Tabasco Award - Edycja II Przygotowania

Piszesz? Malujesz? Projektujesz statki kosmiczne? Tutaj możesz się podzielić swoimi doświadczeniami.

Moderators: Olka, Hotaru, Hotori, Hypatia

Post Reply

Która edycja powinna się odbyć następna:

II Edycja
4
67%
Specjalna Edycja - Walentynki 2004
1
17%
Specjalna Edycja - Roswell DVD Sezon 1
1
17%
 
Total votes: 6

User avatar
Hypatia
Starszy nowicjusz
Posts: 147
Joined: Thu Nov 27, 2003 10:51 am
Location: Szczecin

Tabasco Award - Edycja II Przygotowania

Post by Hypatia » Fri Jan 30, 2004 4:57 pm

Witajcie !!! Tabasco Award wraca na tapete :) Jako że właściwie to właśnie czytelnicy tworzą tą nagrodę (pod delikatnym nadzorem Komitetu TA) mam do was prośbe. Podczas poprzedniej edycji odzywały się głosy niezadowolenia z pewnych rzeczy. Prosze więc abyście uściślili co wam nie odpowiada, co należałoby zmienić w regulaminie i jakie kategorie dodać do II Edycji Tababasco Award. Komitet rozpatszy wszystkie głosy zarówno za i przeciw.


P.S. Przy pierwszym podejsciu nie dodalo mi jednej pozycji do ankiety... ale juz poprawilam.
Last edited by Hypatia on Sun Feb 08, 2004 7:34 pm, edited 2 times in total.
Hypatia-Tia
"Don't ever give up your dreams. Without dreams there's nothing else. When someone tells you can't, go ahead and prove them wrong. Don't be afraid of the unknown, embrance it" Becky R.I.P

_liz
Fan...atyk
Posts: 1041
Joined: Fri Aug 15, 2003 4:07 pm
Location: Wrocław
Contact:

Post by _liz » Fri Jan 30, 2004 5:04 pm

Hej. W sumie mnie podobało się wszystko w Tabadco Award. Chociaż dodałabym kategorię za "najlepszy tłumaczony ff" - przy tym też trzeba troszkę swojego wysiłku. Poza tym odpowiadają mi wszystkie kategorie. A jeśli chodzi o to czy od razu II Edycja czy Walentynkowa - myślę, że II, ponieważ do Walentynkowej pewnie i tak miałyby być nominowane ff o miłości - a co drugi jest o tym. Ale to tylko moja opinia
Image

User avatar
Issy
Starszy nowicjusz
Posts: 192
Joined: Thu Nov 13, 2003 4:58 pm

Post by Issy » Fri Jan 30, 2004 5:56 pm

Jak dla mnie to mogłaby sieodbyć walentynkowa edycja, ale z drugiej strony lepiej by było od razu Edycję II. Mnie się równiez podobały kategorie dotychczasowe, ale dodałabym dwie kategorie: tłumaczenia - ludzie tez musza wykazać się inwencją i włozyc w to trochę pracy; polarkowe - wiem, że jest kategoria UC, ale jednak tam wlicza się wszystkie niekonwencjonalne pary, a trzeba szczerze przyznać, że polarków ostatnio jest bardzo dużo i mają małe szanse jeśli się je jeszcze wrzuci pośród inne niekonwencjonalne, no i opowiadań Mi&L jest chyba na tyle, aby móżna dla nich stworzyć kategorię.
To ode mnie tyle! :cheesy:
Image

liz
Fan
Posts: 569
Joined: Sun Dec 21, 2003 5:31 pm

Post by liz » Fri Jan 30, 2004 9:56 pm

Tłumaczenia by się przydały. To napewno trudne zadanie, taka pozycja jest potrzebna!

User avatar
Ela
Fan...atyk
Posts: 1844
Joined: Tue Jul 15, 2003 5:55 pm

Post by Ela » Fri Jan 30, 2004 10:04 pm

Poświęcić na tłumaczenie "trochę" pracy? :shock: Matko święta, zapytajcie tych, którzy na to poświęcają cały swój wolny czas i robią wszystko żeby to dało się jakoś czytać ! Przybliżyć najpiękniejsze utwory zachodnich autorów polskim czytelnikom...

User avatar
natalii
Zainteresowany
Posts: 306
Joined: Wed Jul 30, 2003 1:41 am
Location: Poznań

Post by natalii » Fri Jan 30, 2004 10:24 pm

Mogę sobie tylko wyobrazić ile z tłumaczeniem jest pracy :) dlatego tak bardzo podziwiam osoby które się tym zajmują :D
Uważam ponadto, że dodanie nowej kategorii "najlepszy tłumaczony ff" jest wyjątkowo dobrym pomysłem :)

zajavka
Zainteresowany
Posts: 373
Joined: Mon Sep 15, 2003 5:58 pm

Post by zajavka » Fri Jan 30, 2004 11:05 pm

Już nie pamiętam, co mi konkretnie przeszkadzało w poprzedniej edycji, oprócz tego, że miałam problemy ze znalezieniem wszystkich nominowanych ficów. W tej edycji przydałyby się jakieś odsyłacze lub informacje, gdzie można je znaleźć. Popieram też pomysł na kategorię z tłumaczeniami. Jest już ich tak dużo, że warto dać im odrębną kategorię.
Jam jest kielich bez dna. Jam jest śmierć bez grobu. Jam jest imię bez imienia.

User avatar
Hypatia
Starszy nowicjusz
Posts: 147
Joined: Thu Nov 27, 2003 10:51 am
Location: Szczecin

Post by Hypatia » Mon Feb 02, 2004 12:03 pm

Ja tam przeciwko kategorii tlumaczeniowej nie mam nic przeciwko, jednak jedno wolalabym z wami uścislic. Czy chcecie nagrodzic a) najlepsze tłumaczone opowiadanie, b) tłumacza za przetłumaczenie konkretnego opowiadania, c) tłumacza ogólnie za wkład włożony w tłumaczenia opowiadań (niezależnie od tego jaką ich liczbę przetłumaczył).

Co do kategorii polarkowej mam mieszane uczucia, chciało by sie od razu dla oddania sprawiedliwości wprowaadzić i inne "okreslone" pary. Czy ktos wie ile jest wlasciwie Polarkowych opowiadan, w poprocji do innych "par" ? Nie mowie nie, sprawa zostanie zbadana przez komitet i omowiona :D

Dzieki za pomysly :) Przy okazji ponizej zamieszczam regulamin z edycji I, przeczytajcie i powiedzcie prosze czy cos jest niezrozumiale lub niejednoznaczne, dzieki temu bedzie mniej odrzuconych nominacji.

Zgłoszenia opowiadań

Do konkursu zgłaszane są tylko opowiadania opublikowane w sieci.
Zgłoszenia dokonują czytelnicy, autor nie może zgłosić swojego opowiadania.
Zgłoszenia muszą zawierać następujące dane:
- Autor i tytuł opowiadania (w przypadku nagradzania tylko autora, nie podajemy tytułu, a w przypadku zgłaszania serii - nazwę serii lub tytuły wszystkich występujących w niej opowiadań),
- Kategorię (lub kategorie, maksymalnie trzy) zgodną z kategoriami w jakich w danej rundzie mogą być zgłaszane nominacje (wg. Załącznika),
- Na jakiej stronie opublikowane jest opowiadanie - adres www opowiadania lub adres strony,
- Kontakt do autora (jeśli go nie znacie należy to zaznaczyć, wtedy komitet ma więcej roboty ;-)),
- Dane osoby zgłaszającej - nick i mail kontaktowy.

Opowiadanie można zgłosić w maksymalnie trzech kategoriach pod warunkiem, że mieści się w określonych ramach.
Opowiadanie w kategorii W trakcie można zgłosić tylko w tej kategorii.
Można zgłosić wiele opowiadań jednego autora.
Jedna osoba może zgłosić wiele nominacji, jednak nie może dotyczyć to tego samego opowiadania. Przysłanie dwóch nominacji tego samego opowiadania do tej samej kategorii w dwóch odrębnych mailach nie jest brane pod uwagę jako nominacja.
Nagroda przeznaczona jest tylko dla rodzimych autorów, nie wolno zgłaszać opowiadań zagranicznych ani opowiadań tłumaczonych. (ten punkt zostanie dostosoway przy wprowadzeniu kategorii "tłumaczeniowej")
Opowiadanie, któremu zostanie przyznana nagroda nie może być zgłaszane w następnych edycjach konkursu, wyjątkiem jest opowiadanie w kategorii W trakcie, które po ukończeniu może zostać zgłoszone w pozostałych kategoriach.
Opowiadania, które nie otrzymały nagrody można nominować ponownie.
Kategorie i terminy

Kategorie w jakich nagradzane są opowiadania, w danym etapie, zamieszczone są na stronie nagrody.
Terminy rozpoczęcia i zakończenia nominacji ustalane są przez komitet sędziowski i publikowane do wiadomości na stronie Tabasco Award, informację o nominacji dostają również autorzy.
Nominowane do nagrody są 3-5 opowiadania i autorzy, które otrzymały najwięcej nominacji zatwierdzonych przez komitet sędziowski.
Po ogłoszeniu nominacji, zostają podane terminy głosowań.
Wyniki głosowania są tajne aż do jego zakończenia.
Wyniki, czyli osoby i opowiadania nagrodzone zostaną opublikowane na stronie TA, a nagrody przesłane e-mailem wraz z potwierdzeniem wygranej.
Nagrodą w konkursie jest elegancki banner który można od tej chwili dołączać do każdej publikacji danego opowiadania, umieszczać na swojej stronie lub w stopce na forach dyskusyjnych. Banner jest przesyłany w formie pliku graficznego do nagrodzonej osoby, a także dla ułatwienia podawany jest adres na serwerze z którego można linkować swoja nagrodę do innych miejsc w sieci.
Komitet sędziowski czuwa nad prawidłowym przebiegiem nominacji i głosowań, tworzy zasady, zatwierdza nowe kategorie oraz oczywiście tworzy nagrody. Komitet składa się z 4 osób - Hypatia, Joli, Lizzy Evans oraz Hotaru (skład komitetu może ulec zmianie). Dzieki ich pracy możecie docenić pracę innych.
Wszelkie próby podrobienia nagrody, podszywania się pod zwycięzcę, nominowania przez tą samą osobę z różnych kont e-mailowych (a wierzcie jesteśmy w stanie to sprawdzić) lub nieuczciwego zachowania w stosunku do innych twórców będą karane bojkotem autora oraz odpowiednimi ostrzeżeniami rozgłaszanymi wszem i wobec. Możliwe jest także wyciągnięcie konsekwencji bardziej dla żartownisia uciążliwych.
Załącznik - Kategorie nominacji i głosowania w EDYCJI 1

Autor - Autor opowiadań
Seria - Za serię uważa się co najmniej dwa opowiadania dziejące się w tej samej rzeczywistości lub powiązanych ze sobą wydarzeniami (prequele i seuqele należą do serii (seria jest np. Antarian Sky i Antarian Nights)
CC - Pary konwencjonalne czyli Liz & Max, Maria & Michael, Isabel & Alex, Isabel & Jessie, Tess & Kyle, Ava & Zan, Vilandra & Rath,
UC - Pary niekonwencjonalne wszystkie których nie można przypisać do konwencjonalnych
AU/CC - Alternatywna rzeczywistość/pary konwencjonalne - zdarzenia które nie są kontynuacją serialu lub wydarzenia z niego są tylko tłem dla początku opowiadania albo też jest to świat autorski, postaci mają inne role, jednak pary pozostają konwencjonalne (wystarczy jedna para konwencjonalna pod warunkiem, że dotyczy głównych bohaterów)
AU/UC - Alternatywna rzeczywistość / pary niekonwencjonalne, jak wyżej (para(y) głównych bohaterów niekonwencjonalna)
W trakcie
(Niedokończone) - Niedokończone opowiadanie, nie może być ono nigdzie opublikowane w całości, a jego autor sukcesywnie dodaje nowe części (nie może być to opowiadanie nie aktualizowane więcej niż rok)
NC-17 - Opowiadania zakwalifikowane jako dla dorosłych ze względu na język, przemoc, seks itp.
Przyszłość - Opowiadania dziejące się w przyszłości (możliwość pominięcia 2,3 serii ale o większą ilość lat czyli najmniej 2) - po Graduation
Przeszłość - Opowiadania dziejące się w przeszłości, przed pierwszym odcinkiem serialu
X-ower - Skrzyżowanie Roswell z innymi serialami, książkami, filmami ect.
Hypatia-Tia
"Don't ever give up your dreams. Without dreams there's nothing else. When someone tells you can't, go ahead and prove them wrong. Don't be afraid of the unknown, embrance it" Becky R.I.P

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Mon Feb 02, 2004 1:23 pm

A tak z ciekawości... Kiedy II edycja? I czy będzie edycja walentynkowa? (nie bardzo wiem, kto by brał w niej udział - jakoś nie widziałam dotąd żadnego opowiadania na Walentynki... :wink: )
Image

zajavka
Zainteresowany
Posts: 373
Joined: Mon Sep 15, 2003 5:58 pm

Post by zajavka » Mon Feb 02, 2004 7:05 pm

Najlepiej nagrodzić tłumacza za jakieś konkretne opowiadanie. To będzie najsprawiedliwsze.
Jam jest kielich bez dna. Jam jest śmierć bez grobu. Jam jest imię bez imienia.

_liz
Fan...atyk
Posts: 1041
Joined: Fri Aug 15, 2003 4:07 pm
Location: Wrocław
Contact:

Post by _liz » Mon Feb 02, 2004 7:13 pm

W sumie rzeczywiście najsprawiedliwiej bedzie nagrodzić za konkretne tłumaczenie. Tak sądzę. :roll:
Image

Lyss
Pleciuga
Posts: 618
Joined: Tue Dec 09, 2003 10:24 pm
Location: Swiar wampirow..raj dla kriw, pieklo dla smiertelnikow
Contact:

Post by Lyss » Mon Feb 02, 2004 7:17 pm

jak dla mnie nagordzenie tlumacza byloby odpowiednie biorac pod uwage to ze poswiecal czas i tlumaczyl to opowiadanko niektorzy naweet dluugi czas :)

User avatar
Hypatia
Starszy nowicjusz
Posts: 147
Joined: Thu Nov 27, 2003 10:51 am
Location: Szczecin

Post by Hypatia » Wed Feb 04, 2004 2:18 pm

Jesli tylko czas pozwoli i ustalenia zostana poczynione w miare szybko to planuje II Edycje zaczac w polowie lutego, jak wiadomo potrwa to razem okolo miesiaca wiec bedzie czas :) Co do edycji Walentynkowej, jakos i brak opowiadan (choc nic nie szkodzi na przeszkodzie zeby je ktos napisal, przeciez tak ladnie wam szlo ze swiatecznymi) i jak widac po ankiecie zainteresowania, tak wiec bedzie Edycja II.
Hypatia-Tia
"Don't ever give up your dreams. Without dreams there's nothing else. When someone tells you can't, go ahead and prove them wrong. Don't be afraid of the unknown, embrance it" Becky R.I.P

User avatar
Hypatia
Starszy nowicjusz
Posts: 147
Joined: Thu Nov 27, 2003 10:51 am
Location: Szczecin

Post by Hypatia » Sun Feb 08, 2004 7:37 pm

Trudno beda dwa posty pod rzad.... juz za tydzien startujemy z II Edycja :) Macie wiec czas na czytanie, zastanawianie i kombinowanie.
O wszystkich zmianach informujemy na stronie http://www.TabascoAward.prv.pl
Hypatia-Tia
"Don't ever give up your dreams. Without dreams there's nothing else. When someone tells you can't, go ahead and prove them wrong. Don't be afraid of the unknown, embrance it" Becky R.I.P

User avatar
annette_alejandra
Gość
Posts: 9
Joined: Fri Aug 22, 2003 9:11 pm
Location: Katowice
Contact:

Post by annette_alejandra » Sun Feb 08, 2004 9:44 pm

Nowa członikinia Komitetu Wita :] Wskoczyłam w miejsce Jolki :) Pamięta mnie ktoś ? :)
Open your eyes to the love around youYou can feel youre aloneBut I'm here still with youYou can do what you dreamJust remember to listen to the rain

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 44 guests