Nowości

:: Lost: #303 - Further Instructions, #304 - Every Man for Himself

 13.9.2007 | BAKLO
Po dwóch poprzednich odcinkach Zagubionych, które toczyły się głównie w wiosce Innych, wracamy na plażę rozbitków. Szczerze jednak przyznam, że pierwszy dzisiejszy odcinek nie przypadł mi do gustu. Ale po kolei.

Further Instructions: Po wybuchu w bunkrze Locke budzi się w dżungli i widzi biegającego nago Desmonda. Okazuje się, że w wyniku eksplozji John stracił głos, a wkrótce wyjdzie na jaw, że Desmond widzi teraz przyszłość. Nie mogąc mówić Locke buduje szałas, w którym doznaje wizji na temat przyszłości i tego, że musi ratować Eko przed niedźwiedziami polarnymi. No cóż - po raz kolejny z science-fiction mamy nagły zwrot trochę w stronę fantastyki... We flashbackach poznajemy trochę historii Locke'a i czasy jego pobytu na farmie, gdzie uprawiano marihuanę. Po raz kolejny John zostaje tam wykorzystany - tym razem przez policjanta. Locke nie okazał się wtedy myśliwym zdolnym zabić stróża prawa, ale na wyspie Eko mówi Johnowi, że jednak jest myśliwym i uratuje rozbitków porwanych przez innych. Dzięki temu Locke wraca na plażę jako nowy lider grupy.

Every Man for Himself: Aby zapobiec kolejnym próbom ucieczki porwanych, Ben mówi Sawyerowi, że został mu wszczepiony implant powodujący zatrzymanie serca, gdy wzrośnie jego tętno, np. w czasie ucieczki przez las. To samo ma czekać Kate w razie prób uwolnienia się z klatki. Sposób okazuje się trafiony, bo Sawyer odmawia ucieczki mimo, że Kate jest w stanie opuścić klatkę. Kate jednak wie, że Sawyer coś ukrywa. Sama natomiast przyznaje, że go kocha, gdy Sawyer jest bity w odwecie za śmierć Colleen postrzelonej przez Sun na łodzi we wcześniejszym odcinku. Gdy Jack na prośbę Juliet próbuje ratować Colleen, zauważa prześwietlenie mężczyzny z rakiem. Gdy Juliet wyjawia, że nie jest chirurgiem, Jack zaczyna rozumieć prawdziwy powód, dla którego został uwięziony. Ben mówi Sawyerowi prawdę o implancie, ale żeby zniechęcić go do dalszych prób ucieczki, pokazuje mu, że wyspa, na której mieszkają rozbitkowie nie jest tą, na której obecnie przebywają Kate, Jack i Sawyer. Na plaży Desmond ratuje Claire i Charliego przed piorunem. We flashbackach poznajemy nieco historii Sawyera i czasy, gdy był w więzieniu.

Akacja się rozwija. Ale nadal mnożą się pytania, chociaż są już i pierwsze odpowiedzi. Wiemy już jaka jest najprawdopodobniej przyczyna uwięzienia Jacka. Do kogo jednak należały zdjęcia rentgenowskie i kto jest śmiertelnie chory? A jak Wam podobały się dzisiejsze odcinki?

Dodaj komentarz


Wasze komentarze

jesli premiera niedlugo w ABC to w FOXLIFE takze
bardzo chce poznac dalsze losy bohaterow GA
a takze czy wie ktos czy w polsce leci serial z kate walsh chyba tak ona sie nazywa to serial do ktorego pilotem byli chirurdzy
~bastek475

Premiera 4 serii Chirurgów w ABC jest za 12 dni.
Olka

hej, ja jak zwykle odzywam sie po dlugim czasie z pytaniem... co jest z chirurgami ze zatrzymało sie to wszystko i nie kręcą 4 serii? ktoś wie?
grafia

Pierwszy odcinek wczoraj był nuuuuudny...... Ale drugi był fajny- dużo Sawyera, haha ;)
megg

przeciez wiadomo kogo te zdjecia rentgenowskie... nie psuje wam opowiadan te dwa odcinki sa fajne ale i tak najlepszy jest ostatni odcinek tej serii
~