Nowości

:: Lost: #305 - The Cost of Living, #306 - I Do

 20.9.2007 | BAKLO
The Cost of Living, czyli pierwszy dzisiejszy odcinek, to epizod poświęcony Eko. Poznajemy w nim historię jego dzieciństwa, brata Yemiego oraz okoliczności w jakich Eko został (jeśli tak to można nazwać) księdzem. Na wyspie m.in. Locke, Desmond i Sayid planują skontaktować się z Innymi. W stacji Perła, przy której leży samolot, którym Lecia Yemi, dokonują kolejnego odkrycia. Tym razem zamiast bunkra rozbitków, na monitorach pojawia się tajemniczy jegomość z opaską na oku. W obozie innych Jack domyśla się, że zdjęcie rentgenowskie należy do Bena, który ma raka. Próbuje najpierw u Julliete, a potem u samego Bena uzyskać potwierdzenie tych informacji. Na końcu odcinka Eko zostaje zabity przez tajemniczy dym, w ostatnich słowach mówiąc Jesteście następni.

I Do, to drugi dzisiejszy odcinek poświęcony tym razem Kate. W retrospekcjach poznajemy historię zamążpójścia Kate. Niestety Kate wie, że jest poszukiwaną uciekinierką, a małżeństwo z policjantem nie oznacza nic dobrego. Kate wyznaje prawdę ukochanemu i ponownie ucieka. Na wyspie Jack mówi Benowi, że wkrótce guz będzie niemożliwy do zoperowania. Nie chce jednak pomóc Benowi. Inni znajdują jednak na to sposób. Jeśli Kate nie przekona Jacka do operacji, Sawyer zginie. Jack ma jednak inny plan. Sabotując operację przywódcy innych, próbuje umożliwić ucieczkę Kate i Sawyerowi, którzy mają się z nim skontaktować przez radio, gdy będą już bezpieczni.

Robi się naprawdę ciekawie, kolejne odcinki niespodziewanie zbliżają nas do następnej konfrontacji reszty rozbitków z innymi. W USA po emisji tego odcinka nastąpiła długa, trzymiesięczna przerwa. My jednak jesteśmy w lepszej sytuacji - dalszą część historii poznamy bardzo szybko, bo kolejne epizody Zagubionych w TVP1 już za tydzień. Nie przegapcie ich - im bliżej końca sezonu, tym powinno być ciekawiej.

Dodaj komentarz