Warning: array_search() expects parameter 2 to be array, null given in /includes/menu.php on line 57
roswell.pl :: O serialu
roswell.pl - polski wortal roswelliański. Wszystko o serialach Roswell a także Lost, nowości, fan-fictions, multimedia, tętniące życiem Forum, a także szczypta informacji o UFO.

Roswell: W kręgu tajemnic to amerykański serial s-f. Opowiada historię czwórki kosmitów, których statek rozbił się nieopodoal Roswell w 1947. Niedostali się jednak w ręce wojska - zostali umieszczeni w kokonach i ukryci w jaskini daleko od osiedli ludzkich. Kiedy opuścili grotę w '89 wyglądali jak normalne, 6-letnie dzieci. Aż do roku 1999 nikt nie wiedział o ich tajemnicy, jednak wszystko zmnienia się, kiedy jeden z kosmitów, Max Evans, uzdrawia śmiertelnie postrzeloną Liz Parker, w której od dawna skrycie się kochał. Od tego czasu o sekrecie czwórki nie z tej ziemi dowiaduje się trójka ludzi, a życie ich wszystkich zaczyna nabierać tempa. Muszą ukrywać swoją tajemnicę przed wieloma osobami, w szczególności przed miejscowym szeryfem. Dotychczas zostały nakręcone trzt pełne serie serialu, i jest to niestety wszystko - Roswell nie doczeka się nigdy 4 serii. W Polsce mogliśmy obejrzeć dwa pierwsze sezony w telewizji Polsat, które obecnie są powtarzane. Trzeci ujrzymy najpewniej po emisji twóch poprzednich.

Gdy stacja WB wyemitowała pierwszą serię Roswell wyreżyserowaną przez Jason'a Katims'a, nie cieszyła się ona wielką popularnośćią. Gdyby nie fani, którzy zasypali stację mnóstwem butelek po sosie Tabasco, serial skończył by się na 22 odcinkach. Ale (na szczęście) tak się nie stało i stacja WB wraz z panem Katims'em wzięła się za kręcenie drugiego sezonu, który miał o wiele większą popularność niż poprzednik.

Dlatego też jesienią 2001 roku w USA światło dzienne ujrzała trzecia, zupełnie odmieniona, seria. Zmiany dotyczyły przede wszystkim producenta, którym to stała się stacja UPN 69. Patronujący dwóm poprzednim sezonom WB wycofał się z Roswell i zaczął emisję swojego nowego serialu "SmallVille", który jednak nie ma zbyt dużej widowni.

Zmiana producenta wpłynęła na cały serial. Całkowita zmiana czołówki, nowy bohater i trochę inny klimat - to wszystko sprawiło, że Roswell nie miało dobrej oglądalności. I ponownie interweniować musieli fani, bowiem miano poprzestać na nakręceniu tylko 12 odcinków. Jednak po zebraniu kilkunastu tysięcy podpisów po internetową petycją stacja UPN 69 zmieniła decyzję i postanowiła dokończyć kręcenie trzeciego sezonu, który w sumie doczekał się 18 odcinków. Niestety, na nim serial skończył się definitywnie...

W Polsce właśnie możemy oglądać 3 sezon. Co będzie potem - niewiadomo. Może Polsat puści serial od początku?