Nowości

:: Twórczość Deidre Knight

 22.2.2005 | Ela
Olka: Ponieważ Ela jest prawdziwą skarbnicą wiedzy, jeśli chodzi o twórczość wspaniałej pisarki ściśle związanej ze światem Roswell, w jej ręce oddaję ten niecierpiący już zwłoki temat.

Ela: Alex wcześniej wywołał temat, w takim razie pociągniemy go dalej. Tym bardziej, że są sprawy, którymi nasz strona może się poszczycić :).

Zapewne wielu z was słyszało o RosDeidre - jednej z najlepszych pisarek fanficków, znanej doskonale na obcojęzycznych forach, wielokrotnie nagradzaną za swoje opowiadania, kochaną przez wszystkich bo każdy w jej twórczości znajdzie coś dla siebie. Ci którzy czytali ją w oryginale lub w tłumaczeniu na naszym forum wiedzą, że nie sposób nie ulec magii opowiadanych przez nią historii. Pisze je pięknym, mądrym, barwnym językiem, wprowadza w niezwykły klimat, z czułością i troską pochylając się nad swoimi bohaterami. Skupia się głównie na uczuciach, uczy wrażliwości. Przekazując to co najbardziej liczy się w życiu...miłość, przyjaźń, lojalność i szlachetność, dostarcza prawdziwych wzruszeń. Od roku znamy ją z naszego forum, od czasu do czasu bywa u nas wspiera przy mozolnym przedzieraniu się przez jej tekst, jest bardzo ciepła i serdeczna.

Tak naprawdę nazywa się Deidre Knight, mieszka w Atlancie...i gdy wejdzie się na stronę Knight Agency, można przeczytać o wcześniejszej jej pracy w przemyśle filmowym, o obecnym zajmowaniu się dystrybucją i promowaniem twórczości pisarzy amerykańskich, konferencjach na jakie jest zapraszana dot. tej tematyki. Należy do stowarzyszenia zrzeszających Autorów i Pisarzy Ameryki. Jest także umieszczona w amerykańskim spisie biograficznym "Who is Who".

Mamy na naszym forum fanclub miłośników RosDeidre, i ostatnio pochwaliła się nam, że sprzedała prawa do wydania swoich trzech książek o tematyce romantyczno-fantastycznej, opartych na jej słynnej "Gravity Trilogy". To jedyna jak do tej pory pisarka, która dostąpiła tego zaszczytu. Mało tego, nosi się z zamiarem wprowadzenia ich na rynek polski, licząc także na naszą pomoc. Dziękując nam za wiarę w nią, nie ukrywała, że to my zainspirowaliśmy ją do tego pomysłu. No i jak tu nie być dumnym z naszej strony, mogącej pochwalić się taką znajomością? I czy to nie jest kuszące, że gdyby wszystko ułożyło się po myśli pisarki, można byłoby kupić w Polsce książki Deidre, którą zainspirował nasz serial?

Olka: I jeszcze wiadomość z ostatniej chwili. Dosłownie kilka dni temu RosDeidre otworzłya wasną witrynę, na której promuje już wyłącznie własną twórczość w przeciwieństwie do podanej powyżej strony wydawnictwa autorki i jej męża (Knight Agency). Wszystkich zainteresowanych odsyłam na adres internetowy www.deidreknight.com.

Dodaj komentarz


Wasze komentarze

| 1 | 2 | 3 | Następne

I have got 1 idea for your web page. It looks like right now there are a handful of cndiascag stylesheet troubles while launching a number of webpages inside google chrome as well as internet explorer. It is working okay in internet explorer. Possibly you can double check this.
~kPnVjqOKmAkt

Good points all around. Truly apperciated.
~hYGbwrUZEOLlgsFFW

Wszystkich którzy są ciekawi rezultatów wizyty Deidre w Londynie zapraszam na nasze forum do Twórczości - Fanklub RosDeidre, gdzie sama nam to wyjaśnia. Anitko sprawę zmiany imion bohaterów także tam omawialiśmy :)
http://forum.roswell.pl/viewforum.php?f=8
Ela

Hmmm, no więc jak tam wizyta w Londynie? Bo cichutko coś. Czyżby... Nie, to by było nie do pomyślenia! Wierze, że Deidre się uda! Mają być zmienione imiona?! A dlaczego? Czy ktoś może mi to wyjaśnić?
Anita19

Bardzo lubię czytać ff RosDeidre, a szczególnie podobało mi się HTDC oraz GAW. Chciałbym żeby jej ksiązkę wydano w Polsce. No i byłby to jakiś rozgłos dla "Roswell"
~Guerin

DEIDRE! PRZYJEŻDŻAJ DO POLSKI, CZEKAMY NA CIEBIE I TWOJE KSIĄŻKI!!!! :)
issy

Popieram całkowicie, byłoby extra kupić jej książkę w Polsce, a jeszcze lepiej zobaczyć ją na żywo i poprosić o autogram :P jej ff są genialne :D mają w sobie moc. Podziwiam jej talent, chciałabym pisać jak Deidre. Niemalże zakochałam się w twoich f! DEIDRE PRZYBYWAJ!!
~M&L

ja przeczytałam opowiadania RosDeidre w oryginale. Są naprawdę świetne i w pełni popieram pomysł wydania ich w Polsce nawet ze zmianami:).
~~**Ava**~~

Też bardzo bym chciała, żeby wydali w Polsce książki Deidre. I jeszcze mieć taką książkę z autografiem :) Mam nadzieję, że to się uda. :)
Lissy

Ja również mam nadzieję, że wszystko pomyślnie się rozwiąże i ksiażki Deidre będziemy mogli mieć u siebie w Polsce. A wizja podpisywania książek przez samą autorkę tu u nas to nie lada kusząca perspektywqa. Mam nadzieję, że nie rodem z sci-fi ale baardzo realna i możliwa do realizacji:)
ciekawska_osoba

Super !!!!!
Tess

RosDeidre to jedna z najwspanialszych pisarek z całego świata Roswell, z którym obcujemy. Nie oznacza to jednak, że jej dzieła przeznaczone są jedynie dla fanów serialu. Deidre pisze o wartościach uniwersalnych, pisze w sposób magiczny i ciepły, i każdy kto czytał choćby jedną jej historię wie o tym doskonale. Zachęcam więc do wpisywania się tutaj i popierania jej twórczości. Mam nadzieję, że skutecznie przyczynimy się do sukcesu jej twórczości.
~Hotori

Witam i mówie, ze ta babka jest spoko...pisze nieźle, a nawet bałdzo dobrze więc kce jej ksiązkę po polsku :P
~gosiek niezalogowana

Czary, Elu, czary ;) Tylko nikomu nie mów, bo się znowu zezłoszczą* :P


*ja to serio powiedziałem...
{o}

Czary Lizziett:)...ale jestem skromna:)...ale na pewno nie tylko moje.W każdym razie nie dałam Kath spokoju.
Lonnie

Wydawcy mają swoich profesjonalnych, zawodowo przygotowanych do tego tłumaczy {o}, i tak powinno być. Dla nas pozostaje satysfakcja, że pomogliśmy zapoznać się bliżej z jej twórczością.
Bardzo się cieszę z tego wielkiego odzewu i bardzo wszystkim dziękuję. A przecież wpisy tu i w fanklubie na Forum, to nie wszystko. Do wglądu pozostają Wasze piękne komentarze pod każdym z odcinków jej opowiadań, emocjonalnych i tak szczerych w wyrażaniu uczuć. Na to także wydawcy powinni zwrócić uwagę bo to bardzo cenne.
W każdym bądź razie wszystko wskazuje na to, że Deidre będzie miała w naszym kraju swoich wiernych czytelników.

Wow, {o} bez kłopotów weszłam teraz na roswellfanatics, czary czy co ? :)
Ela

Tak sobie myślę... A kto będzie tłumaczył te dzieła? Zatrudnią jakiegoś zawodowego tłumacza, który podejdzie do tego rutynowo? Byłoby ciekawie, gdyby jakimś sposobem udało się przekonać wydawcę, aby zatrudnił kogoś, kto... tłumaczył opowiadania RosDeidre na Forum. Brzmi nierealnie? No niby tak. Ale czyż jeszcze niedawno nie brzmiało nierealnie "wydać fan-ficka drukiem"? A teraz będziemy mogli sie poszczycić, że najstarsze tłumaczenia pierwszych prac popularnej pisarki znajdują sie u nas :D

Z całego serca życzę sukcesu,
o'Admin

PS: Czy wiecie, że napisaliście tutaj (nawet nie licząc wątku na Forum) więcej komentarzy, niż Amerykanie na tym gigantycznym www.roswellfanatics.net ? Interesujące :)
{o}

RosDeidre ma wspniały talent. Cudownie opisuje emocje bohaterów, stopniowo buduję napięcie. Wspaniale byłoby móc przeczytać jej twórczość po polsku. Trzymam kciuki by Deidre odniosła sukces.
tigi

Nigdy nie byłem entuzjastą Roswell ale z ciekawości błądziłem po stronach pisarek, których zainspirował ten serial. To mnie fascynowało najbardziej. Stwierdziłem, że ich twórczość daleko odbiega talentem od tego co zaprezentowali producenci filmu i niektóre godne są najwyższego uznania. W ten sposób trafiłem na opowiadania Deidre... Cóż mogę napisać wobec tak rozentuzjazmowanych czytelników autorki, z którymi w większości się zgadzam. Powiem jeszcze, że ma znakomity styl, konsekwencje prowadzi narrację, no i te różne odcienie uczuć, czasami tak intensywnych, że człowiek bezwiednie daje się im ponieść. Potrafi szokować ale też i zachwycać...prowokująca i kontrowersyjna, a jednak zawsze na pierwszym miejscu jest u niej miłość. Ta najczystsza, która uwzniośla i daje siłę do przetrwania....Jednym słowem sam chętnie przeczytałbym na naszym rynku wydawniczym co ma do zaprezentowania jako profesjonalna już autorka.
PS. Gratuluję pasji z jaką staracie się wypromować u nas Deidre Knight.
Anabel
~Jacek Niedźwiedź

Jak pisałam na forum roswell.pl podpisuje się pod petycją o wydnie książek RosDeidre w Polsce i co najważniejsze PO POLSKU! Mimo, że już czytałam opowiadania to miło by ryło to powturzyć w jeszcze raz ;)
Więc życzę szczęścia w Londynie i oby się udało!
Anita19

Ona się naprawdę nazywa Deidre?? Myślałam ,że to jakiś nick czy coś takiego.
Jestem pod wrażeniem. Deidre spotka się w Londynie z polskimi wydawcami, no nie mam pytań. Wogóle to nie sądziłam, że będzie jej zależeć na polskich fanach. Może źle to określiłam. Wiem, że jej zależy. Nie sądziłam, że jakiś autor z innego kraju może troszczyć się o swoich zagranicznych fanów a jeszcze o to, żeby jego książka trafiła do tego kraju to już wogóle.
Oczywiście cieszę się bardzo. Choć nie miałabym nic przeciwko temu, żeby do czasu ukazania się książek nauczyć się angielskiego na tyle, aby móc je przeczytać w orginale :D.
aras

Tak sobie myślę, że grzechem byłoby, gdybyśmy my tylko znali twórczość RosDeidre. Chociaż, zawsze dobrze mieć coś wspaniałego na wyłączność, no nie?
Jej wspaniałe dzieła, zasługują jednakże na większe grono fanów! I nie wyobrażam sobie by wydane ksiązki nie podbiły serc przyszłych czytelników, przecież sposób w jaki Deidre opisuje bohaterów, ich przeżycia, rozterki może śmiało konkurować z najlepszymi w tej branży.
Ach! Już sobie wyobrażam, ten dreszczyk, gdy idąc do księgarni widzę na półce jej książki! I te poczucie dumy, że my roswellomaniacy byliśmy pierwszymi, którym dane było rozkoszować się jej pisarstwem!
Ha, ha.. ale się rozpędziłam... Ale to musi się udać, te książki muszą ukazać się na polskim rynku! Miałabym się czym dzieciom w przyszłości pochwalić... :)))
~ADkA

Ja nie nieset nie przeczytam opwiadań Deidre w orginale niestety nie znam na tyle dobrze języka angielskiego ... ale czytałam tłumaczenia Eli też jak większośc z was jestem pod wrazeniem ... Mama nadzieje że jej sie uda .... :D
Magea

Opowiadani RosDeidre poznałam dzieki cudownym tłumaczeniom Eli. od razu sie w nich zakochałam. Maja niepowtarzalny klimat który potrafi porwac moją wyobraźnie do działania! Jestem zakochana w Gravity Series. na każde tłumacznenie czekam z wielką niecierpliwością.
joli

RosDeidre można tylko pozazdrościć i pogratulować niesamowitego talentu. Bardzo chciałabym zobaczyć Jej Książki, oparte na "Gravity Trilogy" na półkach polskich księgarni.
Cicha

| 1 | 2 | 3 | Następne