M :: Pomysły na opowiadania

Piszesz? Malujesz? Projektujesz statki kosmiczne? Tutaj możesz się podzielić swoimi doświadczeniami.

Moderators: Olka, Hotaru, Hotori, Hypatia

User avatar
raw
Gość
Posts: 9
Joined: Sun Apr 11, 2004 10:08 pm
Location: wielkopolska

M :: Pomysły na opowiadania

Post by raw » Mon Apr 12, 2004 11:13 pm

Może pomysł głupi ale zawsze. Mam pewien pomysł na opowiadanie ale mam antytalent pisarski, więc mam propozycje wpisujcie tu propozycje na opowiadania, a może jakiegoś autora natchnie temat i napisze coś fajnego dla tych mniej uzdolnionych. Ja się narazie moim nie podziele bo moze ktoś też na to wpadł. A pozatym trema nowicjusza działa.(tylko nie bijcie za mocno)
żyj tak aby twoim znajomym zrobiło się nudno kiefy umrzesz

User avatar
piter
Wieczna zrzęda
Posts: 1724
Joined: Thu Aug 07, 2003 2:57 pm
Location: warszawa
Contact:

Post by piter » Mon Apr 12, 2004 11:24 pm

pomysl jest przedni. mam nadzieje, ze moj tez sie komus spodoba.trzy gadajace swinie o imionach Ro, Ssw i Ell więzione na statku kosmicznym przez krwiozerczego pirata Katara, uciekaja z niewoli i trafiaja na Ziemie, gdzie ubieraja sie w ludzkie skory i postanawiaja pojsc do szkoly... problemy zaczynaja sie gdy tamtejszy szeryf przylapuje je nad korytem.. zaczyna cos podejrzewac. sytuacje komplikuje Federalna Gildia Rzeznikow, polujaca na kosmiczne swinie.. petla sie zaciska... na szczescie Ssw ratuje zycie syna szeryfa, wyciagajac go z wanny, do ktorej ten wpadl w stanie calkowitego upojenia alkoholowego. od tej chwili szeryf jest na kazde chrzakniecie swin. jednak FGR nie da tak latwo za wygrana... i jest jeszcze Katar - zakochany w jednej ze swin (Ro) do nieprzytomnosci...tylko potraktujcie mnie powaznie...
dzien dobry. jestem piter i wszystkich lubie.

User avatar
setka
Nowicjusz
Posts: 100
Joined: Tue Jul 08, 2003 5:43 pm
Location: Kościerzyna
Contact:

Post by setka » Mon Apr 12, 2004 11:34 pm

Mi się jak najbardziej podoba... :cheesy: Chodzi mi o pitera pomysł (oczywiście). :D

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Post by Olka » Tue Apr 13, 2004 12:32 am

Zaraz, zaraz, czy to już gdzieś nie było piter? Tylko mam wrażenie, że uzyłeś jakiegoś szyfru :P Ale jak dla mnie wszystko jest well cool zrozumiałe :mrgreen:

User avatar
piter
Wieczna zrzęda
Posts: 1724
Joined: Thu Aug 07, 2003 2:57 pm
Location: warszawa
Contact:

Post by piter » Tue Apr 13, 2004 1:25 am

pomowienia...wszystko sam wymyslilem, tylko ze ten cholerny Katims zerkal mi przez ramie.. no i bezwstydnik stworzyl taka tandete na podstawie mojego bestsellerowego scenariusza... :?ale mam nadzieje, ze ktos sie za to wezmie i napisze cos naprawde dobrego (jednak zastrzegam, ze swinie maja zostac - inaczej ktos dostanie pozew o plagiat...)
dzien dobry. jestem piter i wszystkich lubie.

User avatar
nowa
Fan
Posts: 609
Joined: Wed Feb 04, 2004 2:05 pm
Location: b-stok
Contact:

Post by nowa » Tue Apr 13, 2004 10:17 am

:haha: :haha: :haha:piter, co za wyobraźnia...A pomysł z tematem mi się podoba. Sama miałam wiele pomysłów na opowiadania, ale myślę, że niektórzy wiedzą jak to jest z pisaniem... tu coś nie wyjdzie, tam się nie spodoba, ogólnie wyjdzie bezsensowne, chociaż pomysł był dobry. :?Nie wiem tylko, kto będzie tu rozmawiać na temat, bo narazie nikt chyba nie bierze sobie tego na poważnie :wink:
"Wszyscy leżymy w rynsztoku,
ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."
Image

User avatar
Dzinks
Starszy nowicjusz
Posts: 163
Joined: Fri Jan 16, 2004 1:42 pm
Location: Przemyśl
Contact:

Post by Dzinks » Tue Apr 13, 2004 10:30 am

To znaczy mam taki pomysł , jak skończę Candy. Akcja rozgrywa się w zamku we Francji w miejscowości Dijon. Liz jest służącą , natmiast Max młodym paniczem , czyli właścicielem zamku. Ma wrednego ojca i matkę. Siostre Isabel narzeczoną Tess. Isabel przyjaźni się z Marią. Niespodziewanie któregoś dnia do zameczku przybywa tajemniczy gość...Znalazłam w necie zamekChateau de Dijon
Mon cher Tu dois attender pour le aveu ...[...]Bo kocham go całym sercem , umieram kiedy nie ma go przy mnie , moja bluzka przykleja się do mojego spoconego ciała, kiedy on mnie dotyka[...]Głowa w lodówce

User avatar
brendanferhfan
Zainteresowany
Posts: 480
Joined: Fri Feb 13, 2004 4:52 pm

Post by brendanferhfan » Tue Apr 13, 2004 10:55 am

Ciekawie :) Chociaz ja szczerze mowiac wole Roswellianski klimat. Czyli miejsce akcji Roswell... Max Isabel Michael i Tess - Krolewska CZworka Maria Liz Alex - Ziemskie istoty. Mi to pasuje. Lubie jak jest wszystko w normie. A ze pisac nie umiem musze sie nacieszyc wszymi opowiadania. Wiec prosze napiszcie cos jeszcze Roswellianskiego :) Wiem juz jest tego duzo... ale moze byc jeszcze wiecej

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Tue Apr 13, 2004 11:45 am

No, zameczek niczego sobie, choć ja preferowałabym coś bardziej zamkowatego. A tak z ciekawości - kiedy to niby by się rozgrywało? Do czegoś takiego to wymarzone są lata dwudzieste, Maxio jako hrabia, i do tego taki stylowy samochód :wink: Liz w czarnej sukieneczce i białym koronkowym fartuszku, Isabel - wielka dama w perłach z kryształowym kieliszkiem w dłoni :D A Michael w roli lokaja :lol:
Image

User avatar
Dzinks
Starszy nowicjusz
Posts: 163
Joined: Fri Jan 16, 2004 1:42 pm
Location: Przemyśl
Contact:

Fakt

Post by Dzinks » Tue Apr 13, 2004 11:48 am

No nie wiem nie wiem, możliwe, ale ja planowałam współczesność. Jeszcze się zastanowie, chyba , że wybiorę inny zameczek
Mon cher Tu dois attender pour le aveu ...[...]Bo kocham go całym sercem , umieram kiedy nie ma go przy mnie , moja bluzka przykleja się do mojego spoconego ciała, kiedy on mnie dotyka[...]Głowa w lodówce

User avatar
nowa
Fan
Posts: 609
Joined: Wed Feb 04, 2004 2:05 pm
Location: b-stok
Contact:

Post by nowa » Tue Apr 13, 2004 12:17 pm

Uhh, raczej inaczej wyobrażałabym sobie ten zamek...Rzeczywiście mogłoby być ciekawie, jeżeli byś tylko wymyśliła jakąś fajną akcję i ff nie opierał się tylko na parze Dreamers (to tak z mojego punktu widzenia). Ja też wolę serialową 'otoczkę' ale.... zawsze może być ciekawie...
"Wszyscy leżymy w rynsztoku,
ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."
Image

User avatar
Hotaru
Fan...atyk
Posts: 1081
Joined: Sat Jul 12, 2003 7:58 pm
Location: Krasnalogród ;p
Contact:

Post by Hotaru » Tue Apr 13, 2004 12:20 pm

Rzeczywiście niezła chatka... tylko Liz miałaby mnóstwo do sprzątania!
Do czegoś takiego to wymarzone są lata dwudzieste
Znając wyobraźnie naszych autorów, to i nawet współczesność się nada. Wystarczy mieć snobistycznych rodziców i konflikt gotowy.
Image

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Tue Apr 13, 2004 12:36 pm

No ale sama pomyśl, ten klimacik lat dwudziestych... Nonszalancja, sztuka, prohibicja... a, nie, to USA... Ale i w Europie było ciekawie. Tak właściwie to chyba głównie podoba mi się pomysł Isabel w stylowych ubrankach i Maxa w smokingu z zaczesanymi włosami :cheesy: Is mogłaby promować Coco Chanel :wink: a nawet się z nią przyjaźnić 8)
Image

User avatar
piter
Wieczna zrzęda
Posts: 1724
Joined: Thu Aug 07, 2003 2:57 pm
Location: warszawa
Contact:

Post by piter » Tue Apr 13, 2004 12:37 pm

przepraszam.. czy *to* *juz* jest pomysl na opowiadanie..? :shock:
Akcja rozgrywa się w zamku we Francji w miejscowości Dijon. Liz jest służącą , natmiast Max młodym paniczem , czyli właścicielem zamku. Ma wrednego ojca i matkę. Siostre Isabel narzeczoną Tess. Isabel przyjaźni się z Marią. Niespodziewanie któregoś dnia do zameczku przybywa tajemniczy gość...
TO?? :shock:to ja tez mam kilka..1/ Max jest wdowcem i ma trojke dzieci, zatrudnia Liz jako opiekunke. zakochuja sie w sobie od pierwszego wejrzenia. nie, nie Max i Liz - Liz i 5-letnie dziecko Maxa (dziewczynka). wtedy na zadupie, na ktorym mieszkaja przybywa sprzedawca sloni...2/ Liz ucieka z domu, zeby zostac aktorka. Parkerowie, z zupelnie niejasnych powodow wysylaja w poscig Maxa, ktorego najwiekszym marzeniem jest dobrac sie do jej majtek. pikanterii dodaje fakt, ze rodzice Liz doskonale wiedza o niecnych planach kosmity...przeciez takie teksty mozna walic w nieskonczonosc... to jest pomysl na opowiadanie? to ja sie nie dziwie, ze poziom tutaj raczej nie szybuje w przestworzach...aha.. zapomnialem dodac, ze akcja obu opowiadan rozgrywa sie w Korei Polnocnej...
dzien dobry. jestem piter i wszystkich lubie.

User avatar
aras
Zainteresowany
Posts: 460
Joined: Fri Aug 15, 2003 3:59 pm
Location: Będzin

Post by aras » Tue Apr 13, 2004 12:59 pm

pomysł Nan bardzo mi się podoba
Maxio jako hrabia, i do tego taki stylowy samochód Liz w czarnej sukieneczce i białym koronkowym fartuszku, Isabel - wielka dama w perłach z kryształowym kieliszkiem w dłoni A Michael w roli lokaja
gdyby jeszcze jakiś genialny pisarz z tego forum zabrał się za to to wyszłoby kolejne dzieło, którym wszyscy by się zachwycali :wink:(ale zeby coś takiego napisać to trzebaby poczytać o tamtych czasach, albo jakieś filmy pooglądać :roll: :) )
Czytaj między wierszami...

User avatar
nowa
Fan
Posts: 609
Joined: Wed Feb 04, 2004 2:05 pm
Location: b-stok
Contact:

Re: M :: Pomysły na opowiadania

Post by nowa » Tue Apr 13, 2004 2:27 pm

raw wrote:wpisujcie tu propozycje na opowiadania, a może jakiegoś autora natchnie temat i napisze coś fajnego dla tych mniej uzdolnionych
Piter- to właśnie o to miało chodzić, żeby ktoś podał tylko samą fabułę, a ci bardziej uzdolnieni mogli z tego skorzystać. Więc chyba bezsensowne byłoby podawanie jak ma rozwinąć się akcja i jak ma się dany ff skończyć :roll:Widziałam taki pomysł na temat na którymś z zagranicznych forum. Poskutkował. Czytelnicy "zamawiali" sobie opowiadanie na jakiś temat, a inni rozwijali akcję. Mnie tylko akurat pomysł nie przypadł do gustu - kosmici wyjechali, liz w ciąży, maria w ciąży... eeh... :? Ale naprawdę można stworzyć ciekawą współpracę...
"Wszyscy leżymy w rynsztoku,
ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."
Image

User avatar
brendanferhfan
Zainteresowany
Posts: 480
Joined: Fri Feb 13, 2004 4:52 pm

Post by brendanferhfan » Tue Apr 13, 2004 2:36 pm

Liz ucieka z domu, zeby zostac aktorka. Parkerowie, z zupelnie niejasnych powodow wysylaja w poscig Maxa, ktorego najwiekszym marzeniem jest dobrac sie do jej majtek. pikanterii dodaje fakt, ze rodzice Liz doskonale wiedza o niecnych planach kosmity...
Piter bylabym gotowa podjac sie temu wyzwaniu i stworzyc to piekne i wzruszajace opowiadanie :) Chociaz nie... Jesli ty to napiszesz bedzie lepsze :D

User avatar
King Zan
Gość
Posts: 4
Joined: Tue Apr 13, 2004 4:20 pm
Location: Polska

Post by King Zan » Tue Apr 13, 2004 4:33 pm

Narazie kilka fajnych propozycji. Musze przyznać że nie spodziewałem się jakichkolwiek odpowiedzi na zadany temat . Narazie nikt nie przebił Pitera co do tematu ale mam nadzieje że to się zmieni. ja swój pomysł nadal będę ukrywać jak zapowiedziałem w temacie. Pozdrawiam

User avatar
aras
Zainteresowany
Posts: 460
Joined: Fri Aug 15, 2003 3:59 pm
Location: Będzin

Post by aras » Tue Apr 13, 2004 4:48 pm

czy raw i King Zan to ta sama osoba tylko pisząca pod dwoma nick'ami :?: :?
Czytaj między wierszami...

User avatar
brendanferhfan
Zainteresowany
Posts: 480
Joined: Fri Feb 13, 2004 4:52 pm

Post by brendanferhfan » Tue Apr 13, 2004 5:00 pm

Mi tez sie tak zdaje. I chyba nawet nie zdaje bo jestem prawie pewne :D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests