Nowości

:: Crash

 13.8.2005 | {o}
Od dłuższego czasu zauważalne było, że serwer, na którym znajduje się roswell.pl jest mocno obciążony. Dlatego pomału dojrzewała w nas myśl, aby przeprowadzić kojejną (tradycyjną?) przeprowadzkę. Po wczorajszej awarii nie było już na co czekać...

Wsiedliśmy w statek kosmiczny i wróciliśmy z USA do Polski. (Jeśli nie pamiętacie, zobaczcie, jak i czym tam odlecieliśmy.)

Jest szansa, że to już ostatnia przeprowadzka (Ostatnio mówilismy to samo, ale co tam :P). Tym razem bowiem nie oszczędzaliśmy i wybraliśmy firmę hostingową z najwyższej półki - home.pl. Oprócz wysokiej jakości usług trzeba zwrócić uwagę, że skoro serwery tej firmy znajdują się w Polsce i posiadają szybkie, bezpośrednie łącza do wszystkich większych sieci w Polsce - odczuć powinniśmy wzrost szybkości działania serwisu pod każdym względem.

Dzisiejszy dzień upłynął na żmudnym kopiowaniu bazy danych i plików z jednego serwera na drugi.

Forum zacznie funkcjonować trochę później, gdyż przeprowadzka tegoż nie jest taką prostą sprawą. Dobrą za to wiadomością jest to, że odbudujemy na nim wyszukiwarkę. (Jesli nie pamiętacie, to przypominam, że podczas jednej z awarii straciliśmy jej indeksy i w efekcie niemożliwe jest wyszukiwanie starych postów sprzed tej awarii - teraz to właśnie naprawimy.)

PS: Forum już działa.

Dodaj komentarz


Wasze komentarze

No ładnie.. Kurcze {o} ty to z wlasnej kieszeni wszystko wykladasz? A moze te reklamy daja takie mozliwosci?

A swoja droga to kiedy w koncu maja zajsc te zmiany wygladu?.. (niecierpliwie si;e)
inti

szczęście niewysłowione:P
Liz47

A nawet nowy dział :)
{o}

{o} - wszystko działa i bardzo, ale to bardzo mi się podoba:))) A swoją drogą - widzę, że zaszły tu niezłe zmiany, tu nowy serwer, tu plany nowego wyglądu... jestem w szoku ;)
Nan

Cieszę się,że nareszcie wszystko działa!Może ta awaria wyjdzie stronce na dobre??:p
Elizabeth

mi się też bardzo szybko załadowała :) jest świetnie [jak narazie :)]
martunia

:D a jak minęła podróż ? :D wszystko działa ślicznie, chociaż(może za wczesnie to zauwazyłam, albo po prostu późno tu przesiaduję:P)szybciutko mi się stronka wczytała :P
maria_deluca

adres nie zmieni się
Olka

Świetnie że już jest ok. :)
*Tess*

Po prostu WSPANIALE!
hotaru

A adres stronki sie nei zmieni?
Czips

fajnie:) i życzę, by to NAPRAWDĘ była OSTATNIA przeprowadzka:) Wam i sobie:P
Liz47