Wirtualne opowiadanie

Piszesz? Malujesz? Projektujesz statki kosmiczne? Tutaj możesz się podzielić swoimi doświadczeniami.

Moderators: Olka, Hotaru, Hotori, Hypatia

Lunka

i co dalej?

Post by Lunka » Sun Dec 28, 2003 12:49 am

Hm, nie nadaję się do pisania(jakoś mi nie wychodzi :cry: ),może jednak w czymś pomogę?
Teraz Liz ma całą perłe i większą moc... no i Nicholas przyszedł... wygląda na to że będzie starcie...ale co z resztą? ....z historią Marii siostry Tess? A wrócę jeszcze do Liz,może Max jej pomoże?tzn w walce z Nicholasem?a może liz sama sobie z nim poradzi(no nie wiem tylko w jaki sposob?). A może Max i Michael (oraz Tess_nie przepadam za nią więc dajmy na to może zginąć w walce z Nicolasem i Maria może oodziedziczyć po niej moce 'tylko moce' -ale pewnie to by było nie ciekawe możliwe że nie wiem dacie jej jakoś umiejetność specyficzną lub zostawicie w spokoju), tak w czworke pewnie dadzą mu radę...a może nie...
Jak chcecie to dalej ciągnąć to może jeszcze przy niby'końcu' dacie coś z Alexem', dodacie nową postać lub po prostu na razie Nicholas nie zostanie pokonany... .
Może Perła zjednoczy wszystkie kamienie? ech, może jednak nie...ja naprawdę nie wiem :roll: ...co będzie najlepsze a może wpadniecie na jakiś super pomysł? No TAKI KOSMICZNY.....
MOże LIZ MAX MICHAEL TESS połączą sily i stworzą...(no nie wiem kule mocy?) i pokonają Nicholasa--o, zapomniałam ALEX się dołączy do nich!!!!
Może on będzie miał moc albo coś?Może nie, ale jak tam jest to może tak leżeć albo coś zrobić.... no i co z MArią? ech, musiałaby przybiec z maxem i resztą, więc musiałaby coś zrobić...zaopiekować się alexem? to by było...no mało w tym akcji czy czegoś by było... ech, zrobiła się z tego drużyna..., może dołączyć jednak te smoki? smoki i NIcholas... hm..
Wiem że to wszystko to 'może' a to jest naprawdę wielkie morze...
(i znowu) Może komuś to pomoże, a może nie...
Może macie jakiś ciekawe pomysły? Nie bede już dalej pisać bo tylko zaśmiecam pewnie forum... . Poza tym skończyły mi się na razie "wizje"(i tak pewnie dość kiepskie i to są bardziej notatki niż post) ... . Nara!!!!! Trzymajcie się ciepło!!!
P.S.Hotaru-świetny 4 sezon!!!

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Thu Jan 22, 2004 1:50 pm

- Liz Parker - odezwał się Nicholas z zadumą. - A może powinienem powiedzieć: Liz Sunrise? - uśmiechnął się drwiąco.
- Parker wystarczy - odpowiedziała. - Masz 4 Kamienie - zauważyła.
- I anekht - uzupełnił. - Wiesz, dam ci szansę. Oddaj mi Perłę, a będziesz mogła odejść.
- Wiesz - uśmiechnęła się lekko. - Właśnie miałam ci zaproponować dokładnie to samo odnośnie Kamieni.
- A więc ... - wzruszył ramionami.
- A więc - skinęła głową.
Błyskawicznie wyciągnął rękę w jej stronę. Kula ognia pomknęła ku niej przez ciemność nocy. Rozbiła się o lśniąco białą ścianę wyrosłą przed Liz. Lanca czystego światła opuściła z kolei jej dłoń, lecz Nicholas rozproszył ją jednym błyskiem błękitu. Rozłożył ręce, a ziemia wokół Liz uniosła się i runęła na nią. Zatrzymała się jednak na białej bańce wyrosłej wokół dziewczyny. Spomiędzy fałd gruntu wystrzelił jednak zielony pęd, który oplótł nadgarstek Liz. Odcięła go ostrzem bieli, jednak kolejne pędy zacisnęły się na jej ciele. Skupiła się, a biała bańka wybuchła bezgłośnie niszcząc pędy i rozrzucając zwały ziemi na wszystkie strony. Sekundę później rzuciła się w bok cudem unikając kolejnej ognistej kuli. Wyciągnęła rękę w stronę Nicholasa, lecz potężne uderzenie wiatru przydusiło ją do ziemi. Biały kształt prześlizgnął się w górę podmuchu i rozdzielił na kilka strug. Wiatr ucichł. Wtedy jednak skalne ostrze wynurzyło się spod powierzchni ziemi pod jej ciałem, przebijając jej bok. Jęknęła głucho. Zacisnęła pięść, a ostrze utworzone z ostrego granitu, przebijające jej ciało, rozpadło się. Strugi bieli tkwiące w powietrzu opadły na nią szybko, momentalnie lecząc otrzymaną ranę. Liz spojrzała na Nicholasa zaciskając zęby. Uśmiechał się. Widać czuł, że ma przewagę. I miał rację. Inaczej - pomyślała. Nie mogę zwyczajnie atakować i się bronić. On ma 4 Kamienie, a ja jeden. Muszę wykorzystać to, że Perła panuje nad pozostałymi Kamieniami. Sięgnęła myślami ku ich mocy. Tak, wyczuwała ich pulsujące centra. Cztery nieregularne kształty, czarny, niebieski, czerwony oraz zielony, rozszerzające się i kurczące w rytm uderzeń serca Nicholasa. Wydawało się tak łatwe po prostu chwycić je i przejąć nad nimi kontrolę. Kontrolę nad ich mocą. Jednak z jakiegoś powodu nie udawało się jej tego zrobić. Skupiając się dostrzegła przeszkodę - bezbarwną siateczkę wokół nich. To anekht - zdała sobie sprawę. On izoluje Kamienie od Perły i pozwala korzystać Nicholasowi z pełnej ich mocy. Wycofała się zatrwożona. Nie mogła wykorzystać dominacji Perły nad pozostałymi Kamieniami. Jak więc miała go pokonać?
Nicholas uśmiechnął się drwiąco jakby podążając za tokiem jej myśli. Lecz w tym uśmiechu było coś jeszcze. Groźba. Liz błyskawicznie otoczyła się osłoną, a czarne kształty, które na nią skoczyły w tej samej chwili, rozprysnęły się na lśniącej barierze. Oto jednak ognisty wąż prześlizgnął się pomiędzy nimi i przebił barierę, rzucając się jej do gardła. Zareagowała instynktownie. Chłodna biała tarcza pojawiła się tuż przed nią. Wąż odskoczył z sykiem, po czym zwinął się i zniknął. Nicholas zmarszczył brwi. Ziemia wokół niego popękała. Pęknięcie ruszyło w stronę Liz, zaś na powierzchni można było dostrzec towarzyszące mu drobne czarne sylwetki, sunące tuż przy ziemi, wypełnione kłami i szponami. Lecz ona zdążyła już coś pojąć. Zrozumieć coś na temat mocy którą oboje władali. A przede wszystkim na temat mocy Perły. Zamknęła oczy, skrzyżowała nadgarstki na piersi. Cztery kręgi, które rozbłysły bielą wokół niej, pojawiły się niemal równocześnie. Pęknięcie gruntu zatrzymało się na pierwszym, ujawniając potężny strumień wody, która wybuchła gwałtowną erupcją spod ziemi i runęła dalej ku Liz. Czarne kształty rozbiły się na drugiej barierze. Wreszcie woda przemknęła bez przeszkód przez trzeci krąg i zniknęła po uderzeniu w czwarty. Nicholas zacisnął zęby ze złości. W jego ręku pojawiła się ognista kula.
- To ci nic nie da – Liz otworzyła oczy i spojrzała na niego z uśmiechem.
- Jeszcze zobaczymy – warknął i rzucił w nią płomieniem.
Który zgasł bezpiecznie na pierwszej barierze. Nicholas nie rezygnując uniósł rękę, a bezchmurne niebo przecięła błyskawica. Jej celem była samotnie stojąca postać Liz, jednak rozprysła się na trzeciej osłonie.
- Czy już rozumiesz? – spytała Liz unosząc brwi.
- Niby co? – rzucił to jak przekleństwo. – Przełamię te twoje barierki jak zapałki.
- Ciekawa jestem jak to zrobisz – roześmiała się dając wreszcie ujście ogromnej uldze.
- Co masz na myśli? – spytał podejrzliwie.
- Przypatrz im się dobrze.
Nicholas skupił się na mocy swoich Kamieni i przyjrzał się białym osłonom. Po chwili zbladł lekko. Już wiedział co zrobiła. Każda z barier działała tylko na moc jednego Kamienia, wobec innych była całkowicie neutralna. Jednak ataki tego jednego Kamienia rozpraszała całkowicie i bez żadnego uszczerbku dla siebie. Nie było szans tego przejść. Miała go.
- Teraz już widzisz – powiedziała cicho. – Oddaj mi Kamienie i wracaj skąd przybyłeś. To już koniec.
- Nie – odpowiedział zbielałymi wargami.
- Nie zmuszaj mnie ...
- Nie!!! – wrzasnął i wyciągnął do niej obie ręce.
Potężny strumień mocy o przeplatających się pasmach czerni, czerwieni, zieleni i błękitu runął w jej stronę. Ze smutkiem uniosła dłoń. Pojedyncze biało pasmo oderwało się od jej palców i splotło z pędzącą ku niej mocą, prześlizgując się pomiędzy jej pasmami i bez trudu pokonując drogę pod prąd uderzenia. Kolejne części strumienia mocy Nicholasa rozpryskiwały się na kolejnych barierach. W końcu ostatni, błękit, uderzył w czwartą osłonę i wyparował bezdźwięcznie. Nicholas stał bez ruchu. Jego twarz wykrzywiał grymas bólu i niedowierzania. Powoli opuścił głowę i spojrzał na lancę białego światła przebijającą jego serce. Jego wzrok ponownie pomknął ku Liz.
- Przykro mi – szepnęła.
Światło rozwiało się. Nicholas opadł na kolana, a następnie przewrócił się na bok, nadal z wyrazem niedowierzania na twarzy. Jego ciało zamieniło się w pył.
- Przykro mi – powtórzyła cicho.
Po jej policzku spłynęła pojedyncza łza. Tylko jedna.

Kyle podniósł się powoli. Potarł ostrożnie obolałe gardło. Nieźle go załatwił ten szczeniak. Jego wzrok prześlizgujący się po otoczeniu natrafił na Liz. Nie przypominała w tej chwili jednak tej dziewczyny, z którą jeszcze nie tak dawno się umawiał na randki. Stała opromieniona czystym blaskiem wydobywającym się jakby z niej samej. Nad nią wirowały cztery kolorowe ... czy to były jakieś klejnoty? Na jego oczach z jej ciała wydobył się kolejny. Był śnieżnobiały i rozsiewał wokół siebie czysty blask. Dołączył do pozostałych, a one skupiły się wokół niego. Liz uniosła powoli ręce. Na jej twarzy pojawił się lekki uśmiech. Kamienie jakby w odpowiedzi zatrzymały się i tkwiły przez chwilę w bezruchu. Po czym wystrzeliły gwałtownie w stronę rozgwieżdżonego nieba, pozostawiając za sobą tylko jasną smugę, która zaraz zresztą zniknęła. Liz opuściła powoli ręce, lecz wciąż wpatrywała się w kosmos, jakby próbując dostrzec ich blask przemierzający lodowatą pustkę. Zresztą kto wie, może i je widziała. Kyle podszedł ostrożnie.
- Liz – z jego ust dobył się tylko ochrypły szept, więc odchrząknął i spróbował jeszcze raz. – Liz?
Spojrzała na niego. Blask opuścił jej ciało wraz z Perłą. W jej oczach dostrzegł ponownie tamtą dziewczynę którą kiedyś była. Lecz nie tylko. Było tam coś jeszcze. I wiedział już, że nigdy nie będzie tak samo jak kiedyś. A wtedy uśmiechnęła się, choć w kącikach jej oczu wciąż czaił się smutek.
- Wracajmy – rzuciła.
Oboje ruszyli tam, gdzie czekali na nich przyjaciele. A w połowie drogi przypomnieli sobie o Alexie, więc wrócili po niego i wrócili już we trójkę. Nie zwrócili uwagi na błysk księżycowego światła odbitego od jakiegoś przedmiotu do połowy zagrzebanego w ziemi. Przedmiotu, które pogięte i jakby stopione kształty w niczym już nie przypominały egipskiego ankh.

KONIEC
Last edited by Graalion on Thu Jan 22, 2004 2:32 pm, edited 1 time in total.
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

Nanluvsschool

Post by Nanluvsschool » Thu Jan 22, 2004 2:21 pm

Nareszcie ktos to skończył :cheesy: Zrobiło sie z tego opowiadanie calkiem fantastyczne - to co, kto to umieszcza załóżmy na xcomie? Ale wyszło całkiem nieźle...
a ostrze utworzone z ostrego granilitu,
:mrgreen: to miał być granilith czy granit? :cheesy: :P
Chyba muszę przypomnieć to sobie od poczatku...

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Thu Jan 22, 2004 2:28 pm

Granit :oops: Zaraz poprawię. Dzięki za zwrócenie uwagi :wink:
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

Nanluvsschool

Post by Nanluvsschool » Thu Jan 22, 2004 2:31 pm

Hm, zapomniałąm czegoś dopisać, a jako gosć zredagować nie mogę... Wiecie, że prawie pół roku usiłowalismy to pisać? I czytajac pierwsze posty przypomniałąm sobie, czemu ten temat powstał, jako próba przebicia opowiadania francuskiego... Z ręką na sercu stwoerdzam, ze nasze jest o niebo lepsze. Tam ludzie skopali najlepsze momenty, w których można było rozwinać mmnóstwo ciekawych wątków - a guzik, doprowadzili do idiotycznego zakończenia. My przynajmniej jesteśmy oryginalni... :wink:

User avatar
maddie
Fan
Posts: 970
Joined: Sat Jul 12, 2003 5:47 pm
Location: Kostrzyn k/Poznania
Contact:

Post by maddie » Thu Jan 22, 2004 2:38 pm

Nareszcie ktos to skończył
Zgadzam się :cheesy: Naprawde, czułam kamień na sercu jak myślałam, że ono tam sobie leży gdzieś w Twórczości, zapomniane, nie skończone :P I bardzo dobrze, że to akurat Graalion skończył. I to jak SKOŃCZYŁ! Super. Ipomyśleć, że zaczęło się od niewinnego:
Liz siedziała samotnie przy stoliku, pogrążona w niewesołych rozmyślaniach, toteż nie zauważyła ciemnej postaci stojącej przed drzwiami kafeterii...
:cheesy: :cheesy: :cheesy:
Image

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Thu Jan 22, 2004 4:28 pm

Oj tak... Ale się rozwinęło. Szanowny pan Katims&co powinni to zobaczyć :mrgreen:
Image

liz
Fan
Posts: 569
Joined: Sun Dec 21, 2003 5:31 pm

Post by liz » Thu Jan 22, 2004 4:50 pm

Powinien (Katims oczywiście) brać z nas przykład i zrobić IV serię... Gdyby zliczyć wszystkie ff na całym świecie... można by było utworzyć z nich nie tylko IV ale nawet X serię...

User avatar
Hotaru
Fan...atyk
Posts: 1081
Joined: Sat Jul 12, 2003 7:58 pm
Location: Krasnalogród ;p
Contact:

Post by Hotaru » Thu Jan 22, 2004 7:10 pm

Gdyby zliczyć wszystkie ff na całym świecie... można by było utworzyć z nich nie tylko IV ale nawet X serię...
Wiesz, chyba nie skończyłoby się na X serii... wystarczy zajrzeć do naszej "kopalni ff"...
Ale przyznam, Graalion skończył opowiadanie bardzo dobrze. Z klasą, bez niepotrzebnych dłużyzn i pochlipywań Marii w kącie...
Image

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests