Starość-(nie)-radość

Poznajmy się bliżej...

Moderators: ciekawska_osoba, lizzy_maxia

Ile masz lat?

poniżej 10
0
No votes
11 - 13
0
No votes
14 - 15
1
3%
16-18
13
43%
18 - 25
14
47%
powyżej 25 (co za zgredy!)
2
7%
 
Total votes: 30

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Tue Dec 09, 2003 12:20 pm

Ja też ich źle nie wspominam, ale dziecko byłem to pewnie wielu rzeczy nie rozumiałem :)
Stanu wojennego nie pamiętam, ale byłem już wtedy na świecie 8)
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

User avatar
ciekawska_osoba
Fan
Posts: 773
Joined: Sun Jul 13, 2003 11:35 am
Location: Rybnik
Contact:

Post by ciekawska_osoba » Tue Dec 09, 2003 1:32 pm

hehe no samego stanu ja też nie pamiętam, ale te czasy po to pamiętam bo już wtedy nie byłam wcale taka malutka

hehe a te kolejki, no cóż ja się tam wcale w nich nie nastałam, byłam wtedy w takim wieku, że zawsze mogłam powiedzieć "Nóźki mnie boliły" i opka na rączki do mamy lub taty lub cioci lub sąsiadki :cheesy: zależy kto akurat stał w tych kolejkach :P
"We shall never forget and never forgive. And never ever fear. Fear is for the enemy. Fear and bullets."
Image

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Tue Dec 09, 2003 4:07 pm

Ja do dzisiaj nie cierpię kolejek :x
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

User avatar
Oliwka
Gość
Posts: 6
Joined: Sun Jul 13, 2003 8:26 pm
Location: środkowe Nadodrze

Post by Oliwka » Wed Dec 10, 2003 12:14 am

Witajcie, kochani :D Czasem znikam, ale jak bumerang wciąż powracam :lol: .
Podjęliście całkiem ciekawy temat, choć sama ankieta mnie dość deprymuje, gdyż czuję się prawie jak jakiś weteran :wink: .
Cóż, mam trochę wspomnień z poprzedniego systemu politycznego, i tych lepszych i tych gorszych. Pamiętam tran i mleko w szkole, pamiętam także bzdurne przepisy (krórych absurd odczułam na własnej skórze podczas pierwszych swoich kolonii, stojąc na warcie jako niespełna ośmioletni podlotek :? ).
Janetko, całkiem oryginalna filozofia :D .
Serdeczne pozdrówka :D :D :D

User avatar
ciekawska_osoba
Fan
Posts: 773
Joined: Sun Jul 13, 2003 11:35 am
Location: Rybnik
Contact:

Post by ciekawska_osoba » Wed Dec 10, 2003 9:53 pm

Oliwko jak się cieszę, że zajrzałaś!! Tak się zastanawiałam co się z tobą dzieje. Wiesz ja jakoś tranu nie pamiętam.......
"We shall never forget and never forgive. And never ever fear. Fear is for the enemy. Fear and bullets."
Image

Lyss
Pleciuga
Posts: 618
Joined: Tue Dec 09, 2003 10:24 pm
Location: Swiar wampirow..raj dla kriw, pieklo dla smiertelnikow
Contact:

Post by Lyss » Wed Dec 10, 2003 11:11 pm

witam i tutaj :) staros nie radosc nie no ja taka stara nie jestem ale mloda tez nie :) wieku nie bede zdradzac ale milo jest pogadac o naszych "spruchnialych" kosciach :D

User avatar
piter
Wieczna zrzęda
Posts: 1724
Joined: Thu Aug 07, 2003 2:57 pm
Location: warszawa
Contact:

Post by piter » Wed Dec 10, 2003 11:38 pm

heh :D
znalazl sie {o} w spodnicy... :twisted:
dzien dobry. jestem piter i wszystkich lubie.

User avatar
Hypatia
Starszy nowicjusz
Posts: 147
Joined: Thu Nov 27, 2003 10:51 am
Location: Szczecin

Post by Hypatia » Wed Dec 10, 2003 11:45 pm

Z radosnych wiesci "starszyzny" pamietajacej kolejki.... sa skubane nadal... i gdzie !!! Pamietacie takie dziwo, ze sie stalo na postoju taxi i czekalo az jakas laskawie podjedzie ?? Od czasu wynalazku taxi na telefon nie widzialam takiego zjawiska, a tu wychodze w niedziele ze sklepu, chce w taxi, a tu.... KOLEJKA do taksowek i brak taksowek !!!
Przerazenie.... po prostu przerazenie.... jakbysmy teraz mieli wrocic do tamtych czasow ?! Bez kablowki, internetu, telefonow komorkowych, kolowej telewizji, nie mowiac o problemach z telefonem stacjonarnym, a do tego tylko ocet na polkach..... :wink:
Hypatia-Tia
"Don't ever give up your dreams. Without dreams there's nothing else. When someone tells you can't, go ahead and prove them wrong. Don't be afraid of the unknown, embrance it" Becky R.I.P

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Thu Dec 11, 2003 12:03 am

Nie przeżyłbym tylko 2 kanałów w TV :shock:
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

User avatar
ciekawska_osoba
Fan
Posts: 773
Joined: Sun Jul 13, 2003 11:35 am
Location: Rybnik
Contact:

Post by ciekawska_osoba » Thu Dec 11, 2003 8:39 am

hehe Hypatio no tak kolejki nadal nas prześladują, teraz ja już też stać niekiedy w nich muszę i to mi się nie podoba, ale gdzie ty widziałaś tylko ocet na półkach? :shock: No ja pamiętam o wiele więcej tych produktów, fakt nie tyle i nie takie co teraz (ah ta nesca :P ) ale znowusz żeby sam ocet? :roll:
"We shall never forget and never forgive. And never ever fear. Fear is for the enemy. Fear and bullets."
Image

User avatar
Hypatia
Starszy nowicjusz
Posts: 147
Joined: Thu Nov 27, 2003 10:51 am
Location: Szczecin

Post by Hypatia » Thu Dec 11, 2003 3:59 pm

Z tym octem to jest smiesznie, wiem ze nie bylo naprwde tak zeby byl tylko i wylacznie ocet. Ale mam takie wspomnienie ze wchodze do naszego osiedlowego samu po zakupy i w sciezce przy oknie (tj. okno po jednej stronie a po drugiej polki) na pokach stoi tylko i wylacznie ocet, zreszta tez nie na wszystkich bo reszta jest pusta. :cheesy:
Ha i mimo iz wiem, poszlam tam na zakupy wiec musialo byc cos wiecej, te polki z ocetem mnie przesladuja....
Nie mowiac o targaniu brata za kolniez do sklepu bo akurat "rzucili" cukier i sprzedawali po 2kg na lepka, bylo nas dwoje to "upolowalismy" cale 4kg !!! Ech co za czasy...
Hypatia-Tia
"Don't ever give up your dreams. Without dreams there's nothing else. When someone tells you can't, go ahead and prove them wrong. Don't be afraid of the unknown, embrance it" Becky R.I.P

User avatar
ciekawska_osoba
Fan
Posts: 773
Joined: Sun Jul 13, 2003 11:35 am
Location: Rybnik
Contact:

Post by ciekawska_osoba » Thu Dec 11, 2003 8:28 pm

hehe Hypatio ten cukier to też pamiętam, hehe ciebie ocet prześladuje a mnie kawa - te kolejki pamiętam najbardziej, bo były zaraz przed moim oknem :cheesy:
"We shall never forget and never forgive. And never ever fear. Fear is for the enemy. Fear and bullets."
Image

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Post by {o} » Sat Dec 13, 2003 4:22 pm

Kochane Dzieci Czarnobyla :twisted:
To właśnie dziś przypada rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Była wedy niedziela. Studentom kazali iść do domu, uczniom też. W liceum mieli wakacje do lutego (chyba jakoś tak), studenci chyba do kwietnia... W telewizji nie było programów, tylko same komunikaty. Dzieci nie miały wieczorynki, a kręgi inteligenckie zastanawiały się, co teraz?...
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

User avatar
Hypatia
Starszy nowicjusz
Posts: 147
Joined: Thu Nov 27, 2003 10:51 am
Location: Szczecin

Post by Hypatia » Sat Dec 13, 2003 9:06 pm

Dzieci nie mialy teleranka.... i to byla najwieksza tragednia tego dnia :wink:
Podobno proboja ta tradycyjna date odczarowac:
1. Szczyt UE w Kopenhadze 12-13 grudnia zeszlego roku - decyzja o rozszerzeniu unii o 10 krajów w tym Polske - yeah :)
2. Szczyt UE w Brukserli 13 grudnia tego roku - hehe Miller na wozko, ale poki co jeszcze mamy szanse wejsc do uniii .
Wiec moze juz niedlugo, moej kochane Dzieci Czarnobyla i Stanu Wojennego bedziemy mieli szanse na odczarowanie tej wspanialej daty...
Jak ja kocham wszelakie 13-ste :twisted:
Hypatia El Diabolic
Hypatia-Tia
"Don't ever give up your dreams. Without dreams there's nothing else. When someone tells you can't, go ahead and prove them wrong. Don't be afraid of the unknown, embrance it" Becky R.I.P

inti
Fan
Posts: 681
Joined: Sun Dec 21, 2003 3:03 am
Location: wawa centralna, peron 2, sektor 3

Post by inti » Sat Jan 03, 2004 4:35 pm

Ja się urodziłem w rocznice Powstania Listopadowego. Gardze socilizmem jaki panował w Polsce. Nie nawidze każdego kto sie przyczyniał do jego rozwoju. Uważam, ze to powojenne posuniecie było najgorszym w historii Polski. Ktoś powiedział ze gdyby nie ZSRR i komuna to Polska byłaby w takiej sytuacji jak Paragwaj albo Argentym - ale to BZDURA. Polska miała inne wyjście. Ale ci barbażyncy co sprawowali władze zarówno w czasie wojny jak i po wojnie sprzedali Polskę - a następnie zrujnowli tandetą. Ludzie mówia że to UE będzie chciała wycisnąc ostatnie soki z Polski - tez BZDURA. Polska wisi na krawędzi głębokiej przeopaści sama sobie nei pomoze - przez kogo..? - o tuz przez ZWIĄZEK SOCJALISTYCZNYCH REPUBLIK RADZIEDCKICH. Im powinniś mpodzękować za Polske jaką teraz mamy a nie nazekać na oszustów w naszym rządzie - ich w koncu wychowała komuna czego mamy odnich oczekiwać..?

A co do stanu wojennogo - to chyba słusznie że go wprowadzili - lepsza niewola wśród swoich niż wśród obcych okupantów...

User avatar
ciekawska_osoba
Fan
Posts: 773
Joined: Sun Jul 13, 2003 11:35 am
Location: Rybnik
Contact:

Post by ciekawska_osoba » Sun Jan 04, 2004 7:49 pm

ekhm inti a podzielisz się tym innym wyjściem? tzn wyjaśnij co masz na myśli bo ja niebardzo wiem a chciałabym się zrozumieć o co ci chodziło:))

odnosnie stanu to chyba ci się coś pomyliło, jaki włąsny okupant? stam był wprowadzony by właśnie nie było okupacji...... :?

odnośnie sprzedawania Polski - znasz historię afery w Magdalence? albo hmm powiedzmy sprzedaż Pałacu Kultury? O tym też należałoby wspomnieć skoro wspominasz o dzisiejszych wyprzedażach....... :roll:

Owszem zgadzam się, ze socjalim na dłuższą metę był nierealny ale założenia miał całkiem sensowne.........
"We shall never forget and never forgive. And never ever fear. Fear is for the enemy. Fear and bullets."
Image

inti
Fan
Posts: 681
Joined: Sun Dec 21, 2003 3:03 am
Location: wawa centralna, peron 2, sektor 3

Post by inti » Sat Jan 10, 2004 1:12 am

Polska poddała sie władzy radzieckiej i podpisała sie pod Układem Warszawskim. Mogła nie skorzystac z oferty ZSRR i wstępienia pod pazury komunistów. Wtedy podobnie jak większośc zniszczonych II wojna światowa krajów miała by możliwośc skorzystania z Planu Marshala, który pierwotnie wywodził sie z doktryny Trumana - gdzie głównym celem było wsparcie militarne i gospodarcze.

''A co do stanu wojennogo - to chyba słusznie że go wprowadzili - lepsza niewola wśród swoich niż wśród obcych okupantów...'' - czy tu jest cos nie tak?

Założenia miał OK ale co z tego skoro cała reszta to była ściema - ukryte bezrobocie, zakłamanie, cenzura taka, że szkoda słów, ukryte złodziejstwo, ukryte morderstwa, brak wolności słowa, ciemnota, ciemnota, ciemnota, ciemnota, ciemnota - zaczymanie sie na pół wieku w czasie... a moze nawet cofnięcie się. Komunizm miał tyle wad że nie sposób ich tu wszystkich wypisać i nic nie moze go usprawiedliwić.

User avatar
ciekawska_osoba
Fan
Posts: 773
Joined: Sun Jul 13, 2003 11:35 am
Location: Rybnik
Contact:

Post by ciekawska_osoba » Sat Jan 10, 2004 3:29 am

inti ale zauważ, że dziś również jest cenzura nie mniejsza niż wtedy a być moze i nawet większa bo korupcja osiągnęła niespotykane rozmiary, bezrobocie jeszcze większe, żadnego zaplecza pracowniczego, było ukryte złodziejstwo a teraz kradną na oczach całego narodu. Otwarcie....
Nie neguję tego, ze komunizm nie miał wad, miał i to spore, ale jednak wcale nie był taki zły jak się to powszechnie wmawia.......

Co do stanu to jednak tu się zgodzić nie potrafię, bo gdyby nie wprowadzono jego to byśmy należeli do Rosji, znaczy się ówczesnego ZSRR........
"We shall never forget and never forgive. And never ever fear. Fear is for the enemy. Fear and bullets."
Image

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Sat Jan 10, 2004 7:49 am

Komunizm miał jedną zasadniczą wadę - nie sprawdzał się w życiu. Nie jako system ekonomiczny. Jego twórcy chyba nie wzięli pod uwagę natury człowieka.
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

inti
Fan
Posts: 681
Joined: Sun Dec 21, 2003 3:03 am
Location: wawa centralna, peron 2, sektor 3

Post by inti » Sat Jan 10, 2004 7:59 pm

ciekawska_osoba wrote:Co do stanu to jednak tu się zgodzić nie potrafię, bo gdyby nie wprowadzono jego to byśmy należeli do Rosji, znaczy się ówczesnego ZSRR........
Ciekawska osobo chyba zaszło nieporozumienie przeciez ja to samo w swoim zdaniu chę wyrazić - niewola wsród swoich - ja to moze inaczej troche rozumiem.. ale mysl ta sama co i u ciebie

Zgdzam się z resztą co napisałaś ale kto wie co by było gdyby.... i możemy tak gdybyć - wiem, ze ja to zaczołem...

Dobrze więc zapomnijmy o przeszłości, zapamiętajmy wnioski jakie nam sie nasuwają po tych 50 latach postoju.. i zacznijmy mysleć o tym co niby będzie... :wink:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests