T: Antarskie Noce [by RosDeidre]

Piszesz? Malujesz? Projektujesz statki kosmiczne? Tutaj możesz się podzielić swoimi doświadczeniami.

Moderators: Olka, Hotaru, Hotori, Hypatia

User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Post by LEO » Tue Mar 30, 2004 11:17 pm

Najwspanialsze w opowieściach jest to, że tam fikcja miesza się z rzeczywistością. Często autorzy dodają coś od siebie. Czasami fragment życia, czasami fragment marzeń, czasami jakąś drobnostkę lub codzienny nawyk. Wtedy, gdyby tak przeczytać wszystko, co dany autor napisał, tak łatwo można zbudować go (ją) ze słów, które przelewa na papier, oczywiście pod warunkiem, że odczyta sie właściwie odpowiednie słowa. Cieszę się, że Deidre nie zarzuciła Antarian Nights... pozdrów ją ode mnie i powiedz, że i ja czekam na ciąg dalszy ;)
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Wed Mar 31, 2004 4:44 pm

Nie, nie zarzuciła. Mówiła, że nie mogłaby zostawić tego opowiadania i że choć nie pisała go przez dłuższy czas, to jednak wciąż miała je w pamięci.Co do pozdrowień - sama jej wyślij PMem albo napisz tutaj. Wpada czasami i wizytuje "swoje tematy".
Image

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Post by Olka » Thu Apr 01, 2004 1:18 am

Ach ten mój reflex :) Codzień, o ile mam możliwość wchodzę na stronę RosD, żeby sprawdzić co nowego słychać w AN. A tu taka niespodziewanka... Nanuś piękne tłumaczenie. Naprawdę nie mogłam się doczekać na 10 część i tymbardziej się cieszę, że jest już przetłumaczona.Co prawda tobie już o tym wspominałam, ale pochwał nigdy za wiele, w szczególności, że mogą o tym przeczytać inni :mrgreen: - Wielka buźka dla ciebie, bo gdybyś w "dawnych, nie tak dawnych" czasach, nie poleciła mi AS (a co za tym idzie AN) to wogóle nie wyściubiłabym nosa poza xcom, hitnews i crashdown. A tak trafiłam tutaj i na roswellfanatics (i w wiele innych miejsc) i miałam okazję poznać te wszystkie inne wspaniałe opo, wychawalane w temacie z literaturą światową! Ale wracając do AS/AN... AS było pierwszym ff, który wydrukowałam i oprawiłam (czyżby pierwsze wydanie książkowe :roll: :) ) Tak... z AS przeżyłam mój pierwszy raz ;) i to wszystko dzięki tobie. I do końca moich dni będę ci za to wdzięczna!!! No i oczywiście RosD za jej "Antariany...".

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Thu Apr 01, 2004 8:03 am

No cóż, AS było "moim pierwszym" (jak to brzmi :wink: ) i ze względu na to, że było takie długie, i dlatego, że się przy nim popłakałam, no i w końcu moje pierwsze tłumaczenie... :oops:Dzięki Olu, i cieszę się, że wchodzisz na stronę Deidre. Mam powody, by się z tego cieszyć, a jednocześnie dziękuję za przypomnienie. Brzmi to nieco dziwnie? Nic nie szkodzi, taki sobie bełkot, uświadomiłam sobie, że chyba nie zrobiłam francuskiego...
Image

User avatar
ADkA
Fan
Posts: 555
Joined: Fri Mar 12, 2004 10:07 am
Location: g.Śląsk
Contact:

Post by ADkA » Thu Apr 01, 2004 9:13 am

No cóż, to ja powiem, że AS też było moim pierwszym wydrukowanym i oprawionym ff. :D Czyli nie tylko na mnie wywarło takie wrażenie? :DA potem już poszło z górki: Revelations tł. Eli, AN ....Tylko co na to moja drukarka? :cheesy:
"Żal jest potrzebny, żałując swoich pomyłek, uczymy się na błędach. Ale na Boga, nie pozwól, by rządził twoim życiem. Zwłaszcza, że nigdy nie będziesz pewna, że zobaczysz następny wschód słońca."
Hotaru "Freak Nation"

User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Post by LEO » Fri Apr 02, 2004 9:02 pm

Nie pamiętam dokładnie, ale chyba jako pierwszego fanfika przeczytałam Antarian Nights i byłam pod wielkim wrażeniem. Drugie opowiadanie z cyklu uzupełniło treść idealnie i do tej pory uważam te opowiadania za jedne z najlepszych jakie czytałam. Chociaż byłam zachwycona "zakończeniem" na dziewiątym rozdziale z radością powitałam rozdział nr 10 i czekam na następne ;)
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

User avatar
Psyche
Gość
Posts: 19
Joined: Tue Sep 30, 2003 5:02 pm

Post by Psyche » Sat Apr 03, 2004 5:50 pm

Piekne opowiadanko (tłumaczenie) Ma naprawdę niesamowity klimat i porusza do głębi, a przynajmniej mnie. Pochłonęłam wszystkie dotychczasowe części i czekam na dalsze.
There's a shadow hangin over me...

User avatar
raw
Gość
Posts: 9
Joined: Sun Apr 11, 2004 10:08 pm
Location: wielkopolska

Post by raw » Sun Apr 11, 2004 10:44 pm

Musze rzec iż to opowiadanie jest rewelacyjne. Najlepsze od czasu przeczytania przezemnie Antarian Sky, Objawienia choć musze przyznać że nic nie pokona AS. Ciekawe kiedy będzie następna część mam też małą prośbę możesz podać strone na której są orginalne wersje AS, AN bo moze uda mi się przeczytać co nieco po angielskuI have to say it ..... IT"S FANTASTIC as for me. I don't read a lot but it's perfekt story. I like Max very much and when I was reading Antarian Sky i was wondering what happened with Max and now I know. Thank you RosDeidre for writing that story and thank you NAN for translating it.Sory for mymistakes but I'm only 16 years old, and my english isn't very well.
żyj tak aby twoim znajomym zrobiło się nudno kiefy umrzesz

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Mon Apr 12, 2004 9:44 am

Chyba adres tej strony umieszczę sobie w podpisie... :arrow: Oficjalna strona RosDeidreBTW cieszę się, że AS i AN są wciąż czytane. Mam do nich naprawdę ogromny sentyment, a tłumaczenie ich, choć momentami było koszmarne, to jednk w gruncie rzeczy było fascynujące. Kompletnie inny świat.
Image

User avatar
Ela
Fan...atyk
Posts: 1844
Joined: Tue Jul 15, 2003 5:55 pm

Post by Ela » Mon Apr 12, 2004 10:49 am

Nanuś, gdzie RosDeidre umieściła ostatnią część AN ? Bo na jej stronie nie ma. :wink:
Image

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Mon Apr 12, 2004 11:16 am

Wiem, i dlatego ostatnia część była z opóźnieniem, bo na stronie jej nie znalazłam, zresztą - chyba wiele osób o tym nie wiedziało... 10 część jest na jej forum, ale niestety nie wiem już dokładnie w którym miejscu, bo już dawno zgubiłam tego linka... :oops: :roll: Trzeba poszukać.
Image

User avatar
_issy_
Gość
Posts: 53
Joined: Tue Dec 14, 2004 2:47 pm

Post by _issy_ » Sun Dec 19, 2004 2:08 am

Nan, obiecałam ci ze ci cos skomentuje. Przypadkiem wpadałam na to opowiadanie. Juz dawno chcialam je przeczytac bo slyszalam ze jest suuuper. RosDeidre jest cuuuudowna ale ty tezzzzzzz zaslugujeszszszszsz na nie mniejsza pochwale, bo przetlumaczylas to genialnieeee! czyta sie lekko i wszystko jest takie prawdziwe, kiedy max na poczatku byl w celi to troche sie balam, przyznam, czulam jakbym to ja siedziala kolo niego w tym kacie i razem z nim cierpiala. Jestes swietna! Dziekuje ci baaaaaardzzzzzzooooo za to tlumaczenie!! :mrgreen: :cheesy: :mrgreen:

User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Post by LEO » Thu Dec 30, 2004 7:24 pm

Dawno nie zaglądalam na te stronki i dlatego teraz widzę coś jeszzce wyraźniej...

kiedyś miałam wiecej czasu na chłonięcie tych opowiadań i rozwijanie ich, poszukiwania czegoś nowego, wciagającego... teraz zajmuje mnie mnóstwo innych rzeczy i aż sama się dziwię, że kiedyś miałam wiecej czasu. Nie mniej jednak odkryałam jeden podstawowy fakt. nasze pierwsze przeczytane opowiadania zawsze będą na nas dzialać najmocniej. Antarskie Noce i Antarskie Niebo... przeczytałam jako jedne z pierwszych i do dziś czuję jak bardzo mi się podobały i nadal kryją w sobie coś...
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests