Krople pustyni

Piszesz? Malujesz? Projektujesz statki kosmiczne? Tutaj możesz się podzielić swoimi doświadczeniami.

Moderators: Olka, Hotaru, Hotori, Hypatia

User avatar
lizzy_maxia
Fan
Posts: 888
Joined: Fri Jul 25, 2003 10:01 am
Location: Łódź, my little corner of the world...
Contact:

Post by lizzy_maxia » Thu Jun 03, 2004 6:55 pm

Elip wrote:A tak się zastanawiam, że jak ty zaczęłaś przesiąkać polarkiem to może niedługo będzie lizzy_michaela
To jest pomysł :!: :lol: Sama bym na to nie wpadła...moze kiedyś pomyślę nad zmianą nicka :wink: A tak na serio: mój nick nie koniecznie oznacza parę Dreamers 8) , choć niewtajemniczeni takie właśnie odnoszą wrażenie...A tych wtajemniczonych jest naprawdę garstka, zliczyć bym mogła na palcach jednej ręki, bo odnosi się to nie bezpośrednio do Roswell, tylko do moich...hmm...początków netowej egzystencji :roll:

Przyznacie sami (same :cheesy: ), że polarki są takie...ekskluzywne i eleganckie :roll: :lol: To nie to samo co typowa wielka dreamer-love...I jeszcze ta nazwa - misie polarne od zawsze były mi bliskie (choć i tak pandy rulez :cheesy: :twisted: ).

Poza tym - czytałam gdzieś, że więcej niż połowa facetów marzy o przespaniu się z dziewczyną swojego najlepszego przyjaciela :shock: :roll: :? :twisted: ... Co ja mówię :?: :!: :oops: To przecież takie porządne forum, a ja tu takie "rewelacje" wypisuję... :oops:

Ale! Czy w tym czasem nie ma chociaż odrobiny prawdy? 8)

User avatar
Elip
Starszy nowicjusz
Posts: 252
Joined: Fri Apr 30, 2004 11:18 am
Location: Z Daleka :P

Post by Elip » Thu Jun 03, 2004 7:16 pm

Uuuu lizzy ale ty tajemnicza jesteś :mrgreen:
Przyznacie sami (same ), że polarki są takie...ekskluzywne i eleganckie
Ha! mówiłam ci, że jak cię złapie to nie puści!
Poza tym - czytałam gdzieś, że więcej niż połowa facetów marzy o przespaniu się z dziewczyną swojego najlepszego przyjaciela (...)Ale! Czy w tym czasem nie ma chociaż odrobiny prawdy?
Ja nigdy nie marzyłam żeby przespać się dziewczyną swojego przyjaciela :haha: jako, że nie jestem mężczyzną :twisted: więc z tym pytaniem to może raczej do panów

User avatar
lizzy_maxia
Fan
Posts: 888
Joined: Fri Jul 25, 2003 10:01 am
Location: Łódź, my little corner of the world...
Contact:

Post by lizzy_maxia » Fri Jun 04, 2004 9:42 am

Ja tajemnicza? Skądże znowu :roll: Po prostu wspomnienia te nie są zbyt miłe, ale nick pozostał, bo uznałam, że jest unikalny :wink:
Elip wrote:z tym pytaniem to może raczej do panów
A nie, bo mnie chodziło o relacje na linii Michael - Liz - Max :P A któż wie lepiej od polarków?

_liz
Fan...atyk
Posts: 1041
Joined: Fri Aug 15, 2003 4:07 pm
Location: Wrocław
Contact:

Post by _liz » Fri Jun 04, 2004 3:16 pm

czytałam gdzieś, że więcej niż połowa facetów marzy o przespaniu się z dziewczyną swojego najlepszego przyjaciela
Też o tym słyszałam. Niestety prawdę znają tylko sami panowie, ale podejrzewam, że sporo w tym zdaniu racji. Wszystko sprowadza sie do... zazdrości. :roll: Ale nie takiej typowej, że zazdroszczą najlepszemu przyjacielowi dziewczyny. To raczej takie... hmm... pragnienie posiadania czegoś, czego nie można mieć. Coś jak zakazany owoc. Najbardziej kusi 8)
Image

User avatar
lizzy_maxia
Fan
Posts: 888
Joined: Fri Jul 25, 2003 10:01 am
Location: Łódź, my little corner of the world...
Contact:

Post by lizzy_maxia » Fri Jun 04, 2004 5:14 pm

[quote="Michael w "Niewidzialnych Obrazach""]muszę się nią smakować w ciszy. Bez myśli o przyjacielu, który pragnie jej równie mocno co ja. [/quote]
O coś takiego mi chodziło :twisted: i _liz także :twisted:

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Post by Olka » Fri Jun 04, 2004 10:52 pm

No to teraz moja kolej na fanarta. Zrobiłam taki na szybko zanim zabiorę się za naukę do egzaminów. Mam nadzieję, że przypadnie wam do gustu, a w szczególnośco gł. zainteresowanej :mrgreen:

Image

User avatar
nowa
Fan
Posts: 609
Joined: Wed Feb 04, 2004 2:05 pm
Location: b-stok
Contact:

Post by nowa » Sat Jun 05, 2004 9:46 am

No to już po nas... :wink: Żądam dyskfalifikacji Olki, jest w tym... za dobra :twisted: ... Oczywiście żartuję :cheesy:
Olka, banner jest przepiękny... Tematyczny - z pustynią w tle, z obrazami naszych bohaterów w kroplach... Krople Pustytni... Pięknie wykonany - sama bym tak nie potrafiła... I nie wiem, czy to tylko przez brak programów... Trudno Ci teraz będzie dorównać... I się chyba nawet nie będę starać :P
"Wszyscy leżymy w rynsztoku,
ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."
Image

User avatar
aras
Zainteresowany
Posts: 460
Joined: Fri Aug 15, 2003 3:59 pm
Location: Będzin

Post by aras » Sat Jun 05, 2004 11:14 am

No to teraz moja kolej na fanarta. Zrobiłam taki na szybko zanim zabiorę się za naukę do egzaminów.
:jaw:
No to ja juz wogóle tu mojej twórczości nie pokażę. Wszystke fan arty są ekstra, ale ten Olki :uklon: .
A tak przy okazji to jakich programów używacie do ich tworzenia ??
Trudno Ci teraz będzie dorównać... I się chyba nawet nie będę starać
- nowa nie daj się, jestem z tobą :mrgreen: .
Czytaj między wierszami...

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Post by Olka » Sat Jun 05, 2004 3:37 pm

Miło mi. Prawdę mówiąc, to początkowo mój fanart przypominał ten autorstwa lizzy_maxi, gdzie Michael i Liz wpatrują się w siebie, a postać Liz jest lekko rozmazana (nadal ta praca bardzo mi się podoba!). Ale potem stwierdziłam, że powinny się bardziej różnić od siebie i tak jakoś wyszło. No i nie rezygnujcie!!! Wszystko zależy od pomysłu, a nie koniecznie wykonania. Ja wam zazdroszczę, bo macie głowy pełne pomysłów, a ja robię to już machinalnie. Robienie fanarta nie sprawia mi już takiej radochy, jak kiedyś, a przecież to jest tu najważniejsze. A jak troszkę poćwiczycie to różnicę między tymi wszystkimi naszymi fanartami będzie można dostrzec jedynie właśnie przez unikalność pomysłu! Nie będę się tu obnosić z fałszywą skromnością, bo moja praca faktycznie jest dopracowana, ale wasze też są bardzo dobre! nowa - kazuję ^_^ ci zrobić jakiegoś fanarcika!
Wiecie, co mi chodzi po głowie? "Krople pustyni" skończyły się już dawno temu, a my tu wciąż gadu, gadu. I nie chodzi tu o samo robienie tych fanarcików. Dyskusja toczy się w najlepsze. I to jest właśnie ten urok kropelek!
Co do opini , że faceci wciąż myślą o sexie... Myślę, że to pozostanie dla nas wielką zagadką ludzkości, podobnie, jak dla facetów są nią przedstawicielki płci piękn...iejszej od nich :mrgreen:

P.S. O programach do obróbki zdjęć pisałam, w którymś newsie na xcomie, ale zanim znajdziecie to w tym chaosie jakim jest archiwum, oszczędzę wam katuszy, tym bardziej, że mam tu pod ręką zestaw różnych programów :D
- Corel Photo Paint (ja go używam, ale nie polecam. Gdy się już do niego przyzwyczaicie pozostanie rutyna i nic nowego w nim stworzyć się nie będzie dało. Chociaz na początek jest b. dobry, bo szybko można się w nim nauczyć obsługi, nawet bez samouczka!)
- Photoshop (coś podobnego do Corela, ale ja się w nim przynajmniej jeszcze gubię)
- Adobe Ilustrator (pamiętacie dawne prace RM na xcomie? - te cudeńka robił właśnie w tym prog.)
- Microsoft Picture Publisher (znam tylko z nazwy)

User avatar
nowa
Fan
Posts: 609
Joined: Wed Feb 04, 2004 2:05 pm
Location: b-stok
Contact:

Post by nowa » Sat Jun 05, 2004 4:18 pm

nowa nie daj się, jestem z tobą
nowa - kazuję ci zrobić jakiegoś fanarcika!
:D
Czuję się dowartościowana 8) :wink:
Może rzeczywiście coś jeszcze zrobię :roll: Konkurs is konkurs :wink: Narazie tylko nie mam pomysłu... Wzór poprzedniego fanarcika jakoś od razu miałam w głowie, wystarczyło tylko coś stworzyć... Może (napewno)wyszło inaczej, niż to sobie wyobrażałam, ale to tylko przez moje niedoświadczenie w tych jakże niezwykle skomplikowanych programach :wink: Olka wymienia Coreal Photo Paint... no tak, mam, właśnie w nim (m.in.) robiłam ten pierwszy banner... ale... Jakoś go trochę nie pojmuje... raz robi tak, a raz tak... No nie wiem... Nie ważne, rozgryzę go 8)
To może coś zrobię, tylko nie teraz, aktualnie ciągle muszę się uczyć, bo... bo nauczyciele się na mnie uwzięli, a ja ambitna jestem :wink:
Ale Olka i aras nam obiecają, że też coś stworzą :P prawda? :cheesy:
"Wszyscy leżymy w rynsztoku,
ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."
Image

User avatar
lizzy_maxia
Fan
Posts: 888
Joined: Fri Jul 25, 2003 10:01 am
Location: Łódź, my little corner of the world...
Contact:

Post by lizzy_maxia » Sat Jun 05, 2004 5:52 pm

O rany...Olka, w Twoim banerku jest wszystko co potrzeba! I pustynia i krople...W zasadzie wszystko już zostało powiedziane...Swoim skromnym zdaniem uważam, że jak narazie ten art jest najlepiszy do Kropelek :)
Olka wrote:Prawdę mówiąc, to początkowo mój fanart przypominał ten autorstwa lizzy_maxi, gdzie Michael i Liz wpatrują się w siebie, a postać Liz jest lekko rozmazana (nadal ta praca bardzo mi się podoba!)
Pokaż! Z przyjemnością go zobaczę, i nie tylko ja :D
Aras wrote:A tak przy okazji to jakich programów używacie do ich tworzenia ??
Na początku używałam Photoshopa, ale wyniknął problem z rozszerzeniem pliku, więc się poddałam (są tam świetne tekstury i filtry, których do tej pory nie mogę odżałować...). Teraz używam Photoimpression, ma kilka ciekawych funkcji, ale i możliwości są mniejsze (jeśli chodzi o takie arty, bo do obróbki zdjęć jest całkiem niezły). Dużo słyszałam o Corel Draw (?), ale nie mogę znaleźć nigdzie na necie :?

User avatar
Liz16
Fan
Posts: 534
Joined: Fri Apr 16, 2004 9:10 pm
Location: Warszawa
Contact:

Post by Liz16 » Sat Jun 05, 2004 6:11 pm

Jestem pod ogromnym wrażeniem wszystkich banerków, zwłaszcza tym Olki, jest cudowny, nawet jak ktoś nie znałby tytułu opowiadania, to odrazu domyśliłby się jednym spojrzeniem na banerek :D

Lizzy_maxiu corela możesz ściągnąć prawdopodobnie z tej strony http://www.corel.com/servlet/Satellite? ... loads/Home
tylko najpierw musisz być zalogowana na tej stronce. Mój kolega ściągnął z niej i był zadowolony.
Image

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Post by Olka » Sat Jun 05, 2004 6:16 pm

Bo w corelu jako takim, czyli Draw, za dużo przy zdjęciach zdziałać się nie da. Trzeba się zaopatrzyć w Corel Photo Paint jeśli już :) Ale macie rację. Wiele osób mi mówiło, że nie może złapać o co biega w tym programie. Jeśli chodzi o wersję Draw, to popieram, ale Photo Paint jest niemal identyczny z Photoshopem, tyle że łatwiejszy :P

User avatar
Elip
Starszy nowicjusz
Posts: 252
Joined: Fri Apr 30, 2004 11:18 am
Location: Z Daleka :P

Post by Elip » Sat Jun 05, 2004 7:14 pm

Śliczny banerek Olu, no tak tu wszysko jest, nasze szanse na wygranie maleją, jeżeli jeszcze jakieś mamy...Ael co tam tu chodzi przede wszystkim o zabawę.
Ja używam corel photo paint, bo mam na płycie razem z corel draw oraz pain shop pro 8 kórego ściągnełam z neta :)

_liz
Fan...atyk
Posts: 1041
Joined: Fri Aug 15, 2003 4:07 pm
Location: Wrocław
Contact:

Post by _liz » Sat Jun 05, 2004 7:22 pm

Ulala.... :shock: Ale ożywiona dyskusja!
Wiecie, co mi chodzi po głowie? "Krople pustyni" skończyły się już dawno temu, a my tu wciąż gadu, gadu. I nie chodzi tu o samo robienie tych fanarcików. Dyskusja toczy się w najlepsze. I to jest właśnie ten urok kropelek!
Świeta racja. Nie wiem czy to wszystko przez urok Kropelek, ale na pewno jest to jeden z nielicznych ff, który jest taż żywo omawiany pod różnymi względami po daaaawnym zakończeniu. Jestem z was dumna (z siebie nieskromnie też)!

Olka muszę przyznać, że twój fan art zrobił na mnie piorunujące wrażenie. Aż mnie zatkało, a potem ze wzruszenia łezka mi sie w oku zakręciła. Hmm... nie mogę ukrywać, ze to dzieło z pewnością będzie toczyło walkę o pierwsze miejsce w konkurscie. Ale! Nie oznacza to, ze reszta ma się poddać. Nie chodzi tylko o wykonanie. Sam pomysł się liczy i intencja. Wiec do roboty! Moze zachęci was fakt, że przewiduję nagrody :roll:
Image

_liz
Fan...atyk
Posts: 1041
Joined: Fri Aug 15, 2003 4:07 pm
Location: Wrocław
Contact:

Post by _liz » Sun Jun 06, 2004 4:50 pm

Wczoraj z nudów zrobiłam banerek. Ale dośc nietypowy... Dlaczego? Bo nie ma w nim żadnych zdjęć głównych bohaterów.

http://republika.pl/blog_wx_23710/14081 ... opleps.jpg
Image

User avatar
aras
Zainteresowany
Posts: 460
Joined: Fri Aug 15, 2003 3:59 pm
Location: Będzin

Post by aras » Sun Jun 06, 2004 5:48 pm

nie ma w nim żadnych zdjęć głównych bohaterów
a kim jest ta postać w kropelkach :?
Czytaj między wierszami...

_liz
Fan...atyk
Posts: 1041
Joined: Fri Aug 15, 2003 4:07 pm
Location: Wrocław
Contact:

Post by _liz » Tue Jun 08, 2004 3:14 pm

Aras pomyliły ci się banerki :haha: Ja mówiłam o swoim, że nie ma w nim żadnych postaci, zdjeć itd. A postacie w kroplach są w arcie wykonanym przez Olkę...

Uwaga: Zmieniam nieco zasady naszego banerkowego konkursu. A raczej zmieniam terminy. Wszystko dlatego, że moje plany wakacyjne uległy zmianie i wcześniej wyjeżdżam. Zatem:
- fanarty (które chcecie, aby wzięły udział w konkursie) można zamieszczać do 19 czerwca do północy!
- wyniki konkursu ogłoszę dokładnie dnia 24 czerwca

Ewentualne pytania, wątpliwości itd. proszę zgłaszać teraz, a postaram sie wszystko wyjaśnić i uzupełnić braki w informacjach.

I zabierać sie do roboty, bo jak na razie tylko 5 banerów jest zgłoszonych (dwa Lizzy, jeden Elip, jeden Nowej i jeden Olki). I z czego tu wybierać? A chciałam przyznać kilka nagród... Akurat wystawianie ocen już za wami, więc możecie spożytkować czas... :roll:
Image

User avatar
aras
Zainteresowany
Posts: 460
Joined: Fri Aug 15, 2003 3:59 pm
Location: Będzin

Post by aras » Wed Jun 09, 2004 5:16 pm

Aras pomyliły ci się banerki
wcale mi się nie pomyliły, przyjrzyj się dokładnie swoim kropelkom, u dołu z prawej strony - czy to nie jest jakaś postać
:?
Akurat wystawianie ocen już za wami
kto ma wystawione to ma wystawione, niektórym się dopiero sesja egzaminacyjna zaczęła, ale po co ja to piszę i tak nie umiem banerków robić :cry:
Czytaj między wierszami...

User avatar
lizzy_maxia
Fan
Posts: 888
Joined: Fri Jul 25, 2003 10:01 am
Location: Łódź, my little corner of the world...
Contact:

Post by lizzy_maxia » Fri Jun 11, 2004 1:06 pm

Liz16 wrote:Lizzy_maxiu corela możesz ściągnąć prawdopodobnie z tej strony (...) tylko najpierw musisz być zalogowana
Dziękuję, ale chyba jednak nie skorzystam. Z takiego procesu rejestracji rezygnuję niemal natychmiast. Jestem zwolenniczką prostych rozwiązań :P
_liz wrote:bo jak na razie tylko 5 banerów jest zgłoszonych (dwa Lizzy...
_liz, nie licz tego mojego pierwszego, czarno-białego, oki? To było tylko tak "na próbę" i do konkursu się nie nadaje :P W zamian mam dla Was nowy bannerek, z którego - nieskromnie mówiąc - jestem dumna :D

<<little drop of poison>>.

Aha! Za Maroon5 dziękuję Olce - gdyby nie ona, nie wiem, czy wpadłabym na pomysł, by wykorzystać "This Love"... :)
Aras wrote:ale po co ja to piszę i tak nie umiem banerków robić
O nie nie, Aras, nie wykręcisz się :wink: Jako wierna czytelniczka opowiadań _liz masz obowiązek stworzyć jakiś banerek! Usprawiedliwić Cię moze tylko i wyłącznie sesja, żadnego "bo ja nie umiem" --> każdy umie :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 33 guests