The Gravity Series: Gravity Always Wins [by RosDeidre] cz.45

Piszesz? Malujesz? Projektujesz statki kosmiczne? Tutaj możesz się podzielić swoimi doświadczeniami.

Moderators: Olka, Hotaru, Hotori, Hypatia

Hotori
Obserwator Słów
Posts: 1509
Joined: Sat Jul 26, 2003 4:11 pm
Location: Lublin

Post by Hotori » Sun Jul 25, 2004 10:11 pm

Cóż Elu....gdybym czytała, to zaraz byłby tu komentarz na poł strony, jak mnie znasz 8)
Ale teraz jestem w trakcie :
1. Nadrabiania całej twórczości, a nie mogę czytać wszystkiego naraz :)
2. Tworzenia własnych opowiadań.
3. Poza tym te cięższe ficki zostawiłam sobie na deserek :P Teraz czytam te lżejsze, czyli te, gdzie przeważa humor :mrgreen:
4. Ale odzywam się w tych tematach, bo chcę być na bieżąco :wink: jako moderator...no i mogę komentować obrazki.

Ale nie martw się. Gwarantuję, że czytam chronologicznie- od najstarszych do najświeższych. Także GAW na pewno nie pominę :wink:

P.S. Mam nadzieję, że się nie obrazisz jak zrobię wyjątek dla "Innocent". Lizziet bardzoo naostrzyła mi apetyt :cheesy: Tylko gdzie Milla ? :P
'' It is easier to forgive an enemy than to forgive a friend''

William Blake

Hotori
Obserwator Słów
Posts: 1509
Joined: Sat Jul 26, 2003 4:11 pm
Location: Lublin

Post by Hotori » Mon Jul 26, 2004 6:50 pm

Co to jest HTDC ? 8)
'' It is easier to forgive an enemy than to forgive a friend''

William Blake

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Mon Jul 26, 2004 7:39 pm

How To Dissapear Completely - pierwsza część trylogii. A tak a propos - co się zalicza do trylogii? HTDC, EM i GAW czy też HTDC, GAW i BTSTU? Bo mnie tu nie wychodzi trylogia... Zaraz, a może to ja to wymyśliłam? Moja skleroza jest imponujących rozmiarów...

No i powiedzcie mi - jak tu nie kochać Tess? :wink: A Marco - w tym wspaniałym, wyjątkowym typie... Ojojoj...
No i dalej utwierdzam się w przekonaniu o niezwykłym darze Deidre. Stworzyć taką scenę między Marco a Tess... Co tam takiego jest, że czuje się ten śnieg na skórze? Niesamowite...
Image

User avatar
Lizziett
Fan
Posts: 1000
Joined: Mon Aug 25, 2003 11:48 pm
Location: Kraków

Post by Lizziett » Mon Jul 26, 2004 7:53 pm

Hotori- sądzę że bardzo spodoba ci się "Innocent"- choć to opowiadanie przede wszystkim Dreamer, to pozostałe pary- a własciwie Michael i Maria odgrywają tam naprawdę znaczącą rolę i wcale nie są zepchnięci na dalszy plan, jak to często bywa w dreamerowych opowiadaniach. No i sposób w jaki opisano tam Michaela...balsam na duszę jego fanek :wink:
Przyznaję że choć mam do niego sporo "ale" to jednak drażni mnie sposób w jaki przedstawia się go w 90% opowiadań spod znaku Dreamer- jako coś pośredniego pomiędzy neandertalczykiem a człowiekem, nieustannie pakującego się w g...po ktorym umęczony Max musi sprzątać. :wink:

Nan- z tego co wiem, trylogia to HTDC, GAW i BTSU a EM to opowiadanie towarzyszące.
"I know who you are. I can see you. You're swearing now that someday you'll destroy me. Far better women than you have sworn to do the same. Go look for them now." (Atia)

""You...have...a rotten soul" (Cleopatra)

Hotori
Obserwator Słów
Posts: 1509
Joined: Sat Jul 26, 2003 4:11 pm
Location: Lublin

Post by Hotori » Mon Jul 26, 2004 8:26 pm

Lizziett :mrgreen: No to na pewno przeczytam !
Co do HTDC- domyślałam się, bo bylam na stronce RosDeidre :cheesy: Ale nie byłam pewna.
'' It is easier to forgive an enemy than to forgive a friend''

William Blake

User avatar
Ela
Fan...atyk
Posts: 1844
Joined: Tue Jul 15, 2003 5:55 pm

Post by Ela » Tue Jul 27, 2004 12:01 am

Hotori, gdybyś chciała przeczytać Gravity Series...i zacząć od początku, a początek to HTDC, to to co zotało po nim po katastrofie jaka dopadła naszą stronę trzy tygodnie temu, to jeden wielki groch z kapustą....więc gdybyś chciała mam go na kompie i mogę podesłać Ci mailem. GAW zdązyłam juz poprawić. :P

Kochani, a może G.S. to nie jest trylogia...Może składa się z czterech części, z tym, że BTSU jest niedokończone.
I doszukałam się, że na oficjalnej stronie, RosDeidre umieściła tylko 3 części Back To Save The Universe a faktycznie jest ich pełnych siedem (na jej forum)...a tak naprawdę miało być czterdzieści. I są opisane w skrócie, z wyjaśnieniem autorki dlaczego nie rozwinęła dalszych części, co oczywiście nie jest przesądzone. :P
Image

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Tue Jul 27, 2004 8:08 am

Ale popatrzcie, widać ludziom wystarcza ten obszerny opis (mnie tak :cheesy: ) bo we wszelkich Awardach :wink: w kategorii "Utwór, który najbardziej chciałbyć zobaczyć dokończony" zawsze pojawia się Antarian Nights obok Core, a o BTSTU cisza.... Nie wierzę, że ludzie nie pokochali tego koszmarnego :wink: Marca i dobrej Tess. A może właśnie chodzi o Tess? Że niby jakim prawem ona jest najlepszą przyjaciółką Liz? Na RF naprawdę nie lubią Tess...
Image

User avatar
Milla
Zainteresowany
Posts: 411
Joined: Fri Apr 09, 2004 12:08 am
Location: Łódź
Contact:

Post by Milla » Thu Jul 29, 2004 12:38 pm

Nan nie wydaje mi się, żeby chodziło o Tess. Ja nie cierpię Tess, ale jeżeli w opowiadaniu autorka umiejętnie stworzy jej postać (pozytywną) to oddzielam moją opinię o niej wyniesioną z serialu i wyrabiam sobie nową bazującą na tym co przeczytam. Tak było na przykład w Gravity Series, bo sama przyznaj, że nie da się przeczytać tego opowiadania z myślą 'nienawidzę Tess', Begin Again, Trylogi Taffy, czy Aftermath.

Wiecie, już kiedy czytałam ten rozdział w oryginale zwróciłam na coś uwagę, a teraz jeszcze bardziej rzuciło mi się w oczy. Kiedy Riley jest gotów poświęcić Annę, chroniąc Maxa. Marco przez moment uważa, że to jest z jakiegoś powodu ważne dla niego, ale szybko przechodzi do czego innego. Gdyby on tylko zrozumiał, że bycie z kimś, nie oznacza automatycznie iż nie będzie w stanie dobrze chronić swokego króla. :roll:

Elu, nie wiem, czy mam rację, ale odniosłam wrażenie, że nie znasz całego opowiadania. Czyżbyś tłumaczyła na bieżąco i kolejne części poznajesz wraz z czytelnikami?

T.o.M.A.S.Z

Post by T.o.M.A.S.Z » Thu Jul 29, 2004 2:38 pm

mam pytanko czy bedzie wiecej czesci gravity bo calkiem fajne chociaz tytul moglby byc" sex always wins' niz 'gravity always wins'

User avatar
Ela
Fan...atyk
Posts: 1844
Joined: Tue Jul 15, 2003 5:55 pm

Post by Ela » Thu Jul 29, 2004 5:03 pm

Dokładnie tak, Mulluś. :lol: Tłumaczę 18 część na gorąco, nie wiedząc co się dzieje w następnym rozdziale. Tak jest bardziej zajmująco, bo sama z ciekawości zjadam własne palce, a poza tym nie mam na głowie myśli...Matko, jak sobie poradzę z częścią np. 20...jak to było w HTDC :wink: - gdybym wiedziała co tam jest, nie wiem czy miałabym odwagę. :lol:

Znamienne, do tego co mówiłaś na temat rozterek Marco. Oddany swojej pracy, pełen wątpliwości, w sumie przeraźliwie samotny, jednak tak bardzo spragniony odrobiny szczęścia...Sądzę, że dosadnie mówią o tym jego ostatnie myśli..."Gdyby Tess, w jakiś sposób przekonała go że mogą być razem..."

Oczywiście TOMASZU...GAW jest uzupełniany co kilka dni, jutro kolejna część. Ale jak wiesz GAW jest trzecią częścią Gravity Series , której pierwsza i druga...znajduje się przetłumaczona na forum. Warto je przeczytać bo ściśle łączą się z GAW:
1. How To Disappear Completely
2. Exit Music
Image

Guest

Post by Guest » Thu Jul 29, 2004 7:57 pm

wspomnialas cos o 18 czesci ja doczytalem sie tylko 16 gdzie ona jest? aaa i gdzie moge znalesc how to disappear... i exit music


czy tu trzeba sie tez zalogowac

User avatar
Ela
Fan...atyk
Posts: 1844
Joined: Tue Jul 15, 2003 5:55 pm

Post by Ela » Thu Jul 29, 2004 8:37 pm

Nie trzeba się logować, ale zawsze lepiej się wtedy rozmawia jak wiemy kto jest kto.
Jutro będzie siedemnasta część...a co tam, wrzucę dzisiaj , a wcześniesze części musisz poszukać w dziale Twórczośc , tylko niżej. Jak chcesz mogę Ci je podesłać mailem.
Image

User avatar
Ela
Fan...atyk
Posts: 1844
Joined: Tue Jul 15, 2003 5:55 pm

Post by Ela » Thu Jul 29, 2004 8:46 pm

Gwałt zadany jakiejkolwiek istocie jest przerażający, ale wystawianie kogoś na wstyd i upokorzenie jest nie do wyobrażenia. Ze ściśniętym sercem tłumaczyłam tę część.


Gravity Always Wins - część 17

Serena odwróciła się do Michaela, przełykając ciężko. Przyglądali się obozowisku nieprzyjaciela mieszczącemu się w opuszczonym magazynie, od ponad miesiąca ich głównej siedzibie. Chwilę wcześnie zatrzymali Suburbana przy wysypanej żwirem drodze, zanim na niebie ukazały się pierwsze piękne refleksy zwiastujące nadejście świtu, przy których budynek wydał się teraz jeszcze bardziej przytłaczający – ogromny, jakby na przekór niewielkiej numeracji.

Michael podwiózł ich na miejsce, teraz Tess zajmie miejsce za kierownicą ponieważ jej zadaniem było pozostanie w samochodzie. Miała być gotowa by odjechać natychmiast gdyby sprawy nie potoczyły się tak, jak wcześniej zaplanowano.

- Ty pójdziesz od razu po Annę, w tym czasie ja spotkam się z Nicholasem – poinformowała Serena, obserwując reakcję Michaela.

Kiwnął głową, zawahał się i powiedział – Będziesz wiedziała co się dzieje Sereno ? Gdy Tess zacznie naginać wszystkim umysł ?

- Gdy będę wiedziała co robi przyblokuję ją. Miejmy nadzieję że oni nie wpadną na ten sam pomysł.

- Nicholas nie wie do czego jestem zdolna – uspokoiła ją Tess – Przynajmniej nie w pełnym wymiarze.

Serena zamyślona potrząsnęła głową – Więc zablokuję na tyle żeby zobaczyć wychodzącego Michaela razem z Anną...i tak, żeby nie zobaczył tego Nicholas.

- Otóż to – przytaknęła Tess. Ale uwadze Sereny nie uszedł wyraz napięcia na jej twarzy i domyśliła się, że była odrobinę przestraszona i niepewna. Ale widniała na niej także silna determinacja, poznać ją było po wysoko uniesionym podbródku, jak gdyby rzucała wyzwanie swoim wrogom.

- W porządku - Michael odwrócił się do siedzącej na tylnym siedzeniu Tess – Jak długo jesteś w stanie wytrzymać ? Realnie.

Tess w zamyśleniu przegryzała usta i Serena patrząc na nich podziwiała sposób w jaki w jaki się do siebie odnosili i jak bardzo zgrana była ich grupa – wiedziała, że działo się tak na skutek łączącej ich głębokiej więzi, podobnie jak to miało miejsce w jej zespole.

- Nie wiem, Michael. Tak długo jak będę mogła, dobrze ? - Tess odkaszlnęła a Serena rozumiała te wszystkie trudne emocje jakie przez nią przepływały – To zależy jak długo wytrzymam ale postaram się zrobić to jak najlepiej.

- Wiem – odpowiedział miękko dotykając delikatnie jej ramienia.

Tess przymknęła oczy. Serena obserwując ją widziała jak zbiera w sobie siły, jak się uspokaja - i cieszyła się, że dysponują takim unikalnym, bezcennym darem, jaki posiada Tess bo nikt poza nią nie miał takich zdolności. Była wyjątkowa, prawdziwie niezwykła.

Otworzyła błękitne oczy i coś się w niej silnie umocniło. Michael i Tess ścisnęli sobie na krótko ręce, szybko się do siebie przytulili, zaskakując Serenę okazywaną sobie czułością.

- Będę tu – zapewniła go – Idź i spraw się dobrze.

Michael kiwnął głową z ciężkim westchnieniem i Serena nie mogła pozbyć się natrętnych myśli, że i on, podobnie jak ona był pełen obaw w powodzenie uzgodnionego planu. Niestety, konieczność wyciągnięcia stamtąd Anny nie pozostawiała im żadnej innej alternatywy.

******

Serena usiadła przy stole negocjacyjnym, stworzonym na prędce z drewnianej płyty położonej na dwóch metalowych bębnach – otoczona przez uzbrojonych ludzi Nicholasa. Gdy wchodzili do pomieszczenia, robiło to dziwne wrażenie gdy Michael wyminął ją szybko i nikt z obecnych go nie zauważył. Zastanawiała się czy będzie w stanie zobaczyć kiedy Michael wyprowadzi stąd Annę, ...czy rzeczywiście nie zadziała na niej naginanie umysłu przez Tess.

Nicholas wszedł do małego, prowizorycznego pokoju i długo jej się przyglądał.

- Coś takiego, Serena. Minęło sporo czasu – stwierdził. Wyciągnął krzesło, odwrócił go i usiadł na nim okrakiem. Założył do tyłu ręce, odchylił się i uważnie ją studiował.

- To prawda – skinęła głową zwężając oczy.

- Och, za długo z tego co widzę – mruknął. Jego oczy przesunęły się niżej, patrzył teraz prosto na jej piersi. Natychmiast poczuła się zażenowana i bezbronna ponieważ Nicholas znał się na jednej rzeczy – dokładnie wiedział jak bawić się ze swoją ofiarą. Zrezygnowała z palącego pragnienia skrzyżowania przed sobą rąk.

- Daj spokój podchodom – powiedziała zdecydowanie – Przetrzymujesz Annę i pastwisz się nad nią. To się musi skończyć.

- Świetnie – uśmiechnął się trochę złośliwie – Oddaj mi granolith i możesz ją sobie zabrać.

- Wiesz, że to niemożliwe. Przedstaw warunki do zaakceptowania.

- Granolith - odpowiedział chłodno – Albo nie mamy o czym mówić, Sereno.

Przez jakiś czas wpatrywała się w swoje ręce, podniosła głowę starając się dostrzec Michaela.

- Więc nie będzie żadnego porozumienia – odpowiedziała stanowczo, i wtedy zdecydowała się na ryzykowne posunięcie – Zależy ci żeby ciągnąć to dalej ? – podniosła w górę brew.

Wpatrywał się w nią, w milczeniu rozważając swoje możliwości. Jej blef był ryzykowny, jeżeli Michaelowi nie uda się szczęśliwie odnaleźć Anny nie będzie miała nic co mogłaby mu zaproponować żeby mogli wydostać się stąd żywi. Jeżeli Anna była powodem złości Nicholasa to wpadnie w furię gdyby dowiedział się o naginaniu umysłu przez Tess. Cisza się przeciągała i Serena czuła jak skręca ją w żołądku a serce zaczyna bić coraz szybciej.

- Więc wracaj do domu – odpowiedział w końcu wstając tak gwałtownie, że przechylił krzesło niemal go przewracając. Popatrzył na nią i powiedział z przenikliwym wyrazem oczu – A właściwie poczekaj. Możesz oglądnąć egzekucję Anny.

I wykonał ruch jakby chciał odejść.

- Nie – odetchnęła chwytając go za rękę. Znieruchomiał, przyglądając jej się z góry gdy szukała rozwiązania – Muszą być jakieś warunki jakie skłonny byłbyś rozważyć – poprosiła miękko.

- Już nie jesteś taka pewna siebie, co Sereno ? – zadrwił, wykrzywiając w szyderczym uśmiechu usta.

- Przedstaw mi warunki – warknęła.

Nicholas zwęził oczy – Znasz je.

- W porządku, w takim razie daj mi chwilę do zastanowienia – zaproponowała spodziewając się, że mogłaby zaoszczędzić trochę czasu Michaelowi. Gdzie on, do diabła jest?

Zaczęła ogarniać ją panika bo nie wiedziała co się dzieje na zewnątrz, nie odczuwała na sobie zmieniania rzeczywistości przez Tess. To wszystko wydawało się trwać za długo. Szybko zamrugała oczami starając się wyciszyć bicie rozszalałego serca, nie mogąc się pozbyć poczucia, że wdepnęli jakąś koszmarną pułapkę.

******

Tess siedząc za kierownicą Suburbana mocniej zacisnęła oczy i czuła, że z każdą chwilą słabnie. Wewnątrz czaszki zaczął się tłuc oślepiający ból i chociaż się przed nim broniła, wiedziała, że traci siły. Czas uciekał, a oni nie dawali znaku życia.

Łapała szybko oddech ponieważ ból głowy stawał się nie do wytrzymania. Już nie była w stanie oddychać, zaczynała się dławić - Nicholas i jego armia byli tak nieprawdopodobnie silni. Wiedziała o tym, zawsze odczuwała coś w rodzaju drenowania gdy walczyli z nimi w przeszłości, a teraz trwało to znacznie dłużej niż kiedykolwiek wcześniej gdy próbowała zmieniać im sposób postrzegania rzeczywistości.

Przed oczami błyskało piekące białe światło i poczuła jak jej moc kruszy się na miliony małych kawałeczków, wiedziała, że tam wewnątrz wszystko wokół nich się rozkłada. Przyciągnęła dłoń do ust, nie mogąc zapanować nad dygotem jaki ogarnął ciało. Znów zacisnęła oczy, z cała mocą próbując przywrócić osłonę, ale ten cały wcześniejszy pęd minął. Zamrugała żeby pozbyć się napływających do oczu gorących łez, rozpaczliwie pragnąc odzyskać siły – i wtedy rozpętało się piekło.

********

Michael odnalazł Annę w małej komórce na tyłach magazynu, tak jak wcześniej opisał to Riley. Nie zorientowała się że wszedł, nie rozpoznawała go. Leżała na wąskiej pryczy, słaba i straszliwie porozbijana. Miała stłuczoną i spuchniętą dolną wargę, oczy w siniakach. Michael czuł jak wzbiera w nim wściekłość, przywodząc żywo w pamięci obrazy tego co robił z nim Hank.

Potrząsnął nią parę razy, zaskoczony tym jak delikatna była i dziewczęca – w dziwny sposób spodziewał się zastać zahartowaną w bojach, silną wojowniczkę. Zamiast tego natknął się na kobietę z śliczną, naznaczoną delikatnymi pieprzykami skórą i długimi kasztanowymi włosami. Przypuszczał, że byłaby piękna gdyby nie została niemal zakatowana na śmierć. W końcu, z dużym wysiłkiem udało mu się ją ocucić i jeszcze oszołomiona wyjaśniła mu że przed godziną podano jej jakiś środek oszałamiający.

Pomógł jej się podnieść, a ponieważ nie była w stanie stać o własnych siłach, otoczył dłonią jej talię. Zaczęli iść poprzez kręte, zimne korytarze magazynu potykając się o rozbite szkło i jakieś porozrzucane resztki gruzów aż doszli do głównej części pomieszczenia, w pobliżu pokoju w którym przebywała Serena z Nicholasem. Michael zawahał na moment, objął mocniej Annę i modlił się żeby naginanie umysłu działało. Ciężko oddychając i zerkając na Annę prowadził ją przez wielki pusty pokój, mając wrażenie, że ich stopy odbijają się echem zbyt głośno.

Z początku wydawało się, że poszło nieźle. Słyszał Serenę i Nicholasa negocjujących o możliwych warunkach, pertraktujących na temat powrotu Anny – i nic nie wskazywało żeby ktokolwiek zauważył jak cicho zmierzają w stronę wyjścia. Ale teraz zaczęło dziać się coś dziwnego w otaczającym ich powietrzu, w chwili gdy Michael dostrzegł jak zaczyna drgać i przesuwać się. Widział to już wcześniej i zdał sobie sprawę że nie zapowiada to nic dobrego. Przyspieszył kroku popędzając Annę.

- Musimy się ruszać – szepnął nagląco a ona kurczowo objęła go ciaśniej. Ale gdy usłyszał głośny ryk Nicholasa – Zatrzymajcie ich ! – wiedział, że było za późno.

Zaczął biec, prawie ciągnąc Annę. Usłyszał jak krzyczy z bólu ale nie miał innego wyjścia – teraz oboje walczyli o życie.

Wszystko wymknęło się spod kontroli, zdarzenia następowały jedno po drugim, zbyt szybko by nad czymkolwiek można było zapanować. Nagle grupa skórów przyblokowała wyjściowe drzwi i w tej samej chwili usłyszał odgłos strzału z broni po swojej lewej stronie. Instynktownie wyrzucił przed siebie dłoń, pozwolił by wezbrała w nim gwałtowna energia, wyrzucając ją błyskawicznie w skórów blokujących przejście.

- Anno, idziemy – krzyknął rozglądając się wokół w poszukiwaniu Sereny. Anna potknęła się i chwycił ją na ręce.

Wtedy znów usłyszał szybką wymianę ognia z broni – zapewne nie ludzkiej – a tuż za sobą głośny kobiecy krzyk.

- Serena? – zawołał rozpaczliwie i odwrócił się by w tej samej chwili dostrzec jak upada w niewielkiej odległości od niego. Osunęła się na kolana, wykrzywiona z bólu...i zobaczył straszliwą ranę na jej rozpłatanym brzuchu. Sweter zaczął pokrywać się głęboką czerwienią, i zawahał się.

- Idź – błagała go z trudem oddychając. Trzymając się za brzuch podniosła na niego oczy - Michael, idź ! Zabierz stąd Annę...i pozostałych.

Zobaczył wstającego z podłogi Nicholasa a potem biegnącego w jego kierunku i mignęło mu w głowie, że to na pewno Serena użyła wobec niego swojej mocy, zanim ją postrzelono. Została mu sekunda na ocenę sytuacji, spojrzał jeszcze raz na Serenę i kiedy zobaczył że upadła wyniósł Annę przez drzwi frontowe.

***********

Serena trzymała się za brzuch wiedząc, że została poważnie ranna – nigdy w życiu nie zadano jej takiego gwałtu. Dotykała twarzą zimnej, cementowej podłogi, przyciskając do niej policzek. Odczuwała potworny ból, nieznośny i na moment straciła przytomność.

A potem zobaczyła parę czarnych butów powoli zbliżających się do niej...ale była zbyt słaba żeby unieść głowę. Krzyknęła miękko gdy poczuła ciepłą, lepką krew wypływająca między palcami, które przyciskała do brzucha.

- Sereno – jak przez watę słyszała karcący głos Nicholasa – Teraz to nie było mądre posunięcie.

Poruszyła się nieznacznie, z ogromnym wysiłkiem przetoczyła się na bok żeby mogła go widzieć i zabrało jej to resztki uciekających sił. Miała teraz przed oczami okno i widziała na rozbitej szybie załamujące się promienie słońca. Nie wiadomo dlaczego to szczególne zjawisko wydało jej się dużo ważniejsze niż to co mówił do niej Nicholas....podobnie jak melodyjny śpiew ptaka gdzieś za oknem.

Nagle, poczuła na żebrach kopnięcie twardego buta i krzyknęła gdy odezwał się ostry ból w ranie – Czy ty mnie słuchasz, Sereno ? – Nicholas domagał się odpowiedzi rozwścieczonym głosem.

- Tak – jęknęła półgłosem, starając się złapać jego spojrzenie, ale zbyt dużo ją to kosztowało. Dyszała szybko i płytko, wszystko jedno jak, byle by napełnić płuca powietrzem bo oddychanie stało się cierpieniem i sprawiało coraz większą trudność.

Nicholas kucnął obok niej przyciągając twarz o cal do jej twarzy. Próbowała się skupić na nim ale jego obraz był niewyraźny, rozmazywał się przed oczami.

- Zabrałaś Annę – syknął jej do ucha – Ale dałaś mi coś dużo bardziej cennego – umilkł na chwilę odgarniając jej włosy z twarzy z przesadną czułością – Siebie.

A potem wstał i zostawił ją tam, wykrwawiającą się na tej zimnej, nieczułej podłodze – ale przynajmniej na jakiś czas odszedł. Oczy jej uciekały, chciała je zamknąć, to było wszystko czego pragnęła...tylko zasnąć.

Pewne partie jej umysłu były przyćmione ale stawała się świadoma niepokojącego uczucia , które zaczęło ją ogarniać. Trudny do zniesienia dźwięk, początkowo miękki, teraz wył w uszach.… uporczywy, niezaprzeczalny.

I rosła w niej tęsknota, kierowała nią. I och, jak ona pragnęła – nie, raczej potrzebowała – przemiany. Jak można oprzeć się temu pierwotnemu, najbardziej odwiecznemu nawoływaniu, zwłaszcza gdy to ciało paliło się do tego, tak jak teraz ?

Serena znała przyczynę, nawet gdy to napędzające pragnienie dziwnie w niej wzbierało. Rana powodowała wyczerpywanie się ciała i nie była w stanie dłużej pozostać w ludzkiej postaci.

Nie, to się nie dzieje, myślała rozpaczliwie, wpatrując się w brudny sufit. To się nie powinno stać. Jestem im tak bardzo potrzebna.

I to była jej ostatnia myśl, zanim wszystko wokół zlało się w czerń.

*****

Ocknęła się. Nie była w stanie rozpoznać miejsca w którym się znajdowała, i co było powodem że czuła się tak dziwnie. Dopóki nie spojrzała w dół na swoje ręce. Stały się niewielkie i szare, i zupełnie niepodobne do ludzkich. Zaciągnęła się drżącym oddechem, w głowie słyszała dziwny pogłos, nie potrafiła zapanować nad wstrząsającymi nią dreszczami. Była rozpalona… upłynęło tyle lat odkąd jej ciało wykazywało tak wysoką temperaturę.

Czuła się jakby tysiące pszczół odezwało się w głowie kiedy przyglądnęła się reszcie swojego ciała, pojmując, że była zupełnie naga – nic dziwnego, że było jej tak chłodno. Zimowe powietrze kąsało skórę, wyciągając gorąco jakim emanowało jej ciało.

Rozglądając się po ledwo widocznym pomieszczeniu, zrozumiała, że umieścili ją w jakiejś przypadkowej, prowizorycznej komórce – i uderzyło ją jak dziwacznie było teraz patrzenie tymi oczami – gdzie wszystko migotało, a widzenie było wielowymiarowe. Już niemal nie pamiętała jak kiedyś patrzyła w ten sposób na świat.

Próbowała wstać i cicho krzyknęła, ściskając się kurczowo tam gdy odpowiedział jej ostry ból. Czuła ciepło krwi płynącej pod palcami i widziała, że to był dowód jak poważnie była ranna.

I wtedy sobie przypomniała.

Oczywiście, w czasie gdy straciła przytomność zmieniła się, nie była zdolna utrzymać się w ludzkiej postaci co stało się na skutek postrzelenia. I teraz kiedy stała, nie mogąc utrzymać równowagi, patrząc na to nagie ciało, czując szorstkość szarej skóry, uderzyło to ją szczególnie. Po raz pierwszy, od ponad sześćdziesięciu lat była w pełni Antarianką. Co prawda wewnętrznie zawsze nią pozostała, ale przez tak długi czas była człowiekiem i stało się to ważną częścią jej tożsamości.

Drzwi małej celi, w której ją umieszczono otworzyły się i wszedł Nicholas. Drapieżnym wzrokiem przebiegł po jej ciele. Starała się osłonić rękami drobne piersi, przyciskając się do ściany gdy do niej podchodził. Zwykle górowała nad nim wzrostem, nigdy nie było odwrotnie i wzdrygnęła się gdy jego oczy przesunęły się po niej, nisko w dół.

- Coś takiego, moja Surinah. Zawsze byłaś śliczna, i taka....- roześmiał się niebezpiecznie, włócząc oczami po jej skórze – Pociągająca.

Krzyknęła na niego, jej głos tak dziwnie modulował przechodząc przez struny głosowe, i zaskoczona rozpoznawała, że słowa wybiegające z warg nie były językiem angielskim. Powstrzymała się próbując mocno skupić się na nim by go poprawić, ale niekończący się szum w głowie był zbyt głośny – i była w stanie jedynie krzyczeć w swoim rodzimym języku, co tylko wywoływało kpiący śmiech Nicholasa. Dawnym gestem sięgnęła dłonią do włosów lecz poczuła tylko szorstką skórę nagiej głowy.

Tak strasznie była zdezorientowana i zagubiona....a to miało prawdziwe znaczenie dla strategii Nicholasa.

- Co za kłopotliwa sytuacja, Surinah – skarcił ją cicho potrząsając głową i przysunął się bliżej – Czy jak nadal wolisz, Sereno ?

Zamknęła oczy, pragnąc znów wrócić do dawnej postaci, tak bardzo jej teraz bliskiej, i poczuła jego palce na policzku. Gwałtownie popatrzyła na Nicholasa widząc jak lekko potrząsa głową.

- Nie jesteś w stanie użyć swoich mocy. Nic z tego...postaraliśmy się o to przy pomocy przyrządu zakłócającego.

Rozpacz ścisnęła jej serce, ponieważ desperacko usiłowała uciszyć ten dziwny szum, który opanował jej zmysły, i jak sądziła był skutkiem tak drastycznej przemiany bez odpowiedniego przygotowania. Znów krzyknęła, nadal zszokowana, że wypowiada słowa w języku antariańskim, i dostrzegła zadowolony uśmieszek Nicholasa.

- Dla kogoś, kto w pełni pojął istotę ludzką, wydajesz się strasznie obca, moja droga.

Powinna przywołać jedno ważne słowo, i wyksztusiła z siebie z ogromnym wysiłkiem – Nie – zabrzmiało to dla niej tak dziwacznie, sposób w jaki odbijało się w gardle, jakby kilka ludzkich głosów zmieszano naraz razem.

- Och, teraz było dobrze – zadrwił podnosząc w górę brew.

I ponownie jego spojrzenie przesunęło się po niej, gdy próbowała rozpaczliwie zasłonić się przed nim małymi dłońmi – tylko teraz podszedł bliżej zagłębiając palec w głębokiej ranie. Krzyknęła boleśnie, cofając się kiedy rozmazał fioletową krew na jej brzuchu.

- Jeżeli chcesz, mogę coś z tym zrobić – szepnął kusząco, a ona z trudem uniosła rękę by go uderzyć. Brutalnie pochwycił ją za przegub.

- Spodziewałem się czegoś więcej od byłego przywódcy rebelii.

Max jest przywódcą, nie ja, poprawiła go, a słowa popłynęły w języku antariańskim. Dlaczego nie pamiętała angielskiego ? Celowo ją upokarzał przetrzymując w tej postaci – ten ruch był skalkulowany, banalnie prosty – zwłaszcza zostawiając ją tak nagą i wystawioną na wstyd.

- Na szczęście Surinah, ja mówię w tym języku – rozciągnął w uśmiechu usta – I sądzę, że masz rację. Technicznie. Teraz gdy Max pozostał obozie, twój wielki król przejął władzę. Interesujące, że nie schwytaliśmy cię wcześniej. Dopiero teraz, by dał świadectwo swoich nadzwyczajnych zdolności przywódczych.

Poczuła w oczach łzy, zdając sobie sprawę jak zupełnie udało im się nią zawładnąć – tak bardzo była dla społeczeństwa upośledzona. Kiedy czasami wyobrażała sobie podobne zdarzenie, nigdy nie przypuszczała, że stanie się to w ten sposób. Zaczęło brakować jej powietrza.

- Gdzie jest teraz twój król, którego tak potrzebujesz ? – szydził cicho, dotykając jej policzka.

Rozpaczliwie rozglądnęła się wokół, czując się przyparta do muru i schwytana w pułapkę – i zrozumiała, że po tych wszystkich latach Nicholas mógł z nią zrobić co chciał.

Cdn.
Image

User avatar
Milla
Zainteresowany
Posts: 411
Joined: Fri Apr 09, 2004 12:08 am
Location: Łódź
Contact:

Post by Milla » Thu Jul 29, 2004 9:14 pm

Ela wrote:Gwałt zadany jakiejkolwiek istocie jest przerażający, ale wystawianie kogoś na wstyd i upokorzenie jest nie do wyobrażenia. Ze ściśniętym sercem tłumaczyłam tę część.
Elu, a ja z bólem serca czytałam tą część. Nawet fakt, że znam to opowiadania i wiedziałam co się wydarzy tego nie zmienił.
To co ten padalec Nicolas zrobił Serenie było po prostu czystym okrucieństwem. A przecież to jeszcze nie koniec. :(

Kiedy czytałam o tym upokorzeniu Sereny, przypomniało mi się inne opowiadanie, a mianowicie Everything You Are. Tam również wykorzystany jest ten motyw, tym razem ofiarami są Max i Liz. Nie dość, że przeprowadzają na nich eksperymenty, to pozostwiają ich (przynajmniej na początku) bez ubrań, mało tego aby chonić życie żony i dziecka Max jest zmuszony do odbycia intymnego stosunku z odużoną narkotykami Liz, na oczach naukowców. :(

User avatar
Lizziett
Fan
Posts: 1000
Joined: Mon Aug 25, 2003 11:48 pm
Location: Kraków

Post by Lizziett » Thu Jul 29, 2004 11:50 pm

To było straszne :cry: biedna Serena i biedna Anna :cry: będę nudna ale znowu spytam- ciekawe czy Nan dalej trwa w swym uczuciu do złośliwego kurdupla? :wink: hm...a to jeszcze nie wszystko na co go stać...mam nadzieję, że to nie bedzie potężny spoiler jesli wspomne, że nasz ulubieniec ucierpi wiele w jego łapskach? :evil:
Nasunęło mi się apropo Sereny...nie rozumiem dlaczego tak wiele autorów fanficów pisząc o Obcych przedstawia ich jako zielone ludziki ze ślepiami wielkości spodków? Czy zapomnieli o słowach Whittaker skierowanych do Isabel w "Surprise"- "Byłaś piekna, piekniejsza nawet niż teraz".
Hm, nie orientuje się w antariańskich kanonach piękna, ale sądzę że jego mieszkańcy musieliby być nieźle zboczeni twierdząc że to coś w co zamienił się Langley pod koniec "Control" jest piękniejsze od Katharine Heigl :wink:
Poza tym, musił istniać jakiś powód dla którego Antarianie wybrali własnie Ziemię- mieszkańcy mogli ich przypominać.

Nie dość, że przeprowadzają na nich eksperymenty, to pozostwiają ich (przynajmniej na początku) bez ubrań, mało tego aby chonić życie żony i dziecka Max jest zmuszony do odbycia intymnego stosunku z odużoną narkotykami Liz, na oczach naukowców.
Pamietam Millu, to było...odrażające :evil: naprawdę setki fedsów i doktorków przewinęły się już przez roswelliańskie fanfici, ale chyba żadni nie rozjuszyli mnie do tego stopnia, co tamci. Najpierw zboczony Pierce i to co wyprawiał z nieszczęsnym Maxem, a potem dr. Clark i jego zgraja. Wrrr...miałam ochotę zrzucić na nich bombę atomową.
"I know who you are. I can see you. You're swearing now that someday you'll destroy me. Far better women than you have sworn to do the same. Go look for them now." (Atia)

""You...have...a rotten soul" (Cleopatra)

User avatar
Ela
Fan...atyk
Posts: 1844
Joined: Tue Jul 15, 2003 5:55 pm

Post by Ela » Fri Jul 30, 2004 1:32 am

Lizziett nie strasz...jakiego ulubieńca będą nam jeszcze męczyć ?:shock: , w GAW jest ich dwóch...Marco i Max...buuu, a myślałam że to już koniec tego co przechodzi Serena. :cry:

A wracając do tego co piszesz na temat wyglądu Antarian...no właśnie, niekonsekwencja autorki czy umyślnie wprowadzony element zielonych ludzików żeby udramatyzować ten wątek ? W Exit Music - stamtąd wyniosłam wizerunek Sereny, bo w sposób w jaki opisała ją Deidre tak ją widziałam - pomimo osobistej tragedii wyobrażałam ją sobie jako piękną kobietę, noszącą się dumnie kobietę...mającą taką samą twarz i postać na Ziemi. Nie będzie to jakoś potem wyjaśnione ?
Image

T.O.M.A.S.Z
Nowicjusz
Posts: 73
Joined: Fri Jul 30, 2004 11:07 am
Contact:

Post by T.O.M.A.S.Z » Fri Jul 30, 2004 11:22 am

"Gravity always wins" bardzo ciekawa i intrygujaca seria opowiadan. Wciga bo ma taki niepowtarzalny klimat, tylko jedna rzecz jest bardzo wyimaginowana- przyjazn Liz z Tess. Naprawde troche to dziwne ale ciekawy pomysl!!


Elu! wczoraj wspomnialas o tym, ze przed rozpoczeciem GAW nalezaloby przeczytac wczesniejsze serie. Moglabys mi je przeslac?

Dzieki! :wink:

User avatar
Lizziett
Fan
Posts: 1000
Joined: Mon Aug 25, 2003 11:48 pm
Location: Kraków

Post by Lizziett » Fri Jul 30, 2004 12:56 pm

Tomaszu- Ela nie musi ci ich posyłać- one są tutaj, w Twórczości, na stronie 2- "Gravity Series: HTDC" i "Gravity Series: Exit Music". :wink:

Elu, miałam na myśli ulubieńca nr 2...aaaa, właśnie, kiedy to spadł na pozycję nr 2? 8) Czy jest coś o czym nie wiem? :mrgreen:
"I know who you are. I can see you. You're swearing now that someday you'll destroy me. Far better women than you have sworn to do the same. Go look for them now." (Atia)

""You...have...a rotten soul" (Cleopatra)

Guest

Post by Guest » Fri Jul 30, 2004 2:00 pm

ooooooooooo boze!!! tego jest cale mnostwo niech mi to ktos stresci, prosze?

User avatar
ADkA
Fan
Posts: 555
Joined: Fri Mar 12, 2004 10:07 am
Location: g.Śląsk
Contact:

Post by ADkA » Fri Jul 30, 2004 2:47 pm

Ja przepraszam! Ale streścić coś takiego?! :shock: Proszę.... Litości! :roll: Tego się nie da streścić! To trzeba przeczytać!
Naprawdę zachęcam! I niech Cię nie przeraża ilość - ale spójrz na jakość! :wink:
"Żal jest potrzebny, żałując swoich pomyłek, uczymy się na błędach. Ale na Boga, nie pozwól, by rządził twoim życiem. Zwłaszcza, że nigdy nie będziesz pewna, że zobaczysz następny wschód słońca."
Hotaru "Freak Nation"

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests