Nowości

:: C. Martinez - muzyka, H. Taczanowski - zdjęcia

 19.1.2006 | Olka
Kim jest Cliff Martinez? Jeśli pytamy o zawód odpowiedź jest prosta - to kompozytor zajmujący się tworzeniem muzyki filmowej. Rozwijając jednak temat należy wspomnieć, że choć pewnie aktorzy z Roswell nie zdają sobie z tego sprawy ma on z większością z nich więcej wspólnego, niż ktokolwiek z nas mógłby przypuszczać. Ale od początku.
W 1989 roku zajmował się muzyką na planie filmu "Seks, kłamstwa i kasety wideo", który zainspirował twórców naszego serialu do zatytułowania w podobny sposób jednego z ważniejszych odcinków pierwszej serii Roswell, pamiętnego "Tess, Lies, and Videotape". Cztery lata później skomponował ścieżkę dźwiękową do Króla wzgórza - filmu, w którym jedną ze swoich pierwszych ról zagrała wówczas 15sto-letnia Katherine Heigl. W roku 2000 pracował na planie Traffic, gdzie Majandra Delfino wcieliła się w drugoplanową postać - Vanessę - partnerując na planie takim gwiazdom, jak Michael Douglas, Benicio Del Toro, czy Catherine Zeta-Jones. Ale to jeszcze nie koniec. Najnowszy projekt, w który zaangażował się Cliff Martinez to Havoc. Chyba nie muszę wam przypominać, że w filmie wystąpiła Shiri Appleby. Jako ciekawostkę dodam, że w międzyczasie (1996) Martinez napisał muzykę do filmu w reżyserii Stevena Soderbergha, nomen omen, pod tytułem Gray's Anatomy.

A skoro jesteśmy już w temacie filmowym warto również wspomnieć o Polaku, urodzonym w Warszawie, wychowanym w Poznaniu, absolwencie Akademii Filmowej w Łodzi - panu Hubercie Taczanowskim, który z powodzeniem pracuje w Hollywood już od 1994 roku. Pan Hubert zajmuje się zdjęciami do filmów, a ostatnio stanął za kamerami na planie D-WAR, w którym główną rolę zagrał nie kto inny, jak Jason Behr. Hubert Taczanowski nakręcił również ponad 20 teledysków.

Dodaj komentarz


Wasze komentarze

Proponuje kupić dzisiejszą wyborczą z programem TV ... Ja mam na okładce Sawyera i recenzje serialu LOST a w środku mini-plakat Lost sezon 2
Magea

fajny news
cyfra

dzięki Olka;);*
Czips

Czips, zajrzyj tu ->
http://forum.roswell.pl/viewtopic.php?t=1224&postdays=0&postorder=asc&start=0
Olka

pytanie nei na temat.. chce zacząć tworzyć jakieś fanarty bo mi sie strasznie podobają:D a mam wene ostatno, i kupe pomysłów w głowie, ale zupełnie nie wiem jakim programem zabrać sie do obróbki... help...
Czips

tylko pozazdrościć temu Taczanowskiemu ... ;D
Magea