Nowości

:: Historyczny rekord Chirurgów

 18.2.2006 | BAKLO
Chirurdzy pobili niecodzienny rekord. Padł on 5 lutego, w dniu, w którym Grey's Anatomy było nadawane w amerykańskiej stacji ABC tuż po zakończeniu rozgrywek Superbowl (finałowa rozgrywka ligii futbolu amerykańskiego). Serial miał wówczas niesamowitą oglądalność - przed telewizorami losy naszych bohaterów śledziło 38,1 miliona widzów! Jest to jak na razie najlepszy wynik od 20 lat, jaki osiągnął serial nadawany zaraz po finałach rozgrywek. Do dobrego wyniku Chirurgów na pewno przyczyniły się reklamy jakie nadawała stacja - epizod zapowiadano bowiem jako najlepszy odcinek, którego nie możesz przegapić.
P.S. Proszę nie wpisywać spoilerów w komentarzach - ten odcinek w Polsce dopiero przed nami :).

Dla porównania: ostatnie 2 odcinki Zagubionych oglądało w Polsce w TVP1 niecałe 6 milionów widzów, co w sumie i tak daje bardzo dobry wynik. Nie dziwi więc fakt, że w 2005 roku Lost miał największą widownię spośród wszystkich seriali zagranicznych emitowanych w TVP.

Dodaj komentarz


Wasze komentarze

Whoa, things just got a whole lot easrei.
~971saTSZmuKQ

Yes I do! The first one that springs to mind was from a book I read in high shoocl - The Chrysalids by John Wyndham. He also wrote the Triffids - great book, lousy dumb movie. The Chrysalids is set after an atomic appocolypse. In the community of the story all humans and animals born with defects are killed. There is a small group that can mindread though and the fundamentalist group can't get them. It is a WONDERFUL book. Get it. Read it.
~FfZPMXHFRe

to dobrze, jest super, niech biją rekordy!!!
chirurdzy

Obejrzałem ten odcinek... wycina... wyrywa... brak słow...
ALEX_WHITMAN

@misiopuchatek - słuszna uwaga :)
baklo

a to coś dla oka ;)
http://home.comcast.net/~mvsimo/Greys_Anatimy_1.jpg
rita

Licząc to w procentach to my wygrywamy :D
W USA oglądalność to zaledwie 12.8% a u nas 15.5% :D
Polska górą :D
~misiopuchatek

@*WeRoNiKa* - ale PM jest na naszym Forum :).
@*Tess* - oczywiście, że nie jest to "dobre" porównanie; chodziło mi tylko o porównanie rzędu wielkości - polski rekord to 6 milionów, amerykański rekord 38 milionów; fakt, że taka różnica w sumie nie dziwi, ale i tak liczby robią wrażenie :).
baklo

Niezły wynik...Gratulacje! :) Ale to nie jest porównanie... ;) Bo porównujesz widownię GA z Ameryki / świata z widownią Lost z Polski... :P
*Tess*

Moje gratulacje!
Spoilerów żadnych nie będzie ;p ale nawet jakbym coś tu napisała, to zanim w Polsce wyemitują ten odcinek minie spoooro czasu..więc każdy o spoilerze zapomni.. (to tylko taka mała dygresja;)
rita

Szkoda że tu nie ma PM heh bo jestem ciekawa co było takiego fajnego w tym odcinku.
Oczywiście najwiekszy pwłym na to miał Superbowl tak wiec nie ma sie co dziwić..hmm ale ile ludzi ogladało Superbowl? ;)

Sama liczba robi wrażeni.
*WeRoNiKa*

no ja sie nie dziwie, ze była taka oglądalność... TAKIE zakończenie :P
Shirven

216 (lub 217 zależy czy wliczamy odcinek streszczający czy nie) - It's the End of the World. Był to odcinek dwuczęściowy, więc jakby co to trzeba też sciągnąć kolejny - 217 (218) - As We Know It.
~misiopuchatek

a konkretnie ktory to był odc? w sensie nr?
Aga

38 milionów - toż to cała Polska :D
katemusic

Napiszę tylko, że faktycznie był to najlepszy odcinek :D
~misiopuchatek