Poszukiwania Fan Factionów

Piszesz? Malujesz? Projektujesz statki kosmiczne? Tutaj możesz się podzielić swoimi doświadczeniami.

Moderators: Olka, Hotaru, Hotori, Hypatia

Post Reply
User avatar
Tajniak
Starszy nowicjusz
Posts: 251
Joined: Sat Mar 27, 2004 8:13 pm
Location: Warszawa
Contact:

Poszukiwania Fan Factionów

Post by Tajniak » Sun Nov 21, 2004 9:57 pm

Myślę, że to się przyda faną FF. Chodzi mi tu o odszukiwanie FF o danej kategorii, treści itd. Niektórych jest naprawdę mało, a istnieją ludzie którzy je lubią, ale nie wiedzą gdzie ich szukać. Będziemy się po prostu pytać i kto będzie wiedział odpowie (mam nadzieję)

Ja chciałbym znaleźć opowiadania w których Max i Tess są razem. Albo w którym akcja kręci się wokół Tess i jest ona pozytywnym bohaterem.
Jedyne takie FF-y, które czytałem to "zagubiona", "Choosing Destiny", "Razem jesteśmy silni", "Inny typ faceta", "Nowe Życie" Fajne, ale cztałem je już dawno temu. Znalazłem je na stronie http://www.roswell.pl i http://www.swiatroswell.friko.pl/opowiadania.htm

Jeśli ktoś zna takie opowiadania niech napisze gdzie je znajdę :cry:

User avatar
Milla
Zainteresowany
Posts: 411
Joined: Fri Apr 09, 2004 12:08 am
Location: Łódź
Contact:

Post by Milla » Sun Nov 21, 2004 10:05 pm

Tak od ręki mogę ci polecić tłumaczoną przez Elę Grawity Series. W pierwszym opowiadaniu z serii może trochę mniej, ale w drugim Tess jest główną bohaterką. Albo raczej jedną z głównych, obok Maxa, Liz i Marco. Ale jest tam naprawdę dużo Tess, jest pozytywną bohaterką i duża część akcji kręci się wokół niej. Opowiadania są tu u nas w Twórczości. Pierwsze to "How To Disappear Completly", drugie "Exit Music", a trzecie "Gravity Always Wins".

P.S. Interesują cię opowiadania po polsku, czy również te po angielsku?
"Największy ze wszystkich błędów to dojście do przekonania, że nie popełnia się żadnego." - Thomas Carlyle

User avatar
Tajniak
Starszy nowicjusz
Posts: 251
Joined: Sat Mar 27, 2004 8:13 pm
Location: Warszawa
Contact:

Post by Tajniak » Sun Nov 21, 2004 10:15 pm

przedewszystkim polskie bo mój angielski trochę szwankuje. Ale chętnie przejrzę też te po angielsku.

User avatar
Lizziett
Fan
Posts: 1000
Joined: Mon Aug 25, 2003 11:48 pm
Location: Kraków

Post by Lizziett » Sun Nov 21, 2004 10:39 pm

Co prawda nie znam się zupełnie na opowiadaniach o Maxie i Tess ( lepiej nie będę zaczynać :wink: ) w tej kwestii pomoże ci zapewne Nan, jeśli tylko zakręci się gdzieś w okolicy. Mogę ci tylko polecić "Gry światła", niesamowite opowiadanie które mozna określić jako trójkąt Tess&Liz&Max, napisane z punktu widzenia tej pierwszej, znajdziesz je również na wspomnianym przez ciebie świecie roswell, w tłumaczeniu Doroty.
I tak jak wspomniała Milla, koniecznie przeczytaj "Gravity Trilogy" w tłumaczeniu Eli na naszym forum, bo to jeden z najlepszych portretów Tess.
Jest jeszcze "Aftermath" Breathless również nagrodzone w tej kategorii ( i 18 innych :wink: ), jeśli się za nie zabierzesz, to początkowo będziesz się zastanawiał dlaczego ci je poleciłam, bo wizerunek Tess wydaje się być standardowy- wredna suka dobierająca się Maxowi do portek- ale to tylko pozory...później rozwija się jako ciekawa, tragiczna i jednak pozytywna postać.
No i oczywiście "Where we were before" wspaniałej Ashton...to Dreamerek, ale Tess jest tam poprostu niesamowita i w sumie- muszę to przyznać- znacznie bardziej sympatyczna niż Liz :roll:

http://roswellfanatics.net/viewtopic.php?t=302&start=0

http://roswellfanatics.net/viewtopic.php?t=2847&start=0
"I know who you are. I can see you. You're swearing now that someday you'll destroy me. Far better women than you have sworn to do the same. Go look for them now." (Atia)

""You...have...a rotten soul" (Cleopatra)

User avatar
piter
Wieczna zrzęda
Posts: 1724
Joined: Thu Aug 07, 2003 2:57 pm
Location: warszawa
Contact:

Post by piter » Sun Nov 21, 2004 11:08 pm

a co mnie byscie pole...

:?

przepraszam.. udzielil mi sie nastroj... :roll: chcialem powiedziec cos w rodzaju: o boze.. kolejny temat o fanfikach.. niedlugo bedzie ich tyle, ze zabraknie miejsca na serwerze na same fanfiki... :roll:

no :cheesy: od razu lepiej :cheesy:
dzien dobry. jestem piter i wszystkich lubie.

User avatar
Ela
Fan...atyk
Posts: 1844
Joined: Tue Jul 15, 2003 5:55 pm

Post by Ela » Sun Nov 21, 2004 11:45 pm

Przestań, piter...przecież sam fantastycznie piszesz. :roll:
A swoją drogą ten temat można było z powodzeniem umieścić w naszej czytelni. W końcu od tego jest. Porządku pilnują tam Lizziett, Milla, czasami Nan i inni. Radzą, proponują, recenzują i są w tym świetne. :mrgreen:
Image

User avatar
piter
Wieczna zrzęda
Posts: 1724
Joined: Thu Aug 07, 2003 2:57 pm
Location: warszawa
Contact:

Post by piter » Mon Nov 22, 2004 12:06 am

ja fantastycznie pisze..? tym marnym i srednio prawdziwym komplementem chcialas mnie uciszyc? :twisted:

trojkacik moze i byl zabawny, ale do Pisania (tego przez duze P) to mi jeszcze troche brakuje.. na przyklad jestem za leniwy, zeby wszystko zaplanowac... 8)
dzien dobry. jestem piter i wszystkich lubie.

User avatar
Ela
Fan...atyk
Posts: 1844
Joined: Tue Jul 15, 2003 5:55 pm

Post by Ela » Mon Nov 22, 2004 12:39 am

Spontaniczność to Twoja najlepsza cecha, piter. :lol: Nie pozbywaj się jej i nie pozbawiaj nas swojejgo talentu. Czasem wystarczy napisać coś raz a dobrze, żeby ugruntować o sobie opinię. Ja w każdym razie ją sobie wyrobiłam :D
Image

User avatar
piter
Wieczna zrzęda
Posts: 1724
Joined: Thu Aug 07, 2003 2:57 pm
Location: warszawa
Contact:

Post by piter » Mon Nov 22, 2004 3:42 am

Wieczne pochwały - dla serca obrazy!
Cóż zrobić mam ja - dziecko skromne,
Gdy skromności nakazy,
W mej duszy niezłomne,
Budzą we mnie pychę - Ogrodu mordercę?
Wszak me najszczersze przeczenia
(a wkładam w nie całe serce)
Nie trafią do uszu stworzenia,
Które złośliwym być pragnie.
Nigdy wszak ludzka wredota,
Granic swych nie dopadnie.
Nawet świętego nie najdzie ochota,
By powiedzieć czasem:
"Tak, bracie. Racja po Twej stronie."
Zawsze honoru jest punktem,
By to własne skronie
Wieniec zwycięstwa ozdabiał.
Tak wiec bez końca chwalili zalety,
Gdym ja skromnością sie słaniał.
Butelki słali panowie... bieliznę kobiety.
Z każdą chwilą jednak, koniec coraz bliższy:
Lek żem straszliwy wynalazł.
Nieskromności wymaga, lecz cel przede mna wyższy.
I choć okrutnie mi plan za skórę zalazł,
Wypełnić muszę co duch nakazuje:
Nieskromnością skromności drogę ja zamiotę:
Chwalcie mnie - odmowy nie przyjmuję!
Dzięki pysze osiagnę ostatnią: skromności cnotę.
dzien dobry. jestem piter i wszystkich lubie.

T.O.M.A.S.Z
Nowicjusz
Posts: 73
Joined: Fri Jul 30, 2004 11:07 am
Contact:

Post by T.O.M.A.S.Z » Mon Nov 22, 2004 10:29 pm

o!

User avatar
Tess_Harding
Starszy nowicjusz
Posts: 223
Joined: Thu Feb 12, 2004 10:06 pm
Location: Golenice
Contact:

Post by Tess_Harding » Tue Apr 05, 2005 11:28 am

Tajniak, chyba nie muszę zachęcać cię do Dwóch serc :cheesy: hehe!
Ja od zawsze lubiłam Tess. ale mogę ci powiedzieć, że mam w przygotowaniu ff o Tess. Raczej nie będzie z Maxewm bo go nie lubię
Jane Cahill

Image

User avatar
Tajniak
Starszy nowicjusz
Posts: 251
Joined: Sat Mar 27, 2004 8:13 pm
Location: Warszawa
Contact:

Post by Tajniak » Tue Apr 05, 2005 6:05 pm

O super, a do "dwóch serc" To jeszcze zajrzę nie martw się.
I proszę: choć jednego kilkuczęściowego Rebelka po polsku. :cry:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests