Nowości

:: Lost: #315 - Left Behind, #316 - One of Us

 25.10.2007 | BAKLO
Dzisiejsze odcinki Zagubionych poświęcone są dwóm paniom. Pierwszy Kate, drugi Juliete. Ale po kolei...

Pierwszy epizod, czyli Left Behind, to przede wszystkim dalszy ciąg wydarzeń w życiu Kate sprzed feralnego lotu. W retrospekcjach poznajemy kolejne fakty z jej życia. Po raz kolejny wychodzi na jaw, że postacie są ze sobą powiązane bardziej niż na to wygląda. Kobieta, której pomaga Kate okazuje się być tą samą, którą wyszkolił w oszustwie Sawyer.
Na wyspie Inni opuszczają w pośpiechu swoją osadę, zostawiając za sobą Juliete. Ta ostatnia i Kate budzą się w lesie przykute do siebie kajdankami. Gdy obie panie uciekają przed dymem, wychodzi na jaw, że Juliete nie do końca wie z czym ma do czynienia. Dodatkowo okazuje się, że to Juliete sama przykuła się do Kate kajdankami. Gdy panie wracają do osady innych znajdują tam tylko Jacka i Sayida. Locke zgodnie ze swoimi zapowiedziami przyłączył się do Innych i odszedł razem z nimi.

W drugim dzisiejszym odcinku, tj. One of Us poznajemy przede wszystkim historię Juliete. To w zasadzie dokończenie flashbacków z odcinka Not in Portland. Tym razem mamy okazję zobaczyć dokładnie w jaki sposób Juliete trafiła na wyspę i nad czym pracowała w laboratoriach w obozie Innych.
Tymczasem na wyspie Kate, Juliete, Jack i Sayid wracają na plaże. Uciekinierka z obozu Innych nie jest jednak mile widziana w obozie rozbitków, zwłaszcza, że wkrótce wychodzi na jaw, że Claire cierpi na tajemniczą chorobę, za którą odpowiada Juliete. Wkrótce okazuje się, że ta ostatnia nie znalazła się na plaży przypadkowo. Julite podczas wizyty w bunkrze zostawia wiadomość dla Bena.

Za tydzień dzień świąteczny, ale kolejne 2 odcinki Zagubionych zostaną wyemitowane bez zmian o 20:00. Kto jednak nie będzie miał okazji ich obejrzeć w czwartek, będzie to mógł uczynić w piątek. Powtórki w ten dzień są zawsze po północy. Zbliżamy się powoli do końca sezonu i akcja do samego finału już nie zwolni. Nie przegapcie więc kolejnych odcinków, bo są chyba najciekawsze w tej serii.

Dodaj komentarz


Wasze komentarze

Hey Daniel,Another thing I like about maintaining a weekly calendar is that it promotes the feeling that everything is under control and allows us to see the the workload in proper perspective. Without a written schedule of what needs to be done, the mind often creates an unjustifiable feeling of being ovie.helmedwRelry
~JJPZka2f

Mockery is a delicate art and, like nigcrtlyreoin, is best handled in transit by children or very old people in case it explodes.I think there should be a food-bloggers summit with Kate as guest so that this incident becomes a teaching moment' for all of us. We'll blog about it and upload it to YouTube. We'll agree to disagree.Of course, I want that t-shirt. Because deep down inside I'm afraid that no one reads my stupid tweets, either.
~hWvOZmilANUb

If I had to pick something I don't like about this short film is that Kate Bush isn't in it; hevewor, I'm also glad she just decided just to direct it, because I think she's made a stride in filmmaking, and, particularly, from TLTC&TC. After reading about her disappointment with that film and feeling that she had let down people, I was really concerned that she'd never make another film, long or short. I'm very glad she found the courage though to do this short work. May be music came easily to her and at a young age, but another one of her loves, filmmaking, is just taking more time to cultivate makes me think, It's the journey, not the destination. Quite frankly, I don't mind following her in her filmmaking journey. Do I like DU as much as some of her other motion pictures? Well, so far, it's not my favorite, but I like it more than a couple of others; and, in time, I might find that it's in my top 5. Ultimately, I just can't help appreciating Kate's work to some degree. It always challenges me in some way, and reminds me that I need to work with it.
~VczKOEuJvAONMaOuQd