Nowości

:: "Zagubieni" za darmo w sieci

 11.4.2006 | BAKLO
Studio Walta Disneya i należąca do niego telewizja ABC, za darmo umieści w internecie swoje najpopularniejsze seriale. Najpierw zostanie to uczynione na dwumiesięczną próbę. Seriale będzie można oglądać wchodząc na strony portalu Abc.com - poinformował w poniedziałek Wall Street Journal.

Kolejne odcinki bardzo chętnie oglądanych seriali, m.in. Zagubionych, Gotowych na wszystko i Agentki o stu twarzach będą dostępne w internecie już rano następnego dnia po emisji w tradycyjnej telewizji. Dodatkowo, będzie można ściągnąć cały obecny sezon Agentki o stu twarzach. Podobnie dostępne mają być inne programy Disneya. Początek internetowych emisji zaplanowano na 30 kwietnia.

Oglądając serial przez internet można będzie zrobić sobie przerwę, cofnąć nagranie, albo przewinąć do przodu. Według dziennika usługa będzie dostępna praktycznie dla każdego. Jedynym warunkiem jest szerokopasmowy dostęp do internetu. Każdy odcinek serialu przerywany będzie reklamami. ABC.com zakoduje swoje programy w ogólnodostępnym formacie Flash 8, który uniemożliwi jednak m.in. przewijanie reklam.

To pierwsza w historii taka oferta. Inna od tej, którą prezentuje sklep iTunes, umożliwiający oglądanie seriali za niecałe dwa dolary. Tym razem koszt dystrybucji ponoszą reklamodawcy. Wśród nich są takie firmy jak telekomunikacyjny gigant AT&T, Cingular, Ford oraz Procter & Gamble.

Źródło: Onet.pl oraz Filmweb.pl.

Dodaj komentarz


Wasze komentarze

Niezbyt szybkie łącze nie będzie zapewne problemem - film i tak nie powinien się zacinać. Jeśli już teraz wejdzie na stronę stacji ABC i zobaczycie w jaki sposób rozwiązany jest "streaming" filmów wideo, to można zauważyć, że nie jest to taki pełny "streaming live". Dane są ściagane z wyprzedzeniem, a rozpoczęcie odtwarzania filmu następuje dopiero w chwili, gdy ilość ściągniętych danych jest wystarczająca, aby odtwarzany film nie zacinał się przy naszej prędkości pobierania danych z netu.
baklo

a ja wole internet przeciez przerwy mozna sobie robic kiedy tylko sie chce :D:D:D nawet jesli sie zacina
~olcik

OMG, szok! :D Coś wspaniałego po prostu, już nie mogę sie doczekać! Jak dobrze mieć stałe łącze! :D
megg

Świetnie.. :]
Andzia_

Sztuka rozstania będzie w niedziele 23 kwietnia

24 kwietnia na TVP1 o godzinie 17.20 w filmie "Sztuka rozstania" pojawi się Colin w roli Felixa a w sobotę 15 kwietnia na TVN film "Wielki pożar" z Diane Farr o 07:05 - cz.I, 08:50 - cz.II
~jess

Hehe spoko jednak i tak wolę by u Nas powydawali na dvd ;p;p
Mój net hehe by się zacinało co chwilę, wolę oszczędzić moje nerwy:D
Tess

V(ó)DKa czy brak napisów jest dla ciebie problemem? Przecież Lost to serial amerykański, graja tam Amerykanie i ja nie mam żadnych problemów że zrozumieniem tego co mówią:p
Czips

Interesujace? Lipa z miodem. Napisow nie bedzie zapewne :P Po drugie co zostanie z mojego limitu neostrady przy ogladaniu seriali online. L.I.P.A!
voodook

wow... nieźle :) podoba mi się ten pomysł!
zafiro

jak fajnie:) teraz sie nie musze martwić o to że nie zdąże na GNW :) heeh... a czy będzie też można ściągnąć te odcinki na komputer? czy tylko oglądać w necie? bo kurcze troche mi net będzie ciął zapewne.
Czips

powiedziałabym ze bardzo bardzo baaardzo interesujące..:D
matylda

Huh ... Więcej niż interesujące. :)
~Beauty HC