Nowości

:: Kevin Weisman i wampiry

 1.10.2007 | Olka
Kevin zwykle w filmach, a częściej serialach, występuje w rolach drugo- bądź trzecioplanowych. Jest jednak charakterystycznym aktorem i nie sposób go przeoczyć. Dzięki Roswell fanom serialu zapadł w pamięci, jako Larry, zapalony turysta, poszukiwacz UFO, który w pierwszym odcinku wraz ze swoją dziewczyną zapatrzył się na fałszywe zdjęcie kosmity, które zwykła pokazywać Liz, kiedy chciała pożartować sobie z klientów Crashdown. Jak pamiętamy Larry powrócił w epizodzie The Convention przekazując informacje na temat strzelaniny Everettowi Hubble’owi, który z kolei zginął od kuli szeryfa Valentiego wcześniej omal nie zabijając Maxa.

Niektórzy kojarzą zapewne Weismana z serialu Agentka o stu twarzach, gdzie wcielił się w postać Marshalla Flinkmana speca od komputerów w agencji SD-6.

Obecnie wciela się w operatora kamery partnerującego dziennikarce Beth Tuner w serialu Moonlight. Jest to nowa produkcja amerykańskiej stacji CBS, której fabuła skupia się na Micku St. Johnie - prywatnym detektywie, który jest wampirem. Moonlight jest połączeniem serialu śledczego z Buffy – postrach wampirów, który momentami nawiązuje do klasyki kina Wywiadu z wampirem. Z pilota wynika, że realizatorom udało się uniknąć tandety i kiczowatej charakteryzacji. Serial jest bardziej ambitny niż Buffy, ale też nie wspina się na wyżyny intelektualne. To zapowiadająca się ciekawie, aczkolwiek powtórka z rozrywki pokroju Cienia anioła z Jessicą Albą.

Główne role w serialu grają Alex O'Loughlin (Mick St. John), Sophia Myles (dziennikarka Beth), Shannyn Sossamon (w roli Coraline) oraz Jason Dohring (jako Josef Konstantin, największa szycha w wampirzym półświatku). Nawiasem mówiąc Dohring pojawił się w drugim sezonie Roswell. Co prawda był to jedynie występ gościnny, ale za to jego udział był kluczowym, jeśli chodzi o późniejsze wydarzenia.

Trailer zapowiadający serial znajduje się między innymi na YouTube, przy czym uprzedzam, że był on kręcony zanim zdecydowano się zakupić licencję na cały sezon, toteż oprócz gł. bohatera pozostałe role odgrywane są przez innych aktorów.

Dodaj komentarz


Wasze komentarze

I don't Jay. I think you need to give Life a shot. it's one of my favorite new shows of this saeosn. The best is his fruit obsession. They have yet to go into detail as to why he has one but he always busts out the craziest fruit.Also, I like Heroes this saeosn. It's always been a great show for me and I think it's rocking it's sophomore saeosn rather well.Also, Kid Nation makes me want to kill a 10 year old. Taylor annoys the crap out of me and I just want something hardcore sinister to erupt from those children.
~CDR7BWkBkrr

Ja też początkowo go kompletnie nie skojarzyłem. Jego twarzy kojarzyła mi się tylko z VM. Ale tak mnie to zaciekawiło, gdy Grallion napisał, że on grał także w Roswell, że musiałem to sprawdzić i dojść do tego, kiedy, gdzie się pojawił :).
baklo

Tfu, ale się namieszało. Grallion oczywiście ma rację co do Jasona Dohringa. A ja oczywiście nie zwróciłam uwagi, że piszesz o innym aktorze, a nie o Kevinie Weismanie i do tego odnosiła się moja wypowiedź.

A skoro jesteśmy przy Dohringu to faktycznie grał w Roswell. Początkowo go nie skojarzyłam, ale teraz, kiedy Baklo przypomniał konkrety zaczynam go kojarzyć... Trzeba uzupełnić newsa :)
Olka

Już wiem :). Ale mnie to męczyło :D. To wcale nie była taka mała rola. Dohring grał w Roswell tego gościa, który przywiózł Alexowi jedzenie w dniu jego... No wiecie - nie chcę spoilerować. A potem pomógł Liz dając jej rachunek, który Alex "pokwitował" w dziwny sposób.
baklo

Sprawdziłem - Jason pojawił się w odcinku Cry Your Name (drugi sezon, odcinek 17) - ale mimo wszystko nadal go nie kojarzę...
baklo

Jasona Dohringa kojarzę tylko z Veronici Mars - ale tam grał jedną z głównych ról. Szczerze się jednak przyznam, że kompletnie nie pamiętam go z Roswell. Musiał mieć naprawdę "gościnną" rolę :).
baklo

http://www.filmweb.pl/Jason+Dohring,filmografia,Person,id=145714
Prawdę mówiąc, w ogóle nie kojarzę tego faceta ani żadnego Jerry'ego. Tak mnie to po prostu zaciekawiło jak zobaczyłem jego filmografię ;)
Graalion

Ja pamiętam, że był Larry i takie też mam źródła. A ty? Już, teraz, zaraz, natychmiast! Przyznaj się, gdzie to znalazłeś?! :D
Olka

Co ciekawe, wycinek z filmografii powyższego Jasona Dohringa:
1999-2002: Roswell: W kręgu tajemnic (Roswell) jako Jerry (gościnnie)
Graalion