Nowości

:: Miłość czy przyjaźń? Oto jest pytanie...

 9.5.2005 | alex
Dzisiejszy temat to jest miłość a przyjaźń. Nie będę ukrywał, że akurat jestem niezbyt przyjemnej sytuacji i proszę was o radę. Jednak zacznę tradycyjnie o naszym ukochanym serialu, bo on będzie mi służył jako przykład.
Pamiętacie pierwsze odcinki… Liz Max poznawali się… Alex był odsunięty na drugi plan… niedopuszczony do tajemnicy… Wtedy jego przyjaźń z Liz stała pod wielkim znakiem zapytania. I tu nasuwają mi się pytania…, Co by było gdyby Alex zabronił jej spotykania się z Maxem. Jakby postąpiła Liz? Bo przecież na początku Alex nie znał Maxa, miał prawo go nawet go nie lubić… Czy Alex miałby prawo żądać od niej czegoś takiego? Jakby postąpiła Liz? Co jest ważniejsze: Miłość czy przyjaźń? Co jeżeli się okaże, że źle wybraliśmy? Tj. wybraliśmy miłość, która okazała się niewypałem i straciliśmy przyjaciół(kę,ciela) lub na odwrót wybraliśmy przyjaźń, a straciliśmy miłość naszego życia. Skąd mamy wiedzieć, co wybrać?
Ja jestem właśnie na miejscu Liz… Moi przyjaciele nie trawią dziewczyny…, Którą ja… sami wiecie… I powiedzieli, że jeżeli zacznę coś kręcić z nią, to z nami koniec… Wiem, że to żądanie jest trochę śmieszne, ale jednak prawdziwe!!! (Sam ostatnio o mały włos takiego warunku nie postawiłem!!!)
Zastanówcie się i odpowiednio skomentujcie. A ja wam napiszę, co z tego wyniknie…

Dodaj komentarz


Wasze komentarze

| 1 | 2 | Następne

Wow Congratualations Hayden Graduate from Masterchef 2011, so very proud you must be stoked and this is exinctiga cook off with Alex, and not in the masterchef kitchen this time this time you will be cooking for a whole lot of people at the famous Ormeggio amazingwhat a great experience you will have Wish You all the Best, bet it will be amazing, cuz what you're gonna cook sounds just amazingand i really wish i could be there, it would be awesome to be there, especially cuz u and Alex will be Cooking the meals Also i say Congrats to Alex P.S And it sounds like you had such a amazing time doing work experience there with 2 of the most famous and top chefs in Australia Good LuckEmma
~TsiLbpGiKOiIZYqo

(18-20 May, 2011, Warsaw, Poland). Again Paweł Czerski and Damian Wielgosik (organizers of the Front Trends 2010 Conference) prepared high-level front-end coceerfnne. As before on FT, with names that requires no
~yidjTSgmWrONNniO

Ale tego zioamla uwiarygadniaja te telewizory poustawiane jedne na drugich i video. Pelna profeska. Jeszcze powinien byc zegar z tylu elektroniczny i ktos przy konsolecie powinien cos kombinowac.
~VpSHrJLri

There are no words to dsecribe how bodacious this is.
~bxueinbGSu

That's the best anwesr of all time! JMHO
~BOrAuMjoEVu

Matko, a mówiłam, że miłości bywają nietrwałe ;) Alex, nie podupadaj na duchu. Przynajmniej pozostali Ci przyjaciele. A ona widać nie była dla Ciebie. Poza tym ciesz się, że miałeś okazję się przekonać, a nie wzdychałeś do niej z daleka ;)
caroleen

Girl już nie jest moja, rozstalśmy się w zgodzie, ale to nie z ich powodu... Trduno takie życie, ale wasze komentarze dały mi wiele do myślenia.Dzięki za wsparcie. A mój plan i tak wykonam :D
ALEX_WHITMAN

Alex tak trzymaj.wytłumaczcie sobie wszystkie nieporozumienia twojej girl i przyjaciół.Życzę powodzenia ;)
~Liz

Alex i to jest najlepsze rozwiązanie... 3mamy kciuki :)
Czips

Ufff. Dzięki za wasze wypowiedzi. Sporo ich. Odrazu dementuję plotki: Nie są chorzy psychicznie, przyjaciółmi są na 100% (przekonałem się o tym dosłownie). Wiecie ja mam przyjaciółkę, ktorą znam od urodzenia i ona zadaje się z takim $#@@*&^%(* który już tyle razy ja zranił i zrobil wkonia 9np zdradzajac ją (!) a ona i tak do niego wraca. Wiecie jak to jest siedzieć miesiac w domu po 14-18 godzin na dobę z jedna osoba, dla niej poświęcić wszystkie wypady i imprezy oraz innych przyjaciół, byle by tylko ją wspierać i podtrzymywac na duchu, a ona i tak w końcu wybiera jego! Ja sam chciałem ten warunek postawić jej setki razy... I nagle sam jestem w takiej sytuacji... Sytaucja się rozwiąze w ten weekend. Jedno wiem napewno, zrobie wszystko by mieć i tą girl i tych przyjaciół. U nich włączyło się juz myslenie, bo jest jeszcze jedno ta girl ci przyjacile moi byli kiedys tz przyjaciółmi i dziś podjąłm decyzje taką, że zrobie WSZYSTKO by ich pogodzić, bo to jest mozliwe, ale potrzeba na to czasu, tyl czy ja az tyle mam.... Ale sie rozpisałem... Rozumiecie mnie?
ALEX_WHITMAN

A czy uczciwe jest ze strony przyjaciół, że stawiają Cię w takiej sytuacji, przed takim wyborem? Uczuć i emocji nie można stopniować, a przyjaciele są w równym stopniu ważni i potrzebni co ukochana osoba. Nie wiem co bym zrobiła na twoim miejscu, ale kiedyś byłam na miejscu Maxa, znajomi mojego chłopaka za mną nie przepadali, już nie jesteśmy razem, nie bezpośrednio z ich winy, ale nie było mi wtedy ławto i niezbyt miło wspominam ten okres.
Decyzja nalezy do ciebie, mam nadzieje, że będzie słuszna, trzymaj się!
AAgusia

~Megg ma rację. To zwykła zaborczość. No ale my tylko snujemy, a tak naprawdę to nic nie wiemy. Przemyśl to sobie i pogadaj z przyjaciółmi. Ty sam alex musisz podjąć decyzję. A może okaże się że wogóle nie będziesz musiał wybierać. Moze Twoim "przyjaciele" przejrzą na oczy. ;-)
Tess

ja dokladnie dogłebnie i wogole wszystko "do" zgadzam sie z mgiełką!:) mas ztruudna sytuacje...współczuje baardzo!
grafia

Tak generalnie (moje ulubione słowo ostatnio ;P), to ja mam zasadę- zawsze wybieram tą osobę, która mi warunków nie stawia. Bo jak ktoś daje nam taki wybór, to chyba sie to zaborczość nazywa, co nie? Ale to tylko moje zdanie. I zrobisz jak zechcesz. Powodzenia!
~Megg

Dla mnie osoba która stawia mi warunek ze mam wybrać pomiedzy miłością a przyjeźnią nie jest moim przyjacielem
~mgielka

są dwa warianty:albo przyjaciele wiedzą o tej dziewczynie coś czego ty nie wiesz(i stawiają takie warunki z dobrej woli) albo są (przepraszam za określenie)chorzy psychicznie. Dla mnie samo stawianie takich warunków świadczy o tym, że nie są to przyjeciele przez duże P.

Prosty wniosek, że należy wybrać tego, który nie stawia żądań typu "oni/one albo ja".
Graalion

No tak - trudny temat. Przez perypetie typu "przyjaźń czy miłość" mogłam stracić najlepszą przyjaciółkę. Wina jednak leżała po obu stronach. My nie znosiłyśmy chłopaka kumpeli, a ona coraz więcej czasu poświęcała jemu niż nam, przyjaciółkom, z którymi znała się od 1 klasy podstawówki czyli 11 lat. Jego znała zaledwie miesiąc i przez niego się zmieniła. Razem z drugą dziewczyną starałyśmy się nie narzucać jej żeby przestała się z nim zpotykać, po prostu unikałyśmy tematu "Piotrek". Skończyło się tak, że on zabronił jej spotykać się z nami. Na szczęście nie posłuchała go i zrobiła mu awanturę, zerwała z nim z tego powodu. Po prostu wybrała naszą przyjaźń. I chociaż różnie między naszą trójką bywało to zawsze sobie radziłyśmy razem i nadal jesteśmy przyjaciólkami. Co do rady dla Ciebie, Alex, to na Twoim miejscu porozmawiałabym ze swoimi przyjaciółmi. Jeżeli naprawdę Ci zależy na tej dziewczynie to oni powinni to zrozumieć a co najważniejsze nie mogą Cię zmuszać do wyboru "my albo ona". A jeżeli to tylko "przelotna miłość" to nie warto tracić przyjaciół, których na pewno znasz dłużej i zależy Ci na nich. Myśle, że choć trochę zrozumiałeś z tego co napisałam;) Pozdrawiam i życzę dobrego wyboru:)
anielica87

Jeśli sie kogoś naprawde kocha nie można poświęcać tego dla przyjaźni.Jeżeli ktoś stawia warunki przyjacielowi i próbuje sam układać mu życie to moim zdaniem nie jest prawdziwą osobą na której można polegać i pogadać o wszystkim. Bo tacy własnie powinni być przyjaciele:wyrozumiali i zawsze pomocni.Prawdziwa, szczera przyjaźń jest bezwarunkowa i podobnie jak w miłości powinna akceptować wybór drugiej strony i nie narzucać swojego zdania. Więc tutaj zwróce się do alexa : jeśli naprawde kochasz tą dziewczynę nie rezygnuj bo ludzie których uważasz za przyjaciół najwyraźniej nimi nie są. Potem możesz żałować że poświęciłeś miłość dla przyjaciół, którzy tak naprawde nie rozumieją twoich potrzeb i nie potrafią być wyrozumiali. Sądzę że poprostu nie wiedzą co to przyjaźń.więc pomyśl zanim podejmiesz decyzję.pozdro :)
~Liz

Generalnie, przyjaciele nie powinni stawiać takiego warunku. Może im się dziewczyna nie podobać, mogą sie bać że może mieć na ciebie zły wpływ, więc mogą cię przed nią ostrzegać. Ale nie powinni uzależniać przetrwania waszej przyjaźni od tego czy z nią zerwiesz. Tyle w kwestii ogólnej.
Graalion

Ale teraz patrząc z drugiej strony może rzeczywiście jest coś czego w dziewczynie nei widzisz bo miłość zaślepia i jest ślepa, na co twoi przyjaciele zwracają uwagę i bez wyjaśnienia postawili warunek... powinieneś z nimi porozmawiać...

A na prawdę postawili ci taki warunek?
Czips

Sprawa Liz i Alexa była trochę inna niż.... Alexa ;-). Tutaj Alex mógł się czuć pokrzywdzony, wiedział, że coś się dzieje, ale nie wiedział co- w dodatku nikt nie chciał mu nic wyjaśnić. To, że dał próbkę ze swoją krwią, pokazuję że mimo wszystko miał duże zaufanie do Liz i zawsze chciał jej pomóc.
Teraz przyjaciele naszego polskiego odpowiednika Alexa ;-) powinni mieć do niego pełne zaufanie i całkowicie akceptować to z kim jest. Powinni też wiedzieć, że do roli przyjaciół nie należy narzucanie mu swojej woli, ale dawanie rad i czasami krytyka (na pewno nie bezpodstawna!!!).Przyjaciele to bliska sobie grupa/para, która zawsze siebie wspiera, ale nie jest nigdy zaborcza i egoistyczna!!!!!! Przyjaciele polskiego Alexa ;-) powinni się mocno zastanowić nad tym co mu powiedzieli. Ich szantaż jest faktycznie śmieszny i dziecinny! Jeśli nadal będą stali przy swoim......to bardzo mi przykro, ale żadni z nich przyjaciele. Nie piszę tutaj od razu, żeby zerwać z nimi znajomość, ale raczej rozluźniłabym lekko kontakty, dając im do zrozumienia, ze zachowali się głupio. Nawet jeśli uważają sympatię przyjaciele za kompletnego idiotę/idiotkę mogą tylko DELIKATNIE zwrócić uwagę, ale NIGDY szantażować przyjaciół! W końcu to nie partner/partnerka dla nich, tylko dla ich przyjaciela. To, że nie podoba im się jej styl ubierania/ to jakie książki czyta czy nawet jej charaket, nie znaczy że nie przypadnie do gustu przyjacielowi. Przyjacielem jest ktoś kto chce dla swojej "bratniej duszy" wszystkiego co najlepsze, cieszy się z jej szczęścia.
I tyle.
Na ten temat faktycznie można pisać esej!!!!
A tak na marginesie ten tekst "Z nami koniec!" był chyba lekkawo histeryczny ;-)
~ann

Nie chce za bardzo osądzac ych Twoich przyjaciół,ale wydaje mi sie,ze PRAWDZIWI przyjaciele nie stawiaja takiego ultimatum.Powinni pogodzic sie z Twoim wyborem,zaakceptowac go.jesli jestes z tą dziewczyną szczęścliwy,i mópwisz im to,okazujesz to swoje szczęśćie to chyba taka jest rola przyjaciół,aby Cie wspomóc,i cieszyć sie razem z Tobą,a nie niszczyć Ci życie...
~LIZunia

moim zdaniem jeśli to są prawdziwi przyjaciele to nie powinni stawiać takiego warunku!!przecież jeśli cie lubią to powinni akceptować to co robisz!!!życie i przyjaźń to sztuka kompromisu!!a jeśli to jest ta jedyna i zmarnujesz szanse to później będziesz miał żal i do siebie i do nich!!pogadaj z nimi i im to wytłumacz!!
~Isi

Nio ja też nie znosiłam faceta mojej przyjaciółki! Wydawał mi się nudnym idiotą, nieładnym, i wogóle do bani. Jednak nie zabronię Jej spotykać się z nim, chodzić. Myślę że to by oznaczało koniec naszej przyjaźni. A nawet gdyby mnie wybrała to wiedziałaby że nie będzie mogła na mnie zawsze polegać, że Ją zraniłam. Dlatego Ona wiedziała że za nim nie przepadam, choć muszę przyznać że zmieniłam o nim zdanie. Nie jest takim kretynem za jakiego go brałam, choć ich związek jest trudny. I wiele razy Ją zranił. Patrząc się na Nich wiele zrozumiałam. I nieważne co się stanie ja zawsze będę przy psiapsiółce. To Jej wybór, Jej droga. Mogę się nie zgadzać z tym co robi, ale nie mam prawa decydować za Nią. To jest prawdziwa przyjaźń. ;-)
Tess

| 1 | 2 | Następne