizod poświęcony Benowi. W retrospekcjach poznajemy wreszcie historię Dahrmy i Innych. Okazuje się, że jedynym członkiem Dahrmy, który pozostał przy życiu, jest Ben, który na wyspę przybył ze swoim ojcem jako dziecko. To on wraz z tubylcami zagazował wszystkich, którzy przybyli na wyspę wraz z tajemniczą organizacją.
Na wyspie Ben prowadzi Locke’a do tajemniczego Jacoba, który jest rzekomym zwierzchnikiem Linusa. Okazuje się jdnak, że Jacob jest niewidzialny, co nie przekonuje Johna co do prawdziwości tej postaci. W drodze powrotnej Ben strzela do Locke’a i pozostawia go w dole wraz z zamordowanymi członkami Dahrmy.

Drugi dzisiejszy odcinek był może nieco zbyt fantastyczny, ale na jaw wyszło także sporo nowych informacji. To już niestety prawie koniec sezonu. Za tydzień przedostatni epizod oraz odcinek specjalny, a za 2 tygodnie dwugodzinny odcinek finałowy.

Dodaj komentarz