Nowości

:: Smętarz dla zwierzaków

 29.7.2005 | BAKLO
"Smętarz dla zwierzaków" (Pet Sematary) to horror z 1989 roku będący ekranizacją powieści Stephena Kinga. Zarówno książka, jak film to klasyki gatunku. Dla nas filmowa wersja dzieła jest tym bardziej interesująca, gdyż jest to pierwszy pełnometrażowy film, w którym wystąpił Miko Hughes, znany nam z Roswell z roli Nicholasa Crawforda.
Mały Miko zagrał w filmie dwuletniego chłopczyka imieniem Gage, sam aktor był wtedy niewiele starszy od granej postaci. Miałem problem, aby rozpoznać na zdjęciach małego Miko i jeśli się nie mylę to "prawidłowe" zdjęcia widzicie obok :).

"Louis i Rachel Creed wspólnie z dwójką swoich małych dzieci - Ellie i Gage (Miko Hughes) - przeprowadzają się do małej wioski w stanie Maine. Pewnego dnia ginie pod kołami rozpędzonego samochodu ukochany kot Ellie. Louis postanawia pochować go na pobliskim cmentarzu dla zwierząt. Po pewnym czasie ukochany kot dziewczynki wraca do domu i zaczyna dziwnie się zachowywać. Wkrótce pod kołami ogromnej ciężarówki ginie również Gage. Rozpacz po śmierci synka, prowadzi Louisa do najmniej roztropnego czynu, jaki popełnił w swoim życiu. Czasem lepiej pozostawić umarłych śmierci...". Chyba domyślacie się co będzie dalej?
Do ciekawostek można zaliczyć fakt, że w filmie zagrał sam Stephen King, wcielając się w małą rolę pastora.

Dawno nie widziałem tak pochlebnych recenzji, dlatego serdecznie zapraszam na projekcję filmu 30 lipca w sobotę o 23:50 do stacji Cinemax.

Dodaj komentarz


Wasze komentarze

Oh goody, another laeywr show for my husband to rip apart and explain to me why the (CHOOSE ONE: prosecution/defense) is doing it wrong and what they should be doing. (Out of all the laeywr/binding arbitration shows on TV, he'll only watch The People's Court .)Do the spouses of doctors have it as bad as me?
~SWlMUKVP

Oh goody, another lwyear show for my husband to rip apart and explain to me why the (CHOOSE ONE: prosecution/defense) is doing it wrong and what they should be doing. (Out of all the lwyear/binding arbitration shows on TV, he'll only watch The People's Court .)Do the spouses of doctors have it as bad as me?
~wdfVx7dxh

Please keep tohwirng these posts up they help tons.
~vomPUFWIPP

oczywiscie nie mam Cinemax'a :/ ale i tak Miko ma śliczne oczka :) takie duże :D
LIZunia

Całkiem niedawno oglądałam ten film i ponzłam go mimo, że jest tam taki mały :) A co do samego filmu. Jeśli szkoda wam życia nie oglądajcie tego, a w zasadzie nie napalajcie się tak. Czytałam książkę i była rzeczywiście świetna, ale za dużo oczekiwałam po filmie i okazał się kolejnym niewypałem. W dodatku jest tam najobleśniejszy pocałunek w historii kinemoatografii... Nie bałam się ani trochę, a z reguły jestem strachliwa. Jako ciekawostkę dodam, że w filmie występuje również aktro z Love comes softly, grał tam tego kolesia co przyjął Kate do siebie i miał córkę. Tutaj gra ojce Miko, matko ale z niego był nienormalny facet...
freja

Ależ z niego był rozkoszny dzieciak ;-). A Cinemax oczywiście nie mam ;-/.
anka^^

oczywiscie ni ma cinemax...ach to zycie...
zafiro

"indiańskie cmentarzysko mające moc wskrzesania" o lol... musi być dobry film bo na onecie dostał ocene 4.01/5... nie mam cinemax ale sobie ściągne z emula o ile będzie, a swoja drogą może za dwa dni już sie ściągnie Rytualny Taniec :D
Czips

A ja pokochałam Miko wraz z rolą Nicholasa! Uwielbiam odcinek, kiedy skórowie przyjeżdżają do Roswell. Pod koniec K4 "przywiązani" są do słupów stojących w hallu szkoły. Miko docina po kolei każdemu z nich. I teraz żebym nie zepsuła wrzucam cytacik z transkryptu:

What happened to you, guy? You used to determine the fate of entire armies with the flip of a coin. Luckily for me, you continue to put your faith in the wrong people. Does this scene feel familiar, Vilandra? And your trusted second...the boy who spilled the secret of the granilith to one of our exiled members. Rule number one of war: keep your big mouth shut. Courtney knew that. That's why she killed herself before I could get its exact location. By the way, love the hair. Hope you win. There's one more thing I need to know before we can all call it a day. Where's the granilith?

Ilekroć przypominam sobie słowa skierowane do Michaela "By the way, love the hair. Hope you win" po prostu nie mogę przestać się śmiać, a K.R. jest murowany!
Olka

nom..nie mam cinemax...ale w zasadzie zadna strata bo za Miko nie przepadam jakos szczególnie..
Aga