Nowości

:: Pulse - Ian Somerhalder

 16.8.2006 | Olka
W piątek, Josh odebrał sobie życie. Dwa dni później wysłał im wiadomość... Wyobraź sobie, że technologia łączy bezprzewodowych to drzwi do innego świata. Wyobraź sobie, że jego mieszkańcy otworzyli je, by dostać się do naszego. Teraz wyobraź sobie, że drzwi tych nie można zamknąć. Kiedy korzystasz z telefonu komórkowego, logujesz się by sprawdzić e-mail, dopuszczasz ich do siebie pozwalając by odebrali ci to, czego sami już nie mają - życie.

Pulse to remake japońskiego horroru (a jakże by inaczej ;) pt. Kairo z 2001 roku w reżyserii Kyroshi Kurosawy. Wersja amerykańska miała swoją premierę 14 sierpnia 2006, ale wbrew oczekiwaniom nie zyskała tak pozytywnych recenzji, jak jej azjatycki pierwowzór. Mówi się, że o ile Kairo traktuje o samotności i izolacji współczesnego człowieka, przestrzegając nas przed destrukcyjną i pozbawiającą człowieczeństwa siłą internetu, o tyle w przypadku Pulse popełniono odwieczny grzech hollywodzkich produkcji, w których efekty specjalne spychają na dalszy plan treść filmu. Remake został "wygładzony" i dostosowany do amerykańskiego, masowego odbiorcy.

W filmie, w jednej z głównych ról zagrał Ian Somerhalder (Boone, Zagubieni). Jako Dexter będzie pomagał Mattie (Kristen Bell), w zależności od sytuacji, uciekać przed "innymi" lub z nimi walczyć...

Produkcją Pulse zajęła się wytwórnia Dimension Films, a zdjęcia do filmu kręcono w Rumunii. Za reżyserię odpowiedzialny jest Jim Sonzero znany z absolutnie niczego, gdyż Pulse to jego pierwsza przygoda z filmem. Autorem scenariusza jest Wes Craven, co jest pewnym zaskoczeniem, gdyż do tej pory szło mu bardzo dobrze w dziedzinie pisania horrorów i thrillerów.

By przekonać się o wartości Pulse pozostaje poczekać na jego polską premierę. Jest duża szansa, że film wkrótce dotrze do naszego kaju - w Rosji zapowiedziano jego premierę na 17 sierpnia, a jak do tej pory, co podobało się naszym wschodnim sąsiadom zwykle przyjmowało się i u nas, szczególnie w okresie ogórkowym.

P.S. Tytuły filmów odeślą was do ich oficjalnych stron (charakterystyki bohaterów, zdjęcia, zwiastuny kinowe etc.).

Dodaj komentarz


Wasze komentarze

c est certes pas reiresentatpf au sens statistique mais c est un cas qu on retrouve partoutSi on prend un echantillon de 10 000 personnes de 30-40 ans on verra qu une bonne partie vit dans des logements nettement ineferieur a ce que leur parents pouvaient se payer a leur ageCeci est logique si on sait que le prix de l immobilier a plus que double en 10 ans, et que les revenus ont eux stagnesBon la bonne nouvelle c est que le mouvement inverse s annonce. La chute des prix comme en espagne ou irlande ou USA
~zPJ9wDOLUk1Y

You've really helped me undetrnsad the issues. Thanks.
~bETvmYgxRY

Niezile naprawde.Ale Boone jest tak cudny ze...

bon z zagubionych jhest cudny, piękny!!!!!!!! od pierszego wejrzenia się w nim kocham
~renata z michałowa

Pobuszowałam, poczytałam o wersji japońskiej i amerykańskiej i zobaczyłam trailerka :) Wydaje mi się, że bedzię interesujące. Niestety na filmwebie ciagle brak daty polskiej premiery.
Beauty_Has_Come

Cokolwiek związane z Ianem, to i ja tak postaram się zobaczyć/obejrzeć itp :)
zafiro

Zaciekawiona bardzo :) Zaraz sie zabieram za buszowanie po tych linkach i na stronach filmwebu. Dzięki Olka :D
Beauty_Has_Come