Nowości

:: Gra o życie w środę w TVP2

 7.8.2007 | BAKLO
Gra o życie, to film z 2003 roku (org. Nemesis Game) i wystąpił w nim Brendan Fehr. Niestety rola Brendana nie jest zbyt duża, chociaż dosyć istotna - pojawia się na ekranie w zasadzie tylko w trzech scenach: na samym początku, później w krótkim, ale kluczowym dialogu w środku filmu i po raz ostatni prawie na samym końcu w jednej z finałowych scen.

Film to typowy thriller. Ani łatwy, ani przyjemny - zmusza raczej do myślenia, zwłaszcza na końcu. Opowiada historię Sary Novak, która jest introwertyczną studentką, większość czasu spędzającą nie z kolegami i koleżankami z klasy, ale z podstarzałym właścicielm sklepu, który podobnie jak ona uwielbia rozwiązywać różnego rodzaju łamigłówki. Kiedy jednak jedna z zagadek (to właśnie ta nemesis game) prowadzi do serii morderstw, Sara zdaje sobie sprawę, że owe łamigłówki są czymś więcej niż tylko zabawą...

W główną rolę wcieliła się Carly Pope, znana nam z serialu Asy z klasy, czy chociażby z filmu Orange County, w którym główną rolę grał Colin Hanks. Film to produkcja kanadyjsko-brytyjsko-nowozelandzka, a mimo to wyszedł z tego całkiem niezły obraz, chociaż nie jest made in USA.
Film nie był wyświetlany w naszych kinach, ale jest dostępny na w wypożyczalniach. W środę 8 sierpnia jest jednak doskonała okazja, aby obejrzeć Grę o życie bez reklam w telewizji. Film pojawi się w TVP2 w cyklu Alibi na środę. Początek emisji o 22:40. Za przypomnienie podziękowania dla Mili.

Dodaj komentarz


Wasze komentarze

xaxaxaxa tenegtvee chcievhhee zuugeel hevtre zasaal utsaa barial urtaas urt amisgaa avaal darsan umnuus usreestei kkkkkkkk shun dund gantsaar ineeev gj
~w06bIZtABmS

podobal mi sie ten film
~gosiek