Bajki kocha każde dziecko!

Poznajmy się bliżej...

Moderators: ciekawska_osoba, lizzy_maxia

User avatar
gosiek
Fan
Posts: 541
Joined: Sat Sep 27, 2003 10:33 am
Location: Radom
Contact:

Bajki kocha każde dziecko!

Post by gosiek » Mon Apr 05, 2004 7:02 pm

No właśnie...BAJKI...któż ich nie oglądał. Ja je kocham do tej pory! Zwłaszcza Distaya...moje ulubione to: "Herkules" "Shrek" i oczywiście Mulan... <- jest tu dożo wspaniałych textów bohaterów np.:
"Na mnie czeka ta najlepsza ja nie kłamie...
Bardzo łanie umie mówić o swej mamie"
"-Ja żyje!!!... No to który który śmiertelnik potrzebuje mojej opieki Wielki Przpodku?? Powiedz słowo i załatwione...
-Muszu!!
- a i jeszcze jedno...Jeśli ktoś jest tak durny i zagraża naszej rodzinie to ja doniego dotre i wrrrreee...."
" (gdy Mulan udeżyła Muszu) - To skandal..!! To dishonor dla całej rodziny...weź kajecik (do świerszcza) Dyschonr dla świerszcza, syschonor dla krowy (choci tu o konia) !!! - Muszu"
Wszytskie dą oczywiście z MULAN bo traz akurat to mam na kompie, ale jest super!!


A wasze jakie są ulubione bajki z dzieciństwa, albo teraz jakie lubicie??
Image

User avatar
lizzy_maxia
Fan
Posts: 888
Joined: Fri Jul 25, 2003 10:01 am
Location: Łódź, my little corner of the world...
Contact:

Post by lizzy_maxia » Mon Apr 05, 2004 8:32 pm

Gosiek :D W zasadzie to można powiedzieć, że czytasz w moich myślach. Od kilku dni myślałam o założeniu podobnego tematu, tyle że o wieczorynkach. Ale bajki to bajki, nieważne czy na dobranoc czy te disneyowskie superprodukcje oglądane na wielkich ekranach. Mulan nie oglądałam (ale od strony graficznej jest naprawdę ładne). Za to Shrek...mój faworyt :mrgreen: Już nie mogę się doczekać drugiej części, która ma pojawić się w okolicy wakacji.

Parę dni temu znalazłam w necie ciekawy artykuł podejmujący temat fenomenu dobranocek (a wszystko przez rozmowę z kolegami na historii, któa zaczęła się od gwizdania melodii z "Zaczarowanego ołówka" :wink: ). Zajrzyjcie tutaj.

"Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci" 8)

User avatar
gosiek
Fan
Posts: 541
Joined: Sat Sep 27, 2003 10:33 am
Location: Radom
Contact:

Post by gosiek » Mon Apr 05, 2004 9:39 pm

JEżeli chodzi o te Misie...powiem wam taka anegdotke, nie wiem czy to prawda, ale warto wiedzieć
Jak każdy z nas zna czasy powojennne gdzie telewizja była nadawana na żywo, czarno biała itp. Była tam taka wieczorynka "Miś z okienka" <- ciekawe czy ktos to zna??
Prowadzący "misia" był pewnien, że zakończyło się emitowanie programu i palną text "A teraz dzieci, pocałujcie misia w dupe!" - podobno potem była niezła zadyma...znacie tą anegdotkę??
Image

paoola
Gość
Posts: 25
Joined: Mon Dec 15, 2003 1:45 pm
Location: zewsząd ;)

Post by paoola » Wed Apr 07, 2004 8:56 pm

Moje ulubione bajki z dzieciństwa to "Gumisie" i "Sknerus McKwacz" :) ...heh...to było coś :wink:
taka jak inni ? raczej inna niż taka...

User avatar
lizzy_maxia
Fan
Posts: 888
Joined: Fri Jul 25, 2003 10:01 am
Location: Łódź, my little corner of the world...
Contact:

Post by lizzy_maxia » Thu Apr 08, 2004 9:57 am

Gosiek :? Popsułaś atmosferę - tyle tylko powiem :wink:

Paoola: Ka-czki!! Uuu! :lol: Do tej pory mam nagrane parę odcinków na kasetach...A poza tym jeszcze niezwyciężoną "Drużynę R-R", "Gumisie" też się gdzieś znajdą. oczywiście Bouli (Bouli Bouli zostań razem z nami :P )...Nie no, Chip & Dale oraz "Kacze opowieści" to byli moi faworyci. Te wieczorynki leciały w soboty i niedziele tylko, o ile pamiętam. Ach, cały tydzień czekałam na nowy odcinek :D To były czasy...

Presea
Gość
Posts: 14
Joined: Sun Feb 08, 2004 1:54 pm
Location: Lublin
Contact:

Post by Presea » Sun Apr 11, 2004 5:47 pm

gosiek - słyszałam o tym, ale zieję miałam :)

A ogladał ktoś "Epokę lodowcową"? Albo "Nowe szaty króla"? Obie bajeczki są świetne. na przykład teki dialog:
"Epoka lodowcowa". Zwierzęta migrują na południe (albo w jakąś inną stronę świata, nie pamiętam), żeby uciec przed zimą. I idzie zwierze (jakieś) i mówi do dzieci, które taplają się w błocie:
-Chodźcie, musimy już iść!
Dzieci dalej siedzą w błocie, a na dodatek wołaja pomocy. Ich ojciec:
-No wyłaźcie już!
-Ale, tato... - zwierzaczek upada po nos w błotko.
-Chodźcie, to nie pora na zabawę w wyginięcie!
-No dooobra...

"Nowe szaty króla":
-Dzięki za sweter.
-Nie ma sprawy.
[chwila przerwy]
-wełna?
-no.
-aha. fajnie.
-żona zrobiła.
-aha. naprawdę, bardzo fajnie.

Inteligentna rozmowa, nie ma co!

User avatar
maddie
Fan
Posts: 970
Joined: Sat Jul 12, 2003 5:47 pm
Location: Kostrzyn k/Poznania
Contact:

Post by maddie » Mon Apr 12, 2004 12:27 pm

Bajki :D Super, dzięki za ten temat. Shrek i Epoka... nie mają sobie rónych, ale mimo to Shrek bije na głowe Epokę. Z bajek "zwykłych" zrezygnowałam kilka lat temu, gdy zaczęły się pojawiać wszystkie "durnoty" - no dobra może i trochę połuczające, ale mnie nie ciągnęły - jakie świat widział (z tego co pamiętam tytuł - "Kapitan Planeta"). Ale wciąż mam z nim styki (młodsze rodzeństwo). Dla mnie bajki ostatnio są na czasie, bo od grudnia coś nam (dziewczyną z klasy) "odbiło" i na korytarzach szkolnyhch, w całej naszej 14 letniej godności śpiewamy: "Pora na dobranoc, bo już księżyc świeci...", "Hakumamatata, jak cudownie to brzmi...", "Abrakadabra, to czary i magia...", "Muminki się cieszą, że kogoś powieszą :cheesy: ". Powoli nam mózg wyparowuje powoli :P.
A jak miałam z 5 czy 6 lat to moimi faworytami były "Czarodziejki z księżyca" (i chyba nie tylko moim), i taka bajka o kotku (leciała chyba na Polsacie) tylko nie pamiętam jak się nazywała...
Image

User avatar
lizzy_maxia
Fan
Posts: 888
Joined: Fri Jul 25, 2003 10:01 am
Location: Łódź, my little corner of the world...
Contact:

Post by lizzy_maxia » Mon Apr 12, 2004 6:08 pm

Mikan, Maddie, tak się nazywała :cheesy: Mikan - pomarańczowy kot...Ale najpierw rzeczywiscie była Sailor Moon - lubiłam bardzo, ale kiedy wszystko zaczeło się jakos tak gmatwać w dalszych seriach, to się co nie co pogubiłam. Epoki nie oglądałam i żałuję bardzo, może jeszcze kiedyś będę miała okazję. Ostatnio przypomniałam sobie Gumisie - wczoraj (w niedzielę) leciały w wieczorynce 8)

User avatar
ciekawska_osoba
Fan
Posts: 773
Joined: Sun Jul 13, 2003 11:35 am
Location: Rybnik
Contact:

Post by ciekawska_osoba » Mon Apr 12, 2004 7:34 pm

Bajki!!!! Ja uwielbiam bajki, i nie obchodzi mnie czy ktoś ma 70 lat czy 7 uważam, że bez względu na wiek można lubić bajki. A ja wrecz za nimi przepadam :oops:

Z czasów dzieciństwa pamiętam znów inne bajki - ciekawe czy ktoś też je zna - Himen, Gigi albo Yataman :cheesy: To było fajne, pamiętam z tych japońskich jeszcze o takiej drużynie futbolowej, no i oczywiście Czarodziejkę, swego czasu to miałam naprawdę hopla na jej punkcie jak chodziłam jeszcze do podstawówki;)

lizzy_maxia ja również lubiłam i nadal lubię te disneyowskie bajeczki, np Drużyna RR czy Gumisie, a Muminki to już klasyka - czysta klasyka - maddie nie tylko tobie czasem odbija i śpiewasz o muminkach znany tekst :twisted: wierz mi, że to się przytrafia całkiem szacownym i poważnym zazwyczaj osóbkom :P

Jeśli zaś idzie o Shreka to jest to również moja najulubieńsza bajka, widziałam i Epokę i Mulan - obie są śmieszne, teksty zabójcze ale Shrek jednak bije wszytkie na głowę 8)

Aha nie wiem czy pamiętacie tzn jeszcze prawdopodobnie to leci na cartoon'ie - Cow&Chicken :haha: ta bajka również nie ma sobie równych najbardziej podoba mi się przemiana Cow w Supercow :haha:, a na telewizyjnej trójce kiedyś leciała taka bajka o takich dzieciach, nie pamiętam tytułu, ale te dzieci miały fajne przygody, tylko za chiny ludowe nie przypomnę sobie teraz tytułu.......

Ogólnie mówiąc lubię bardzo oglądać bajki wszelakie:D
"We shall never forget and never forgive. And never ever fear. Fear is for the enemy. Fear and bullets."
Image

User avatar
gosiek
Fan
Posts: 541
Joined: Sat Sep 27, 2003 10:33 am
Location: Radom
Contact:

Post by gosiek » Mon Apr 12, 2004 7:56 pm

Sailor Moon to była 'bogini' nie mogłam przepuścić odcinka :), a jak przepuściłam nie szłam następnego dnia rano do szkoły, bo 'ja nie pójdę bo nie wiem co sie stało z Banny i Mamoru'.
Moją ulubioną bohaterką na poczatku była Chibiusa (już nie pamiętam jak sie pisze), a potem, już pod koniec stała się Sailor Pluton, bo była najbardziej dojrzałą czarodziejką :)...
Choć byłam największa z moich koleżanek z podstawówki to ja cawsze byłam mała Chibiusa...i zawsze kłuciłam się z Banny (Usagi jak kto chce), moją przyjaciółką Magdą
Od tych wspomnień łaziłam po stronkach i ściągnęłam sobie kilka fajnych filmików no i moja śliczna Animacja na dole :P
Nigdy nie wyzuce moich wycinek z gazet z Sailor moon. Jakiś rok temu znalazłam w kiosku gazete (manga podajrze) i całe było z czarodziejkami...kosztowała dużo (a wtedy ja nie miałam kasy, bo kieszonkowe wydałam na coś tam) i błagałam mame aby mi dała pieniądze bo ja musiałam to mieć...no i sobie kupiłam
Eh...jak miło powspominać :cry:
Image

User avatar
ciekawska_osoba
Fan
Posts: 773
Joined: Sun Jul 13, 2003 11:35 am
Location: Rybnik
Contact:

Post by ciekawska_osoba » Mon Apr 12, 2004 8:26 pm

Boże ja to jestem normalnie genialna....... Dopiero teraz jak tak rozmawiamy o Sailor Moon skojarzyło mi się, z czym kojarzył mi się nick naszej Hotaru :haha:
Ja to normalnie mam refleks, nie ma co :wink:
"We shall never forget and never forgive. And never ever fear. Fear is for the enemy. Fear and bullets."
Image

User avatar
maddie
Fan
Posts: 970
Joined: Sat Jul 12, 2003 5:47 pm
Location: Kostrzyn k/Poznania
Contact:

Post by maddie » Mon Apr 12, 2004 8:34 pm

Cow&Chicken - pamiętam mgliście (tata sprzedał satelite jak miałam bodajże 5 lat). Ale wiem, oco tam chodziło bo bohaterowie mieli hmm.. bardzo wyrużniającą się od innych bajek rzecz :cheesy:
Image

User avatar
brendanferhfan
Zainteresowany
Posts: 480
Joined: Fri Feb 13, 2004 4:52 pm

Post by brendanferhfan » Mon Apr 12, 2004 8:56 pm

Tak szczerze to juz bajek nie ogladam ale jak juz to Scooby-Doo. (Tak jak Maria De Luca :) )

User avatar
gosiek
Fan
Posts: 541
Joined: Sat Sep 27, 2003 10:33 am
Location: Radom
Contact:

Post by gosiek » Mon Apr 12, 2004 9:53 pm

A i jeżeli jeszcze chodzi o japińskie bajeczki...to ja, coć jestem dziewczyną bałdzo lubiłam i do tej poty z przyjemnością oglądam czasem na jakiejś niemickiej stacji jeżeli trafie "DRAGON BALLA" :) cóż jeżeli jest się dziewczyną, a naokoło ma się 10 chłopaków
Boże ja to jestem normalnie genialna....... Dopiero teraz jak tak rozmawiamy o Sailor Moon skojarzyło mi się, z czym kojarzył mi się nick naszej Hotaru
Ja to normalnie mam refleks, nie ma co
Miałam to samo!!! Ale już nie chciałam robić z siebie debila i to pisać (bez urazy
Tak szczerze to juz bajek nie ogladam ale jak juz to Scooby-Doo. (Tak jak Maria De Luca )
Eh ostatnio mi się przejdało (nie lubię oglądać 100 razy ten sam odcinek, ale też lubie
A kto lubi SMERFY??
Ja kupowałam prawie każdą kasene "Smerfnych hitów" A teraz nie wiem gdzie je mam :P
"Hej Łasuchu choć na maszt wyruszamy w wielki świat tira to tira to tira tira tira tooo!! (...) tarara rira rooo Co tam sztorm i wiatr...rira rooo...wyruszamy w wkielki świat"
"Na balu u Gargamela Są smerfy wszystkie w kąplecie, w śmietanie i galarecia...z Łsaucha słodka pieczeń z Ciamajdy Ciamajdowy Krem"
Musze to znaleść, posłuchać :)
Image

User avatar
brendanferhfan
Zainteresowany
Posts: 480
Joined: Fri Feb 13, 2004 4:52 pm

Post by brendanferhfan » Mon Apr 12, 2004 10:24 pm

Eh ostatnio mi się przejdało (nie lubię oglądać 100 razy ten sam odcinek, ale też lubie
Jak to ten sam odcinek? Nie ogladalas NOWE ODCINKI SCOOBY DOO Na Cartoon Network :) Leca od POniedzialku do Piatku o 16.00 (widzicie jaka ja jestem poinformowana :D )

User avatar
maddie
Fan
Posts: 970
Joined: Sat Jul 12, 2003 5:47 pm
Location: Kostrzyn k/Poznania
Contact:

Post by maddie » Tue Apr 13, 2004 9:14 am

A mnie ScoobY Doo nigdy nie wciągał :P Oczywiście oglądałam, ale jakoś specjalnie się w to nie wciągałam. A macie może jakąś ulubioną polską bajkę?
Image

User avatar
brendanferhfan
Zainteresowany
Posts: 480
Joined: Fri Feb 13, 2004 4:52 pm

Post by brendanferhfan » Tue Apr 13, 2004 9:38 am

Szczerze mowia to nie przepadam za niczym co jest polskie czyli
-bajki
-seriale
itp. mnie to jakos nie wciaga :)

User avatar
gosiek
Fan
Posts: 541
Joined: Sat Sep 27, 2003 10:33 am
Location: Radom
Contact:

Post by gosiek » Tue Apr 13, 2004 10:31 am

Wiem że są nowe odcinki, ale one są takie nowe......:P Z bałdzo nowoczesne :cheesy: Ale czasem kawałek obejrze jak moja mała siostrzenica ma ochote....
Czasem się z nią pokłuce, ale jakoś ujdzie
Co do polskich bajek to chyba najbardziej lubie reksia :] A Bolka i Lolka nienawidze
Image

Presea
Gość
Posts: 14
Joined: Sun Feb 08, 2004 1:54 pm
Location: Lublin
Contact:

Post by Presea » Wed Apr 14, 2004 8:46 pm

Oh, ja też kocham mange i anime. Pamietam, pierwsze anime, na które sięnatknęła, to "Generał Daimos". niedawno jak dowiedziałam się, że leci na Polonii1, to mnie wielki sentyment złapał, wstałam rano (koło 6) i obejrzałam.
Dragon Ball - I love it.
Z czarodziejki z księżyca mam tapete na pulpicie ^-^

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Wed Apr 14, 2004 10:03 pm

M&A RLZ :!:
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests