Nowości

:: Lost w formacie Blu-ray za niecały rok

 27.10.2006 | BAKLO
Blu-ray (podobnie jak HD DVD) to następca obecnego standardu DVD. Nowy format pozwala na zapis na jednym dysku nawet 200GB danych (w podstawowej wersji 25GB) w porównaniu z 8,5GB, które można zapisać na dwuwarstwowym DVD. Dzięki temu na płytach Blu-ray obraz będzie można zapisać w rozdzielczości odpowiedniej dla standardu HDTV, co było niemożliwe przy wykorzystaniu obecnych standardów, a oprócz samego filmu, czy serialu dodatków może być znacznie więcej niż dotychczas.

Stacja ABC planuje premierę pierwszego sezonu Zagubionych w formacie Blu-ray na lato 2007 roku. Na płycie oprócz obrazu i dźwięku zapisanego w zgodzie ze standardem HDTV znajdzie się także więcej dodatków niż w wydaniu DVD. Lost będzie tym samym jednym z pierwszych (jeśli nie pierwszym) serialem wydanym w nowy standardzie. Na razie bowiem lista produkcji jakie można nabyć w nowym formacie nie jest zbyt długa, bo liczy niecałe 100 tytułów (podobnie zresztą jak w przypadku konkurencyjnego formatu HD DVD).

Niestety zapowiadana cena nie wróży powtórzeniu sukcesu, jaki odniósł pierwszy sezon Zagubionych w wersji DVD. Serial w formacie Blu-ray ma kosztować 199 dolarów (!), co może okazać się zbyt wygórowaną kwotą nawet dla największych fanów amerykańskiej superprodukcji. Nie wiadomo skąd bierze się tak kolosalna kwota, bo filmy w formacie Blu-ray są droższe od wydań DVD zaledwie o kilka dolarów. Tymczasem za Lost w nowym formacie trzeba będzie według obecnych ustaleń zapłacić 5 krotnie więcej niż za obecną wersję.

Informacje te jednak nie są potwierdzone przez stację ABC, bowiem ta nie ogłosiła oficjalnie swoich zamiarów.

Dodaj komentarz


Wasze komentarze

Gutek Twoja sesja to przykład ze miejsca ktff3re wjyada się być dla ludzi mało ciekawe a już na pewno nie na fotografie ślubną mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Trzeba mieć tylko cały plan w głowie i widać ze Tobie tego nie brakuje. Super pomysły i genialna obrf3bka. Gratuluje!
~euuG4amfk4Q

Dziekuję za informację, niestety właśnie taką jakiej się spodziewałam.
Beauty_Has_Come

Obawiałam się właśnie że będzie też trzeba się zaopatrzyć w nowy czytnik:/
Takie życie, cóż zrobić.

P.S. Olka Polacy wogóle wiele stworzyli... np. Rozszyfrowali Enigme:))
Tess

P.S. Polacy stworzyli (i opatentowali) podstawy technologiczne dotyczące emisji niebieskiego promienia lasera.
Olka

Widziałem już odtwarzacze za ok. 700$, a zapewne są i tańsze. Play Station 3 tez da radę odczytać Blu-Ray - ceny PS3 zaczynają się od 499 dolarów (ok. 1500 zł).
baklo

Niestety, przy zakupie płyt nagranych w formacie blue-ray trzeba zaopatrzyć się również w dvd umiejące takowy zapis rozszyfrować. Obecnie ceny modeli to tak circa about 1000$. Na Świstaku (serwis aukcyjny) widziałam nawet za 2 500zł.
Olka

Pierwszy raz słyszę o takim formacie. Hmm, czy czytnik zwykłych płyt DVD to czyta, czy potrzebne jest inne urządzenie?
Beauty_Has_Come

Hmm skoro będzie wydanie w tym formacie i więcej dodatków to się wstrzymam wogóle z kupieniem na dvd:)
Wydaje mi się (i mam taką nadzieję) że cena jednak nie będzie tak wygórowana...:/ Się okaże w każdym bądź razie:)
Tess