Nowości

:: Rytualny taniec

 24.7.2005 | Olka
Nielada gratka czeka wielbicieli Jasona. Rzadko się zdarza, że możemy go zobaczyć w innej roli niż Maxa Evansa. Niedawno w kinach oglądaliśmy The Grudge, a w telewizji lub na wypoży- czonych krążkach dvd lub kasetach wideo, Kroniki Portowe. Tym razem zobaczymy Jasona wcielającego się w postać młodego homoseksualisty - Campbella Farraday'a. Rytualny taniec, bo o tym filmie mowa zaczyna się w momencie, kiedy D.J. (brat Campbella) przyłapuje ojca Dela z kochanką w jednym z hoteli San Francisco. Obaj postanawiają wyjechać do rodzinnego domku letniskowego, by porozmawiać na ten temat. Na miejscu okazuje się, że w domku zamieszkał Campbell czekający na swojego chłopaka, którego Del pobił w zeszłe Święta Bożego Narodzenia. Tymczasem do drzwi puka dwóch zbiegłych więźniów... To trzymająca w napięciu opowieść o rozterkach ojca, który ma do wyboru kilka wyjść z trudnej sytuacji, a każde z nich jest fatalne w skutkach dla jego rodziny.
Zainteresowani mogą zerknąć pod ten adres, gdzie znajduje się zwiastun filmu. Podziękowania za informacje o emisji przede wszystkim dla Eli i Tigi oraz wszystkich innych osób, które mnie o tym informowały, a było ich nadwyraz dużo ^_^

Rytualny taniec - Jason Behr | 26 VII | 20:10 | TVN7
Król wzgórza - Katherine Heigl | 26 VII | 15:50 | Ale Kino!
Skazani na Shawshank - William Sadler | 26 VII | 21:40 | Ale Kino!
Rytualny taniec - Jason Behr | 27 VII | 22:45 | TVN7
Masa krytyczna - Katherine Heigl | 29 VII | 1:35 | HBO
Mila księżycowego światła - M.E. Trainor | 29 VII | 17:05 | HBO
Pogromcy duchów II - M.E. Trainor | 31 VII | 1:55 | Polsat

P.S. W dziale |Zdjęcia| znajdziecie fotki promujące Rytualny taniec.

Dodaj komentarz


Wasze komentarze

A very daring yet wise post Pradeep. We should be aware of this kind of incident that sometimes goes unnoticed due to being scared. Like what you said some do#&n8217;t report it because it may tarnish their family rep but we must be responsible for bringing out the issues so it can be resolved fast. Strict rules that will scare the abusers.
~rEPIdJa6CU

Masz rację Elu - pomimo wątku sensacyjnego ;) film skupiał się głównie na relacjach rodzinnych. Kwestia odrzucenia syna przez ojca była motorem kolejnych złych decyzji podejmowanych w późniejszym życiu przez Cambella. Brak ciepła i zrozumienia przez ojca pchnął go do zaufania osobie, której właściwie nie znał i która, jak się później okazało zręcznie manipulowała jego uczuciami. I film faktycznie tchnie optymizmem, że jednak siła więzi rodzinnych nigdy nie może zostać całkowicie przekreślona. Nie ważne, czy błędy popełni syn, czy też ojciec większość nieporozumień da się wyjaśnić, jeśli tylko obie strony znajdą w sobie wystarczającą ilość odwagi by przebaczyć również sobie. Bo o wiele łatwiej wybacza się komuś, kto nie miał racji, ale kiedy okazuje się, że wina leżała również po swojej stronie nagle przebaczenie wymaga wiele wysiłku. Cambellowi i Delowi to się udało.
Olka

Ciekawa jestem Waszej opinii na temat filmu. Homoseksualizm. Temat ciekawy, zwłaszcza w naszym niezbyt tolerancyjnym społeczeństwie. W filmie jednak chodziło o coś więcej, o potrzebę akceptacji. Nie tylko dla odmiennej orientacji Cambella, który przecież został odrzucony przez ojca jeszcze w dzieciństwie, ale rozumienia i kochania go dla niego samego. Jason świetnie oddał postać syna rozpaczliwie tęskniącego za ojcem pomimo krzywdy jaką ten mu wyrządził. Cambell wybaczyłby mu jego emocjonalną reakcję gdy zobaczył go z Bilem, gdyby zawsze czuł wsparcie i aprobatę ojca. Koniec filmu napawa optymizmem, lecz podobny problem w wielu rodzinach pozostaje. Relacje pomiędzy rodzicami a dziećmi, nierówne traktowanie brak ciepła rodzi konflikty, przekładające się niejednokrotnie na dorosłe życie.
Ela

Bardzo mi się spodobał Jason w roli Campbella jest tak inna niż rola Evansa.Film daje trochę do myślenia,poza tym lubię filmy gdzie poruszane są tematy "tabu".
Elizabeth

No ja własnie widziałam te fotki z tego filmu, po tym całkowicie znielubiłam Jasona(i Maxa), ale filmu nie widziałam. toteż zobaczę, o ile czas pozwoli ;))
maria_deluca

sia, w filmie Jason pokazał homoseksualizm raczej w sferze samotności, poszukiwania ciepła i uczucia. Zrobił to bardzo subtelnie ale jakże sugestywnie :)
Ela

W dzisiejszym odcinku NCIS wystąpi Emilie

Hmm... wizja Jasona całującego się z facetem lekko mnie zniechęca, ale cóż... Chyba się poświęcę :P
sia

kilka zdań, ale to mimo wszystko coś ;)) podobno zaprzyjaźniła się z Michaelem Douglasem :P
maria_deluca

o lol nie w temat wpadam, ale dzisiaj oglądałam film z Michaelem Douglasem, Traffic. To jest film z 2000 roku i w trakcie oglądania zdałam sobei sprawe, że przyjaciółkę córki od Michaela gra sama Majranda Delfino, potem sprawdzałam w napisach i rzeczywiście to była ona... więc nasza Majranda tesh zawitała na dużym ekranie, zwłaszcza że Treaffic to bardzo dobry fdilm, chociaz jej rola... hmm... rólka ograniczyła sie do kilkunastu zdań (grała licealistke, ćpunke przy okazji:))
Czips

No i proszę.. nawet wyjazd nad morze wybłagałam na wtorek w nocy , by oglądnąć ten film.. ;)))
~ADkA

Dwa lata temu...
Olka

Ela kiedy dwa tygodnie temu! Matko, a ja przegapiłam! Grr... Nie będę miłaszamsy bejrzeć tego naszego Jasona w innej roli niz Max chyba nigdy :/ Nic tylko mojego tatę dręczyć o nowe tv, a nuż poskutkuje *diabelski śmiech*
Anita19

fajnie postaram sie zobaczyc wszystkie filmy
~olcik

no to jutro zasiadam przed tv;) najpierw powtórka "król wzgórza" a potem "rytualny taniec". nie ma to, jak popludnie z aktorami z roswell;)
zafiro

Kurczę, no słowo daję...! :/ Nie działają mi oba adresy zwiastunu do tego filmu... ani ten, który podałaś ty Elu, ani ja w newsie :/ Dobrze chociaż, że widziałam sam film :)
Olka

Jason zagrał w „Rytualnym Tańcu” krótko przed objęciem roli w Roswell. Film był już wyświetlany w naszej TV w programie pierwszym, ponad dwa lata temu. Z ciekawością przyglądałam się nietypowej dla niego roli, tak różnej od postaci Maxa. Moim zdaniem wypadł rewelacyjnie. Warto przyjrzeć się, jak Jason stworzył postać syna odrzuconego przez ojca, rozpaczliwie tęskniącego za nim, pragnącego by pokochał go takim jaki jest. Otoczka sensacyjna jest jedynie tłem do pokazania zachowań skonfliktowanej rodziny wobec grożącego niebezpieczeństwa.
Króciutki trailer z filmu można znaleźć http://www.ifilm.com/ifilmdetail/2385707?htv=12.
Ela

no i jak zwykle... Nie mam TVN7... ;(
A tak się fajnie zapowiadało!...
issy

Nie tak "teraz", bo film jest z 99' roku. Powiedziałabym, że chłopak przetarł ścieżkę pozostałym roswellowiczom ;)
Olka

Hmm, aktorzy z "Roswell" mają szczęście do takich ról. Wcześniej Brendan, Katherine i Shiri,a teraz Jason ;-). Może objerzę???
anka^^

Jason w roli homoseksualisty .. hmmm ... ciekawe ...
Magea

o lol... jest na emulu... uff... za jakiś tydzień może mi sie ściągnie :D
Czips

Ja tam mam szczęście--> kanał tvn7 przemyka przez moje pudełko (czyt. tv :P).Film muszę zobaczyć.Opis co tu dużo mówić, jest bardzo zachęcający;)
Visenna

O ile nie zapomnę,to na pewno obejrzę film.Jason występuje w ciekawej roli:D
Elizabeth

a buu... taakaa okazja żeby oblukac Jasonka a ja nei mam TVN7... kwak... może będzie na necie ten film :/ Bo bym chciała zobaczyć... ciekawie sie zapowiada...
Czips