Nowości

:: The Grudge w Polsce!

 20.11.2004 | Olka
Znana jest już data premiery filmu "The Grudge", którego zapowiedź od jakiegoś czasu jest już wyświetlana w naszych kinach, przed innymi seansami. Firma Vision (dystrybutor filmu na terenie naszego kraju) poinformowała, że odbędzie się ona 21 stycznia 2005r., na co wpływ miał prawdopodobnie duży sukces kasowy filmu w USA oraz Wielkiej Brytani, gdzie przez kilkanaście dni "The Grudge" okupował pierwsze miejsca rankingu Box Office. Poniżej znajdziecie opis filmu, jaki zamieszczono na stronie www.vision.pl uchylający nieco więcej rąbka tajemnicy treści filmu:

"Remake japońskiego thrillera "Klątwa Ju On" ("Ju On: The Grudge", 2003; czas trwania 92min). Zwykły dom przy zwykłej ulicy w Tokjo nie wyróżnia się niczym specjalnym spośród innych. Jednak to tylko pozory. Dom jest opętany. Związana jest z nim klątwa, która zabija każdego, kto wejdzie do domu. Jej ofiary umierają i wtedy rodzi się nowa klątwa. Jak wirus przechodzi na kolejne osoby, które pojawiają się w domu. Tak tworzy się niekończący łańcuch przerażenia. Karen (Sarah Michelle Gellar) studiuje pomoc społeczną w Japonii w ramach wymiany studenckiej. Pewnego dnia zgadza się zastąpić koleżankę i idzie do wyznaczonego przez nią domu. Zastaje tam Emmę - amerykańską staruszkę (Grace Zabriskie), która zachowuje się jak katatoniczka. W domu panuje wielki bałagan. Karen jest przerażona, ale zaczyna zajmować się staruszką. Mówi do niej, stara się dowiedzieć co się stało. Nagle słyszy coś na kształt drapania dochodzącego z piętra domu. Kiedy pójdzie sprawdzić co tam się dzieje, stanie twarzą w twarz z horrorem, który trudno sobie nawet wyobrazić. Wnętrze tego domu kryje w sobie straszliwą tajemnicę sprzed wielu lat. Klątwa śmierci przechodzi na kolejnych ludzi i zdaje się nie mieć końca. Karen również zostaje wciągnięta w jej sidła. Musi ją zatrzymać, zanim będzie za późno."

O filmie pisaliśmy również w kilku poprzednich newsach, które znajdziecie pod tymi linkami: 3.11.2004, 27.10.2004, 24.9.2004, 31.8.2004, 26.6.2004 .
Natomiast pod tym adresem (wymagany program Acrobat Reader) znajdziecie wiele ciekawych informacji zaproponowanych polskiej prasie przez firmę Vision, dotyczących kulis kręcenia filmu, aktorów, reżysera, japońskich klątw i wierzeń - pocztyajcie, naprawę warto.

Dodaj komentarz


Wasze komentarze

| 1 | 2 | 3 | Następne

BS low - rationality high! Really good awnesr!
~qOqUxOEsfYOJcpeA

Polski Blogger przegrywa, ale się nie pojadde. A czy mf3głbyś Piotrze podać jakieś kryteria, ktf3re uczynią taki konkurs wartościowym wg Ciebie? Czy to takie potępianie w czambuł wszelkich konkursf3w.Zgodzę się, że auto-lansowanie Pawła L. jest trochę małopoważne. Jednak na przykład bardzo mi się podobają: 1. Wartość merytoryczna treści 3. Spf3jność wyglądu i treści 4. Łatwość korzystania 5. UżytecznośćA osoby ktf3re są w jury wydają mi się na tyle kompetentne, aby takie sprawy ocenić.
~TfRtOIwcTgkYDYSzZEQ

zdaje się, że jury z konkursu na blog roku by Nobody w całości ueiilbwa lanserkę. I to nie ważne, gdzie, ale ważne by wcisnąć swoją mordę. Kłania się trochę wpis u mnie o schylaniu się po wszystko. Wiesz, kwestia zasad, godności. Świadomie robić z siebie szmatę to zahacza o pewien rodzaj masochizmu.@MichałWyrf3żnienia tygodnika Wprost jako strona tygodnia/miesiąca to farsa. Dumnym z tego tytułu może być tylko idiota. Wystarczy spojrzeć na listę, jakie strony dostają te tytuły.
~wwGbrcTvGfR

That arddesses several of my concerns actually.
~IvLqXWqCRYflAXVvd

I mam kolejnego bloga do kljkecoi . Wysiliłem się i przeczytałem wszystko, chociaż wcale ciężko się tego nie czytało. Przeleciałem przez Twoje trzy posty i wywnioskowałem z nich, że uwielbiasz czepiać się ludzi. Pierwszy raz spotykam się z takim człowiekiem. Może tylko na zle posty trafiłem?Nie znam całego artykułu Marty Strzeleckiej, ale z tych strzępkf3w zauważyłem, że ciekawie i mądrze piszę . Może są to informacje, ktf3re Ty znasz od dawna, ale nie każdy jest takim ekspertem.
~bjPbFDSouuDoaN

My friend and I were loinkog at the stars at the coast in Mexico on night in 1966. We watched what we thought was a satillite cross the sky but as it went toward the horizon it stopped and two other objects that we thought were stars blinked several times and the object shot off into space, leaving the orbit it had been following. There were about 20 people watching it by that time. It was pretty amazing.
~fIyigcPKgMGBeqhJ

Trochę mnie Pani ubawiła (bez obrazy!), no bo:1. "Teoria to (...) teza"2. "Wiara t.zn. (...) pejodrzenie"Wniosek: Wstęp to bełkot (w znaczeniu słowa wg. J.Bocheńskiego "Sto wspf3łczesnych zabobonf3w"- hasło: "bełkot")3. "Spiskowiec zaczyna od konkluzji"Pani wybaczy ale od "konkluzji" nie da się zacząc (proszę mi wierzyc na słowo :)4. "Obskurność i brak dowodf3w"Teoria bez dowodf3w nie jest teorią a jedynie hipotezą"Obskurnośc" znaczy chyba co innego niż Pani myśli, ale proszę sprf3bowac z "obskurantyzmem", będzie miało więcej sensu i jak brzmi!5. "Luka w teorii zostanie wypełniona drugą teorią"Luka w teorii ZAWSZE jest wypełniana inną teorią, niczym innym się jej nie da wypełnic6. "Za spiskiem stoi rzekoma elita, ludzie domniemanej lub prawdziwej władzy" Czy dobrze rozumiem: ludzie władzy stanowią rzekomą elitę?7. "Ten kto ma korzyści z wydarzenia, musi być sprawcą".Hmmm... prawnicy (od starożytnego Rzymu do dzisiaj) wyznawcami teorii spiskowej?8. "Często pytania są kontrfaktyczne i dlatego trudno do obalenia"Wszystkie pytania są trudne (a raczej niemożliwe) do obalenia. Może Pani jedynie sprf3bowac obalic pytającego- jeśli taki cel Pani przyświeca :)9. "Spiskowiec należy do malej grupy"Spiskowiec zawsze należy do małej grupy- nie słyszałem o masowych spiskach- natomiast jeśli Pani chodzi o ludzi podejrzewających zamach w Smoleńsku, to zapewniam że grupa nie jest mała.Podsumowując całośc: UROCZE! POZDRAWIAM I PROSZĘ SIĘ NIE ZNIECHĘCAC :)
~DEORNZlVtvl

Anonimowy Sklep InternetowyWitam,Prowadzę dwa sklepy ntiernetowe, a raczej jestem ich właścicielem, bo bieżące zamf3wienia realizuje obecnie 4 pracownikf3w. Mimo, iż mam kilkaset zamf3wień miesięcznie i staram się, aby wszystko było zorganizowane jak najlepiej (na czym cierpi tez moje życie prywatne, gdyż często po powrocie z biura np po 21.00 jeszcze siedzę przy komputerze po nocach..), nie jest to wszytko takie proste jak by się mogło wydawać.Można starać się jak najbardziej odnośnie dostępności produktf3w, ale nie jest wykonalne posiadanie większości produktf3w na magazynie. Grzegorz pisze, że nie chodzi o progukty za 5 tys. tylko o te za 100-200zł, ale z tym się też nie zgodzę. Pierwszy argument to fakt, iż taki magazyn zaraz przekroczył by kilka milionf3w złotych (przykładowo średnio 500zł x 5000produktf3w = 2,5mln), a drugi może bardziej przemawiający to fakt, iż jeśli wspf3łpracujesz przykładowo z 20 dostawcami (hurtownia lub głf3wny dystrybutor na Polskę), a większość z nich nie posiada wszystkich produktf3w z oferty to jak ja jako sklep mam posiadać te produkty? Jeśli wyłączny dystrybutor nie zainwestuje 1mln zł, żeby trzymać wszystkie swoje produkty na magazynie w Polsce to jak ja jako średni sklep internetowy mam zainwestować kilkukrotnie więcej? Poza tym mf3wimy tutaj o jednej sztuce konkretnego towaru, a logistyka jest bardziej skomplikowana i jeśli posiadał bym na magazynie po jednej sztuce to okazało by się, że 2mln zł leżą sobie na pf3łkach 2 lata (bo nikt tych produktf3w tak często nie kupuje), a te pozostałe 20% (a może i mniei) produktf3w by rotowało i zawsze byłyby braki..Do innych punktf3w też bym miał uwagi, ale poprzestanę na tej logistyce, bo jest to na prawdę duże wyswanie nie tylko dla małych sklepf3w, ale dla każdej firmy handlowej.Dobra obsługa mailowa i telefoniczna to podstawa, tak więc tutaj nie ma o czym mf3wić i odpowiadać na zapytania w możliwie najkrf3tszym czasie, a więc w ciągu max kilku godzin, a najlepiej prawie w czasie rzeczywistym. Jeśli mf3wimy, że oddzwonimy do Klienta to na 100% tak jest, więc tutaj też sprawa jest jasna.Pozdrawiam,Anonimowy Sklep Internetowy |
~zTTztjnTxArDt

mam te perfumy od kilku eicsiemy, z mojego punktu widzenia, a kupilem je bez wąchania przy wiekszym zamowieniu jest to zapach niewarty nawet tych zdan opisu, jest to jak na w zalozeniu zapach niszowy kosmetyk jednowymiarowy, w miare uplywu czasu od spryskania skory malo sie dzieje, jest rzeczywiscie jakies runo, ja bym napisal tez kadzidlo, nie czuje w tym az tyle zieleni, swiezosci, jest natomiast ciezko, lubie ciezkie zapachy , ale ten nie jest wielowymiarowy, z czasem dochodzi pizmo, jakas slodycz, byc moze ten miod jednak jak na w sumie drogie perfumy to jest malo, mnie tez ten zapach nie urzekl, jest to w ogole zapach na jesien/zime i wtedy do niego powroce i mysle, ze troche zyska jak ktos chce kupic to przestrzegam i zachecam do testowania na sobie , a nie zakupu w ciemno, ja zachecony opisami w necie wzialem duze opakowanie w ciemno i wydaje mi sie , ze nie sa to perfumy warte tej ceny, fougere , kadzidlane warte uwagi i tansze to np. Loewe 7, za mniejsze pieniadze dostaje sie calkiem , calkiem zapach, ten nejman nie uwodzi i naprawde bez rewelacji nawypisywane tych zapachow, skladnikow , ze czlowiek sie nastawia na trzesienie ziemi, a tak naprawde nie ma o czym pisac, jest dym, tyton jakas sciolka lesna, pozniej pizmo jak ktos chce pojsc w strone prawdziwego hardkoru, pogactwa zapachu, skojarzen to np. L'Anarchist Carona, to jest jazda bez trzymanki, nie dla kazdego , ale jest o czym pisac
~NbvVPGJCX

oh ahhh ........
~rrr

mmmmmmmm nie ma to jak on.....
~zzz

Wreszcie ten Jason... :-)
~xxx

mam już dość tego śniegu nienawidzę zimy! śnieg toleruję tylko w święta! niech ktoś sprawi żeby jeszcze była piękna jesień, tak do 23 grudnia!!! (to tak nie w temacie)
~LadyM

ja też chętnie zobaczę grudge bynajmniej nie z powodu jasona(no może troszeczkę żeby zobaczyć jak sobie radzi), po prostu lubię tego typu filmy, a mam nadzieję że ten właśnie taki jest...
~LadyM

he he a u mnie snieżek sypie i też jest super:):)
~Liz

nawet nie wiecie, jak sie ciesze, ach ten jeason
madzia-frytunka

a u mnie takie duże płatki śniegu lecą jest poprostu przepięknie...
annn

ok, czasami mimo że film jest podpisany jako horror nie jest straszny (np. Mumia - dla mnie była bardziej zabawna niż straszna) ale daje jakiś morał, albo ma jakieś fajne, mądre przesłanie, czy czegoś cię uczy mimo, że jest podpisany jako horror, a wcale taki nie jest. Nie wiem czy tak jest z TG bo nie widziałam.
ps. Czekam z niecierpliwością na ten wpisik o forum.
ps.2 u mnie pada deszcz : ( : ( i śnieg się roztapia : ( : (
issy

Nie jest to specjalnie interesujący film,szkoda:( Przynajmniej mnie nie przestraszył.
Guz

Dziękuję bardzo, że wreszcie ktoś przyznał mi rację co do małego newsa o forum!!!!!!!!!!!!!! ;)
caroleen

No. Trzeba chyba to zrobić :)
Poza tym myślę od jakiegoś czasu o takim Forum w wersji Lite - ze zredukowaną do minimum ilością opcji, wyglądającą prawie jak komentarze tutaj.
To pierwsze może jutro. To drugie może w styczniu, albo lutym.
{o}

I tu apel do {o}, żeby poświęcić jeden news z krótką, zrozumiała instrukcją jak się zalogować na Forum i jak się po nim poruszać. Jak widać są problemy, które co jakiś czas się powtarzają.
Moja rada na początek - wejdźcie na stronę forum, na samej górze trzeba odszukać okienko "Profil" i wypełnić znajdujący się tam formularz. Gdyby były dalej kłopoty, sygnalizujcie...albo tu, albo bezpośrednio do {o}. Powodzenia.
A miarą popularności Jasona i Brendana u nas, jest ilość nowych tematów i wyświetleń poświęconych obu aktorom. Radzę sprawdzić jak to wygląda na naszym Forum :)
Ela

Liz ja też mam ten problem wpisałam ten formularz i wpisuje hasło, i non stop że mam nieprawidłowe hasło to się wkurzyłam wzięłam zapomniałam hasło przysłalo mi na maila jakieś wpisuje je i też mam nieprawidłowe hasło. Login jest ok. I nie wiem o co chodzi... : (
issy

To znowu ja! i znów pisze troche nie na temat ale powiedzcie mi jak sie zalogowac na forum bo ja próbuje i nie zalogowałam się??Napiszcie pleas!:)
~Liz

to jest malutka sonda jason vs brendan zrobiona przez dziewczynę o pseudo majandra jak się chce wam zajrzez to zoabzccie
http://www.filmweb.pl/Topic?id=243257
: )
o ile ktoś wogóle czyta to co ja tu pisze w tych komentach :)
issy

| 1 | 2 | 3 | Następne