Nowości

:: Brzydkie jest piękne

 13.2.2006 | alex
Właśnie skończyłem oglądać kolejny odcinek "Greys Anatomy". Teraz on jest u mnie na pierwszym miejscu :) I wtedy zacząłem myśleć nad tym newsem.
Odkąd pamiętam w serialach zawsze występowały piękne kobiety i przystojni mężczyźni. Dlatego też wciąż na fali jest soap opera "Moda na sukces" :) Jednak widz, to stworzenie dość wybredne. Ile można patrzeć na to jak ktoś jest piękny, a przy tym zawsze bogaty (i zawsze ma fajne ciuchy!). W Roswell też mamy taki przykład. Dlatego też dość dużym zaskoczeniem dla mnie było obsadzenie w roli dr Cristiny Yang (na zdjęciu) dość... powiem nie ładnie: brzydkiej aktorki Sandry Oh. Nie są to tylko moje słowa, ale także innych osób. Podobnie jest w LOST. Aktor grający Hurleya (równiez na zdjęciu) nie grzeszy urodą. Sami wiecie jakie jest pierwsze negatywne wrażenie... I tu kolejne zdziwienia. Obydwie te osoby (podane nie przypadkowo) stały się ważnymi postaciami w serialach. Im bardziej widz zaczął identyfikować się z bohaterami, tym mniej zwracał uwagę na wygląd w sensie fizycznym. Hurley okazał się bardzo fajnym kolesiem, a dr Cristina bardzo atrakcyjną kobietą. Obydwoje są obecnie bardzo popularni, nie mniej niż ich "ładniejsi" współpracownicy z planu.

Myślicie, że mam rację? Czy rzeczywiście wygląd zewnętrzny mało znaczy? Jak wy oceniacie tych bohaterów? Jakie były wasze pierwsze wrażenia, gdy ich zobaczyliście? Czy podane przypadki oznaczają, że nie należy ufać pierwszemu wrażeniu? A może oni mają w sobie to "coś"?

Zachęcam do komentowania

Przypominam też, że jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o aktorach wystarczy, że spojrzycie na lewą stronę naszej stronki (masło maślane :).


Dodaj komentarz


Wasze komentarze

Siła osobowości! Kiedy zobaczyłam Yang po raz pierwszy pomyślałam,że jest brzydka jak noc listopadowa , ale z biegiem czasu, kiedy ją poznałam, jej charakter, osobowość, nagle stała się dla mnie niebywale atrakcyjna!!^^ Ktoś tutaj wspomniał o koreańskich korzeniach aktorki,że ktoś z Korei mógłby sie obrazić ,że ją tak oceniamy, lecz to wątpliwe..ponieważ , tam jest taki perfekcjonizm jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny,setki klinik plastycznych i niebywale piękne dziewczyny..w porównaniu z resztą koreańskich aktorek , uchodziłaby również za raczej brzydką, ponieważ jest niska i ma dosyć sporą głowę -czyli coś czego koreańczy w swoim wyglądzie nie znoszą, niestety,walczą z tym i pakują do filmów i seriali coraz więcej modeli,szukają bardziej alla kaukaskich fizjonomii^^
~ann

W ostatni czwartek, w serialu "W obronie prawa" na TVP2, wystąpiła Ellen Pompeo - Meredith z "Chirurgów".

Jak widzę, komantujący starają się raczej być politycznie poprawni i skreślają słowo "brzydorta", zamiast tego mówiąc o "różnych gustach". Okay. W takim razie ja się wypowiem tylko odnośnie mego gustu. Sandra Oh nie jest zbyt atrakcyjna. Ale ma postać o bardzo wyrazistym charakterze, jej rola jest wyraźnie zarysowana. Może twórcy postawili na naturalizm - pokazali że w grupce nie wszyscy muszą być piękni, nawet jeśli jest to obsada serialu. Obserwując jej rolę może nie zapomina się o mankamentach jej urody, ale zwraca sie na co innego uwagę. Bo też rzeczywiście po pierwszym zapoznaniu sie z serialem bardziej zwracamy uwagę na rolę, na to kim jest postać i jaką ma osobowość niż na jej urodę. o tej przypominamy sobie dopiero przy scenach związanych z seksem. Których, swoją drogą, w "Chirurgach" nie brakuje.
A kwestia Hurleya jest całkiem inna. On z zamierzenia nie miał być postacią atrakcyjną fizycznie, miał wprowadzać humor raczej humor niż wątek romantyczny. To zresztą rodzaj postaci dość częsty w filmach i serialach. Nie dokładnie taki jak Hurley, ale ogólnie: nieatrakcyjny i wprowadzajacy wątek humorystyczny.
Graalion

Yes, I am the best :P
a mi Zeek powiedział, że ten film leci na HBO. :D I takim właśnie łańcuszkiem tutaj to dotarło. :P

Sprawa brzydoty Sandry to z pewnością kwestia gustu i preferencji. Ale na pewno księżniczką z bajki to ona nie jest. i wiele jej brakuje do np. Katherine albo Shiri.:P
Shirven

Sorki za off topa ale cała znajoma mi brygada dowodząca gdzieś wybyła a ja nie mogę dodać newsa na główną.
Dziś (14 lutego) o 20:00 na HBO Pizza My Heart (powtórka 17 lutego piątek 11:45) :)
Shirven U'r the best :*:*:*
~misiopuchatek

Ja tak troche o innym:
Wczoraj w "Kryminale zagadki Las Vegas" na TVP2 wystąpił Davon (Sean DeLuca).
*WeRoNiKa*

I przepraszam bardzo za off-topic. :(
megg

Ja się nie będę wypowiadać z powodu depresji po dyskwalifikacji Millera :(((, ale uważam akurat "brzydotę" Oh za sprawę mocno dyskusyjną. Oryginalna na pewno, ale brzydka? wg mnie nie.
megg

Szczerze mówiąc to czy ktoś jest ładny, czy nie, to kwestia gustu. Sandra ma koreańskie korzenie, stąd też jej inna jak na polskie standardy uroda. Ale czy jest brzydka? Niejeden Koreańczyk mógłby się obrazić słysząc takie słowa. To samo Jorge - on ma po prostu kilka kilogramów za dużo, ale czy jest brzydki? To kwestia gustu - dla niejednej kobiety może to być wymarzony mężczyzna :). Dlatego zakończę moją wypowiedź słowami z piosenki pt. "Ugly" tria Sugababes:
"People are all the same
(...)
And if I'm ugly then
So are you".
baklo