inne seriale??

Poznajmy się bliżej...

Moderators: ciekawska_osoba, lizzy_maxia

User avatar
piter
Wieczna zrzęda
Posts: 1724
Joined: Thu Aug 07, 2003 2:57 pm
Location: warszawa
Contact:

Post by piter » Thu Dec 30, 2004 12:29 am

dobra wiadomosc jest taka, ze kolor sie poprawi...
zla wiadomosc jest taka, ze fryzura bedzie rownie kiepska juz do konca...
natomiast to jeszcze nic.. najgorsze jest to, ze moja ukochana Cordy sie roztyje w czwartym sezonie... :shock:
dzien dobry. jestem piter i wszystkich lubie.

User avatar
Renya
Fan
Posts: 524
Joined: Fri Dec 12, 2003 12:17 am
Location: Brwinów
Contact:

Post by Renya » Thu Dec 30, 2004 8:51 am

Roztyje? :shock:
No to rzeczywiscie szok. Już teraz nosi lużniejsze ubrania, ale nie sądziłam, że dojdzie do katastrofy wagowej. No cóż, wygląda na to, że serial będę oglądać fragmentarycznie.

User avatar
caroleen
Zainteresowany
Posts: 374
Joined: Fri Apr 16, 2004 5:22 pm
Location: Warszawa
Contact:

Post by caroleen » Thu Dec 30, 2004 10:38 am

A ja jestem w szoku po wczorajszym "Dowson's Creek". Już wiem, dlaczego musieli przenieść akcję serialu do Bostonu. W Capeside skończyły im się możliwości manipulowania parami- chyab każde zestawienie już było. Potrzeba było nowych, przechodnich partnerów i partnerek ;)

A co do dobrych seriali. Zdecydowanie inne klimatycznie od waszego tematu, ale za to rewelacyjne pod każdym względem są polsatowe "Dowody zbrodni". Przemiła i bystra główna bohaterka, zwroty akcji i przede wszystkim MUZYKA...Coś fantastycznego...
Image

User avatar
nephit
Zainteresowany
Posts: 383
Joined: Fri Aug 22, 2003 10:58 pm
Contact:

Post by nephit » Thu Dec 30, 2004 1:38 pm

... :shock: nie rozumiem czegos takiego. ogladanie serialu dla postaci... ja ogladam serial jezeli jest fajny, ale napewno nie bede sie meczyl z jakas telenowela tylko dlatego ze gra tam moja ulubiona aktorka :shock: angel to zajebiscie dobry serial a zmiany Cordy raczej nie bardzo przeszkadzaja... :shock:

ps. dowiedz sie w ktorych odcinkach wystepuje charisma i pod zadnym pozorem ich nie ogladaj... :?
Collect some stars to shine for you.

User avatar
Renya
Fan
Posts: 524
Joined: Fri Dec 12, 2003 12:17 am
Location: Brwinów
Contact:

Post by Renya » Thu Dec 30, 2004 1:56 pm

Nie oglądam Aniołka dla Cordy, przeszkadza mi tylko jej obecny wygląd. Sam serial lubię. Zdenerwowalo mnie wprowadzenie tej zmany, która do niczego nie była potrzebna. Zmiana wyglądu zewnętrznego wcale nie była konieczna do podkreślenia zmian w jej osobowości czy życiu.

User avatar
onar-ek
Pleciuga
Posts: 887
Joined: Mon Aug 30, 2004 4:40 pm
Location: Białystok
Contact:

Post by onar-ek » Thu Dec 30, 2004 2:43 pm

Czuję się skarcona :shock:

Masz rację rola Lexa jest o wiele za mała... Jako jedyny wydawał się by prawdziwy jeszcze w pierwszej serii SV, przynajmniej dla mnie...

Angela nie oglądam jakoś nie przypadł mi do gustu... Ale przez przypadke obejrzałam kawałek wczorajszego odcinka i macie rację Cordy (czy jak jej tam :roll:) wygląda teraz okropnie :shock:

nephit tu nie chodzi o męczenie się z jakimś serialem tylko i wyłącznie dla aktora... np.SV mogę znieśc, ale mnie nie zachwyca! Jednak jak gra tam postac Lexa SV jest nawet przyjemne 8)

User avatar
aras
Zainteresowany
Posts: 460
Joined: Fri Aug 15, 2003 3:59 pm
Location: Będzin

Post by aras » Thu Dec 30, 2004 4:39 pm

Zazwyczaj aktora lubi się dlatego, bo ceni sie jego grę (przynajmniej w moim przypadku, to że uważam, że JMA brzydotą nie grzeszy to inna sprawa).
No więc za to czy dany serial jest fajny czy nie odpowiada zazwycaj gra aktorów (choć fabuła też/czasem niestety...) i dlatego oglądałam DA.
To jest właśnie to co napisała onar-ek.
Lubię też grę innej aktorki, która pięknością wg. mnie nie jest (niestety nie pamiętam jej godności ) i oglądam każdy film, w którym wiem, że ona gra.
Czytaj między wierszami...

User avatar
nephit
Zainteresowany
Posts: 383
Joined: Fri Aug 22, 2003 10:58 pm
Contact:

Post by nephit » Fri Dec 31, 2004 2:48 pm

No więc za to czy dany serial jest fajny czy nie odpowiada zazwycaj gra aktorów (choć fabuła też/czasem niestety...) i dlatego oglądałam DA.
a ja tak nie uwazam :shock: moim zdaniem, za to czy serial jest dobry odpowiada rezyser, to on kreuje bohaterow i postanawia jak beda grali. np. sympatia onarka do lexa - nie wiem czy lubilaby go tak bardzo, gdyby gral sprzedawce na straganie :shock: mi sie podoba jego postac bo taka zostala mu wykreowana i on poprostu dobrze odgrywa swoja role. mysle ze w serialach nie ma zlych aktorow oczywiscie niektorzy moga sie wyrozniac ale zazwyczaj nie zatrudnia sie takich, ktorzy nie potrafia grac. na potwierdzenie tej tezy mozna podac przyklad SV i DA - w DA bardzo lubie Aleca ale za to kogo gra, poniewaz rola w SV odgrywana przez tego samego aktora jest mi zupelnie obojetna :shock:

no i wracajac do angela - serial podoba mi sie za ogolna atmosfere i fabule - to co stworzyl rezyser - ale nie za gre aktorow, bo oni tylko graja to co im powiedziano...
Collect some stars to shine for you.

User avatar
ADkA
Fan
Posts: 555
Joined: Fri Mar 12, 2004 10:07 am
Location: g.Śląsk
Contact:

Post by ADkA » Wed Jan 05, 2005 2:05 pm

nephit wrote:no i wracajac do angela - serial podoba mi sie za ogolna atmosfere i fabule - to co stworzyl rezyser - ale nie za gre aktorow, bo oni tylko graja to co im powiedziano...
Niby fakt, :roll: ale każdy aktor ma swoje charakterystyczne ruchy, mimikę, gesty... I nic tu nie poradzi reżyser, aktor i tak to coś z siebie przekaże odgrywanej postaci. I chyba to najbardziej urzeka fanów i dlatego chcą oglądać akurat tego aktora. 8)

A zapomniałabym, w poniedziałek na TV4 leciała Diuna, cz.I z III, więc można zaliczyć tę ekranizacje do serialii :wink:
Całkiem przyjemnie się oglądało, i co tu dużo mówić, nie dorasta książce do pięt, ale i tak polecam. :D
"Żal jest potrzebny, żałując swoich pomyłek, uczymy się na błędach. Ale na Boga, nie pozwól, by rządził twoim życiem. Zwłaszcza, że nigdy nie będziesz pewna, że zobaczysz następny wschód słońca."
Hotaru "Freak Nation"

User avatar
piter
Wieczna zrzęda
Posts: 1724
Joined: Thu Aug 07, 2003 2:57 pm
Location: warszawa
Contact:

Post by piter » Wed Jan 05, 2005 7:00 pm

blaaaaaagaaaam... nie ogladajcie tego czegos... to jest obraza dla kazdego, kto chocby trzymal Diune w rekach... :shock:
oczywiscie ugruntowani fani moga sobie pozwolic na przebrniecie przez ta meke, bo to tylko umocni ich przekonanie o geniuszu Herberta.. ale jak ktos nie czytal Diuny, to nie powinien sie nawet zblizac do telewizora w czasie emisji.. jeszcze sie przez przypadek wlaczy i bedziecie mieli skaze w psychice na cale zycie.. :?
dzien dobry. jestem piter i wszystkich lubie.

User avatar
Renya
Fan
Posts: 524
Joined: Fri Dec 12, 2003 12:17 am
Location: Brwinów
Contact:

Post by Renya » Wed Jan 05, 2005 8:00 pm

Szczególnie jak sie patrzy na młodego Atrydę - wygląda jak 40-latek po przejściach. Dobrze, że chociaż córkę imperatora i Chani dobrali porządnie. No i oczy, podobają mi się te błękitne białka.
Choć film obejrzałam i nawet mi się podobał, to nie dorównuje książce, (nawet tym ostatnim tomom, które uznałam za słabsze). Pisarz górą, reżyser dołem :lol: A, i ciekawe czy pokażą "Dzieci Diuny" (tego nie oglądałam).

User avatar
piter
Wieczna zrzęda
Posts: 1724
Joined: Thu Aug 07, 2003 2:57 pm
Location: warszawa
Contact:

Post by piter » Wed Jan 05, 2005 11:36 pm

ja ogladalem. i tu juz sie nie bede wyzywal - Dzieci Diuny sa bardzo przyzwoite.naprawde niezle oddaja klimat i trzymaja sie fabuly. czy je pokaza w tv4? oczywiscie, ze nie...
dzien dobry. jestem piter i wszystkich lubie.

User avatar
Renya
Fan
Posts: 524
Joined: Fri Dec 12, 2003 12:17 am
Location: Brwinów
Contact:

Post by Renya » Thu Jan 06, 2005 11:21 am

No i moja nadzieja została brutalnie zamordowana przez jakże optymistycznego Pitera :cry:
Może uda mi sie w jakis sposób zdobyć "Dzieci D.", bo jak zwykle u mnie w wypożyczalni nie ma.

User avatar
ADkA
Fan
Posts: 555
Joined: Fri Mar 12, 2004 10:07 am
Location: g.Śląsk
Contact:

Post by ADkA » Thu Jan 06, 2005 11:22 am

Eee. tam, piter, przesadzasz :?
Książce mało który film dorówna, i fakt jest duuuużo niedociągnięć, ale można przy nim miło spędzic czas. Zawsze mam dystans do tego typu ekranizacji, więc nie liczę i nie liczyłam na nic wielkiego 8)
A "Dzieci Diuny' z pewną częstotliwością pojawiały sie na Hallmarku, a ja tego nie mam... :( Miejmy nadzieję, że jakaś inna stacja kiedyś się zlituje...

Aha, caroleen, "Dowody zbrodni" nie są czasem na TVN? :roll: Bo by tak wychodziło, że dobre seriale niby tylko Polsat puszcza.... :wink:
"Żal jest potrzebny, żałując swoich pomyłek, uczymy się na błędach. Ale na Boga, nie pozwól, by rządził twoim życiem. Zwłaszcza, że nigdy nie będziesz pewna, że zobaczysz następny wschód słońca."
Hotaru "Freak Nation"

User avatar
caroleen
Zainteresowany
Posts: 374
Joined: Fri Apr 16, 2004 5:22 pm
Location: Warszawa
Contact:

Post by caroleen » Thu Jan 06, 2005 1:06 pm

Tak, rzeczywiście Adka, one są na TVNie :oops: We wtorki. Dzięki za czujnośc. Już myślałam, że mojego posta nikt nie przeczytał ;)
Image

User avatar
Renya
Fan
Posts: 524
Joined: Fri Dec 12, 2003 12:17 am
Location: Brwinów
Contact:

Post by Renya » Thu Jan 06, 2005 2:20 pm

Specjalnie obejrzałam wtorkowy odcinek. Film był ciekawy choć jak dla mnie trochę za oczywisty i za tkliwy, ale to tylko jeden odcinek, więc na razie się nie zraziłam. Z pewnością obejrzę następny.

User avatar
caroleen
Zainteresowany
Posts: 374
Joined: Fri Apr 16, 2004 5:22 pm
Location: Warszawa
Contact:

Post by caroleen » Thu Jan 06, 2005 2:52 pm

Wiesz Renya, one chyba wszystkie są takie oczywiste. Jeśli znasz mechanizmy, którymi kierują się twrócy takich seriali już po kilku minutach wiesz kto zabił ;) Mnie się raczej podoba podejście do tematu, sposób poprowadzenia akcji, te flash-backi. No i muzyka. Ach, i nie zapominajmy o głownej bohaterce w stylu Meg Ryan ;) Łagodne kino sensacyjne - tak bym to nazwała.
Image

User avatar
Renya
Fan
Posts: 524
Joined: Fri Dec 12, 2003 12:17 am
Location: Brwinów
Contact:

Post by Renya » Fri Jan 07, 2005 8:53 am

Meg R? O rany, co za kompromitacja, zastanawiałam się kogo mi przypomina główna aktorka, ale na MR nie wpadałam :oops: .
Mi spodobała się kolorystyka filmu, jest taka wyblakła, prawie jak w filmie czarnobiałym. A że mam sentyment do tego rodzaju filmów, no to na wstępie serial ma u mnie plusa.

_liz
Fan...atyk
Posts: 1041
Joined: Fri Aug 15, 2003 4:07 pm
Location: Wrocław
Contact:

Post by _liz » Fri Jan 21, 2005 8:09 am

Hmm... nie wiem czy inni już wiedzą, ja dowiedziałam się właśnie przed chwilą, ale... na TV4 powraca DA! :cheesy: W dodatku na stronie TV4 piszą, że mają to być nowe odcinki, więc jak rozumiem druga seria. Wreszcie! :twisted:

Tylko teraz pozostaje pytanie czy rzeczywiście będzie to druga seria :?
Image

Magea
Fan
Posts: 536
Joined: Sun Sep 19, 2004 8:06 pm
Location: Wrocław
Contact:

Post by Magea » Fri Jan 21, 2005 7:23 pm

a tak właściwie to ile jest serii DA??
:)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests