Nowości

:: Koniec WB i UPN

 30.1.2006 | BAKLO
Tak, to prawda - WB i UPN przestaną istnieć. Obie stacje to obecnie jedne z największych nadawców seriali i programów skierowanych zwłaszcza do pełnoletniej młodzieży oraz nieco starszej widowni. WB i UPN powinny być nam dobrze znane, gdyż są blisko związane z Roswell. Przypomnijmy: Roswell swoją telewizyjną premierę miało w 1999 roku właśnie w stacji WB; po dwóch sezonach nasz serial trafił do stacji UPN, która kontynuowała jego nadawanie, jednak tylko przez niecały rok, gdyż Roswell zakończono na trzecim sezonie.

Stacje przestaną istnieć, ale nie znaczy to, że seriale znane nam z WB i UPN znikną z telewizji. Na miejsce obu stacji powstanie bowiem nowa. Medialni potentaci, czyli Warner Bros. i CBS, właściciele odpowiedno WB i UPN, podjęli bowiem decyzję, aby połączyć swoje siły. Ma to poprawić wyniki finansowe obu nadawców (zarówno WB i UPN przynoszą obecnie straty) oraz sprawić, że nowa stacja stanie się 4-tą co do wielkości telewizją w USA. Nowy, połączony kanał będzie nosić nazwę The CW (skrót od CBS-Warner Bros.), a jej start planowany jest na jesień tego roku.

Trwają prace nad ramówką nowej stacji, w której znajdą się zarówno pozycje z WB, jak i UPN. Niestety miejsca na antenie nie starczy dla wszystkich seriali i programów. Na to, które seriale nie znajdą się w ramówce CW, będą mieć wpływ przede wszystkim widzowie, gdyż jednym z najważniejszych czynników branych pod uwagę, będą wyniki oglądalność poszczególnych programów w obecnie trwającym sezonie. Na szczęście całe zamieszanie nie dotyczy Zagubionych i Chirurgów, gdyż oba seriale są nadawane przez konkurencyjną stację ABC.

Dodaj komentarz


Wasze komentarze

"a gra Toma mi sie podoba pieknie ja wyraża zwłaszcza mimiką twarzy"
Napisałabym coś, ale wolę się powstrzymać

I może 3 seria OTH to już nie to samo, co poprzednie. Czegoś jej niewątpliwie brakuje, ale kurcze, i tak jest lepsze od takiego Smallville czy GG. Mnie zmiana zdecydowanie się nie podoba.
LadyM

Smallville ma cienkie efekty specjalne to niewiem co ty byś chciała oglądac? W każdy odcinnek pewnie maiłbybyć jak Matrix :] Efekty są sto razy lepsze niż te w Roswell czy innych serialach a gra Toma mi sie podoba pieknie ja wyraża zwłaszcza mimiką twarzy (przynajmniej jest to jeden z niewielu aktorów którzy dla sławy nie zrobią wszystkiego co im kaze reżyser :)
timgrayson

Cóż, pani Dawn Ostroff, która jest/będzie szefem od "programowania" pochodzi z UPN... i z tego, co czytałam, to nowa stacja chce zawojować rynek i ma oferować same "hity" (w tym jakieś badziewiowate America's Next Top Model... i bodaj dwie godziny wrestlingu...). Problemem są ratingi, ostatnio niezbyt korzystne dla OTH, a że stacja chce sobie zapewnić oglądalność... W dodatku oferta UPNu (a przynajmniej to, co zostanie w ofercie CW) ma przyciągać afro-amerykaninów, a WB chyba chce przyciągnąć 18-35-latków. W każdym razie tu jest petycja -
http://www.petitiononline.com/saveoth/petition.html

A co do soundtracku - heh, ja tam wolę bardziej klasyczne brzmenia z Supernatural:)
~Nan

Oh kurcze. Przecież takie OTH jest sto razy lepsze od 'zawsze genialnej' Veronici Mars czy Smallville z naprawdę kiepskimi efektami specjalnymi i marnym głównym aktorem (Toma Wellinga to ja szczerze nie znoszę). A także soundtrack OTH bije na głowę muzykę z innych młodzieżowych seriali. Ta zmiana naprawdę zaczyna mi się nie podobać :/
Cicha

a ja mam nadziewje że nowa stacja będzie dostępna na UPC:D
Czips

Cicha, niestety, na razie szefowa przyszłej stacji nie wspomina o zachowaniu OTH. Wiadomo, że zostaną Gilmore Girls, Smallville, Veronica Mars, prawdopodobnie Supernatural. Wszystko wskazuje na to, że z anteny znikną Charmed (w końcu!) oraz właśnie OTH (pomimo petycji fanów)... wszystko wyjaśni się w maju.
~Nan

Obie stacje lubię, chociaż do WB pałam większą symaptią.
Ja mam tylko nadzieję, że do tych ocalonych seriali będzie należało One Tree Hill...chociaż fakt faktem, trzeci sezon jest gorszy od dwóch poprzednich :/
Cicha

WB też ma super seriale teraz najlepszy dla mnie to Smallville kiedyś extra był Angel czy Buffy :]
timgrayson

Jak narazie najlepszą stacją jest ABC :))) I niech tak zostanie. Produkuje 4 seriale które uwielbiam (GA, LOST, DH oraz Freddie), a dla UPN i WB to kara za schrzanienie III serii (początku).
ALEX_WHITMAN

Seriale nie będą jakościowo lepsze - będą tylko finansowo lepsze.
{o}

Fajnie i nie fajnie :/ Moze jakosciowo seriale będą lepsze, ale będzie ich mniej oby nadawali Smallville chociarz chociaż to pewne, bo juz kręcą 5 sezon, czyli popularność sie trzyma:]
timgrayson