Filmy Roswell-fanów...

Poznajmy się bliżej...

Moderators: ciekawska_osoba, lizzy_maxia

Film jest dla mnie...

... całym życiem!!!!
25
37%
miłą rozrywką
40
59%
nie przepadam
1
1%
nie znoszę!!!!
2
3%
 
Total votes: 68

User avatar
piter
Wieczna zrzęda
Posts: 1724
Joined: Thu Aug 07, 2003 2:57 pm
Location: warszawa
Contact:

Post by piter » Sun Sep 14, 2003 9:42 pm

Panie i Panowie, wlasnie wrocilem z Ciala. rewelacyjna komedia. pokusze sie nawet o twierdzenie, ze jest to najlepsza polska komedia jaka widzialem. goraco polecam!!
dzien dobry. jestem piter i wszystkich lubie.

User avatar
Maxel
Fan
Posts: 671
Joined: Mon Jul 28, 2003 2:07 pm
Location: Wawa
Contact:

Post by Maxel » Sun Sep 14, 2003 9:45 pm

nie omieszkam... w srode ma sie juz pojawic na emule.up.pl 8)
Po co człowiek żyje ?Aby byćoczamiuszamii sumieniemStwórcy WszechświataTy baranie][-][ ][_][ ][\/][ //-\ ][\][

User avatar
lizzy_maxia
Fan
Posts: 888
Joined: Fri Jul 25, 2003 10:01 am
Location: Łódź, my little corner of the world...
Contact:

Post by lizzy_maxia » Mon Sep 15, 2003 1:14 pm

BUNKIER – The Hole

Nie obejrzałabym, gdyby nie moja kumpela. Cała się trzęsłam, choć to może wina otwartego balkonu:P. Nawet się nie spodziewałam, że mam coś takiego w swojej kolekcji filmów. Tytuł nie jest zachęcający, mnie kojarzy się z jakimś dramatem wojennym. Ale zapewniam, że nie o wojnie jest ten film. Jeśli już, to o wojnie toczonej w ludzkiej duszy…Bunkier – to nie tylko pomieszczenie, w którym została zamknięta czwórka młodych ludzi. Serce każdego z nas jest takim bunkrem. Zamkniętych od zewnątrz lub od wewnątrz. Na klucz, którego nie chcemy czasem użyć, choć mamy go w swoim umyśle. Dlaczego nie chcemy? Ze strachu? Z pragnienia spełnienia marzeń? Niekiedy boimy się zacząć urzeczywistniać swoje marzenia. Ale kiedy się przełamiemy, to za wszelką cenę, nawet za cenę życia, chcemy wykorzystać tę szansę. Ale każda szansa ma dwa oblicza…Nie wiem, do jakiego gatunku można by zaliczyć „Bunkier”. Połączenie thrillera z dramatem o zacięciu psychologicznym? W psychologicznej otoczce? Chyba to najlepsze określenie. Kłamstwa, fascynacja, zagubienie, egoizm, szaleństwo, izolacja. Taki jest „Bunkier”. Wnika w głąb ludzkiego umysłu i powoduje, że zaczynasz się zastanawiać nad każdą chwilą…nad każdym wypowiedzianym słowem…nad każdą myślą…

User avatar
lizzy_maxia
Fan
Posts: 888
Joined: Fri Jul 25, 2003 10:01 am
Location: Łódź, my little corner of the world...
Contact:

Post by lizzy_maxia » Mon Sep 15, 2003 1:17 pm

Sorki, ale nie mogę się powstrzymać przed kolejną "recenzją" - obejrzałam to dziś rano i...

PRZERWANA LEKCJA MUZYKI - Girl, interrupted

Nie wiem, czy w pełni zrozumiałam przesłanie tego filmu. Nie wydaje mi się, żeby polski tytuł był odpowiednio dobrany…Chociaż może…Muzyka, dźwięk…Muzyka odzwierciedla stany duszy, uczucia. Krąży w nas jak krew i gdy jej zabraknie, życie się kończy. To muzyka każdego słowa, myśli. Nawet cisza nią jest. Możemy na co dzień jej nie słyszeć, ale ona jest w środku. Niekiedy cichnie…Wtedy, gdy zdajemy się umierać, gdy ból jest tak mocny, że obumiera nasza dusza…Przerwana lekcja muzyki…Przerwana, lecz nie zakończona. Można ją więc kontynuować, znów zacząć żyć. I szpital psychiatryczny, w którym znalazły się bohaterki, jest taką szansą, odskocznią, portem, z którego można wypłynąć w dalszą drogę. Przystań, tylko przystanek…Przystanek na żądanie…Zaczynam rozumieć sens filmu, obraz nabiera realnych kształtów, zarysowują się kontury. Film trzeba poczuć, odnieść do swoich przeżyć i rozmyślań…Czy ten film to studium psychologiczne samobójczyni? „Gdy raz wejdzie ci to w głowę, zmienia cię w dziwny, nowy gatunek. Wyobraź sobie formę życia, która uwielbia fantazje o swej zagładzie. Zrobisz głupią uwagę, chcesz się zabić, podoba ci się film, żyjesz. Spóźnisz się na pociąg, zabijasz się. (…) wiem, jak to jest, gdy chce się umrzeć. Jak boli uśmiech. Jak próbujesz się dopasować, a nie możesz. Jak ranisz się zewnętrznie, by zabić wewnętrzny ból. (…) Gdy nie czujesz się zbyt dobrze, śmierć wydaje się być snem. Ale gdy zobaczysz śmierć na własne oczy, czyni ten sen żałosnym”. Tak…Co innego myśleć o śmierci, a co innego zetknąć się z nią ramię w ramię. Memento mori...Niekoniecznie trzeba popaść w depresję, by pomyśleć o samobójstwie. Wystarczy dół, kiedy wydaje nam się, że to już dno, z którego nie można się odbić. Ale na szczęście istnieje jeszcze strach, który nie pozwala nam podjąć tej ostatecznej decyzji, zagląda nam prosto w oczy i odejmuje pistolet od skroni, nóż od serca, zabiera strzykawkę, pigułki, odwiązuje pętlę na naszej szyi, przecina sznur…Bardzo rzadko że strachem wygrywa odwaga. Ale czy ona zasługuje na miano odwagi? To raczej tchórzostwo, ucieczka. Prawdziwa odwaga stawia czoło problemom, napotkanym na krętej drodze życia, z podniesioną w geście zwycięstwa pokonuje przeszkody. Nie idzie na skróty. Ale któregoś dnia umysł nie wytrzymuje, umiera dusza i pragnienie śmierci jest silniejsze od woli życia. Serce nie daje rady już dłużej walczyć. Ból jest nie do wytrzymania. I wtedy podejmujemy próbę samozagłady. Susanne – główna bohaterka, grana przez Winonę Ryder, właśnie taka była. Myślała, spróbowała, a gdy ją uratowano, przyszedł wstyd. Sobie i innym wmawiała, że wcale nie chciała się zabić. I może rzeczywiście nie chciała, ale fascynacja śmiercią wzięła górę…Te cytaty na początku mojej wypowiedzi, to jej słowa…

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Mon Sep 15, 2003 4:39 pm

Bunkier - bardzo ładna recenzja, ale tak w ogóle to o czym jest ten film? Czwórka ludzi w bunkrze ... Coś jak Cube bez fantastyki?
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

User avatar
Maxel
Fan
Posts: 671
Joined: Mon Jul 28, 2003 2:07 pm
Location: Wawa
Contact:

Post by Maxel » Mon Sep 15, 2003 11:58 pm

Cos jak "Problemy walnietej nastolatki ktorej nie kochaja rodzice" - bo w sumie to sie do tego sprowaadza (?) ale film i tak jest ok
Po co człowiek żyje ?Aby byćoczamiuszamii sumieniemStwórcy WszechświataTy baranie][-][ ][_][ ][\/][ //-\ ][\][

User avatar
lizzy_maxia
Fan
Posts: 888
Joined: Fri Jul 25, 2003 10:01 am
Location: Łódź, my little corner of the world...
Contact:

Post by lizzy_maxia » Tue Sep 16, 2003 1:28 pm

Thx Graalion. Cube nie oglądałam, więc nie wiem. A problemy walniętej nastolatki, której nie kochają rodzice...no nie wiem, czy to się do tego sprowadza.
Raczej nie o to chodzi. Ale żeby zrozumieć, trzeba po prostu obejrzeć. Thora Birch jest niezrównana, świetnie zagrała. Dziś oglądałam z nią w jednej z głównych ról "Americam Beauty", ale w "Bunkrze" była o niebo lepsza.

User avatar
lizzy_maxia
Fan
Posts: 888
Joined: Fri Jul 25, 2003 10:01 am
Location: Łódź, my little corner of the world...
Contact:

Post by lizzy_maxia » Tue Sep 16, 2003 1:31 pm

A co powiecie o "Przerwanej lekcji muzyki"?

User avatar
ciekawska_osoba
Fan
Posts: 773
Joined: Sun Jul 13, 2003 11:35 am
Location: Rybnik
Contact:

Post by ciekawska_osoba » Tue Sep 16, 2003 7:30 pm

lizzy_maxia "Przerwanej lekcji...." nie widziałam, ale za to "Bunkier" tak i wielkie brawa dla ciebie za taką wspaniałą recenzję!!! Na mnie też ten film wywarł ogromne wrażenie, zazwyczaj jest tak iż gdzieś tak na początku już rozwiazuję zagadkę, ale podczas oglądania Bunkra zupełnie nie wiedziałam co i jak, trzyma w napieciu i te zwroty akcji tak iż widz zupełnie głupiejie i moze ejdynie czekać aż zagadka rozwiąże sie na ekranie..... I wież mi twoja reakcja wcale nie była wywołana otwartym balkonem - ja ten film oglądałam jak było ciepło i również dotawałam gęsiej skórki, aha taka małą uwaga - dopiero po obejrzeniu całego filmu nabrała dla mnie sensu początkowa scena (jak główna bohaterka mijała na korytarzu no tu nie powiem co bo bym wam zepsuła oglądanie ale ci co widzieli to wiedzą o co mi chodzi) No to dopiero na końcu zrozumiałam o co w niej chodziło......


Graalion "Bunkier" to zupełnie coś innego niż "Cube" ale naprawdę polecam ci ten film.


Ja właśnie ejstem po obejrzeniu "Pirató z Karaibów" i muszę powiedzieć, ze to naprawdę fantastyczny film!!! Nie zawiodłam się na grze wspaniałego Jonnego Deepa, który prześwietnie odegrał rolę Jacka Sparrowa - swoją drogą już wiem, ze to jest postać, którą najbardziej będę wspominać z tego filmu! Dowcipny, sprytny, pełen pomysłów no i przede wszytkim niezwykły szczęściaż!
Przyznam się, iż nie spodziewałam się wiele po tej produkcji, chociaż świetnie reklamowali ten film, ale na szczęście nei zawiodłam się i bardzo sie z tego powodu cieszę :D
Od dziś zostaje piratem :twisted:
"We shall never forget and never forgive. And never ever fear. Fear is for the enemy. Fear and bullets."
Image

User avatar
Maxel
Fan
Posts: 671
Joined: Mon Jul 28, 2003 2:07 pm
Location: Wawa
Contact:

Post by Maxel » Tue Sep 16, 2003 7:37 pm

ALE DLACZEGO RUM ?! :mrgreen: Osobko - film super a Depp zagral swietnie :D - Juz za 3 dni bede mial DVD-ripa 2cd i bede go ogladal... ogladal... ogladal...
Po co człowiek żyje ?Aby byćoczamiuszamii sumieniemStwórcy WszechświataTy baranie][-][ ][_][ ][\/][ //-\ ][\][

User avatar
malina
Zainteresowany
Posts: 316
Joined: Tue Jul 29, 2003 10:54 pm

Post by malina » Tue Sep 16, 2003 7:55 pm

Czy ktoś ogladał "Fanatyka"?

User avatar
ciekawska_osoba
Fan
Posts: 773
Joined: Sun Jul 13, 2003 11:35 am
Location: Rybnik
Contact:

Post by ciekawska_osoba » Tue Sep 16, 2003 8:08 pm

Maxel wrote:ALE DLACZEGO RUM ?! :mrgreen: Osobko - film super a Depp zagral swietnie :D - Juz za 3 dni bede mial DVD-ripa 2cd i bede go ogladal... ogladal... ogladal...

Hihihi Maxel no to hasełkko było bezbłędne ImageImageImageImageImage

A te jego gesty potem - myślałam, ze się popłaczę ze smeichu!!! Dzięki ci wielkie za zachęte - bo w sumie po twojej recenzji tak natchnęło mnie by to zobaczyć :D A wiesz nie spodziewałam się, że Jack Sparrow, wiesz w tej scenie walki z Barbossem czy jak mu tam w tej jaskini, to było dla mnie wielkim zaskoczeniem chociaż zastanawiałam sie jakim cudem on tak długo, bez uszczerbku na urodzie.... Wiem, wiem piszę szyfrem ale nei chcę za dużo zdradzić tym co jeszcze tego nie widzilei a zamierzaja :D:D
"We shall never forget and never forgive. And never ever fear. Fear is for the enemy. Fear and bullets."
Image

User avatar
Maxel
Fan
Posts: 671
Joined: Mon Jul 28, 2003 2:07 pm
Location: Wawa
Contact:

Post by Maxel » Tue Sep 16, 2003 8:52 pm

Malinko - ogladalem Fanatyka - wg mnie dobry film dobrze traktujacy o tym problemie z dobra gra aktora grajacego glownego bohatera - bylem pod wrazeniem bo wczesniej widzialem go jako jakiegos idiote w serialu o szkole....

Osobko - ciesze sie bardzo ze ci sie spodobalo :D co do walki w jaskini - pamietasz Osobko co podwedzil wczesniej ze skrzyni ? To dlatego nie doznal "uszczerbku" na zdrowiu ;)

-"To jest to? Caly sekret? Wielka przygoda? Lezales 3 dni na plazy saczac rum??!"
-"Witaj na Karaibach, kochanie"

-"Oszukiwales!"
-"Jestem piratem!" :mrgreen:


=========UWAGA SPOILERY PIRATOW NIE CZYTAC DALEJ :twisted: =========
Last edited by Maxel on Tue Sep 16, 2003 10:04 pm, edited 1 time in total.
Po co człowiek żyje ?Aby byćoczamiuszamii sumieniemStwórcy WszechświataTy baranie][-][ ][_][ ][\/][ //-\ ][\][

Hotori
Obserwator Słów
Posts: 1509
Joined: Sat Jul 26, 2003 4:11 pm
Location: Lublin

Post by Hotori » Tue Sep 16, 2003 9:07 pm

zgadzam się ''Piraci'' są świetni !! :mrgreen:
'' It is easier to forgive an enemy than to forgive a friend''

William Blake

User avatar
ciekawska_osoba
Fan
Posts: 773
Joined: Sun Jul 13, 2003 11:35 am
Location: Rybnik
Contact:

Post by ciekawska_osoba » Tue Sep 16, 2003 9:46 pm

Maxel wrote: Osobko - ciesze sie bardzo ze ci sie spodobalo :D co do walki w jaskini - pamietasz Osobko co podwedzil wczesniej ze skrzyni ? To dlatego nie doznal "uszczerbku" na zdrowiu ;)

no ale on musiał wcześniej już coś podwędzić, mam na myśli wtedy z innymi, bo przecież np Elizabeth miała tę rzecz przez 8 lat!! Więc i ona zrobiłaby się taka ekhmmm miała by ciekawe lico, nie daje mi to spokoju....


" - Cholera jasna już się obudziłem!!
- Śmierdziałeś"
Image

"- W jaki sposób Jackowi udało się uratować?
- (...) I pewnego ranka związał kilka żółwi morskich i zrobił z nich tratwę.
- Związał wielkie żółwie morskie?
- Tak.
- A z czego zrobił linę?
- ..........
- Z ludzkich włosów Z moich pleców"
ImageImageImage


" - Po czyjej stronie walczy Jack?
- Na razie czy wogóle?"
Image
"We shall never forget and never forgive. And never ever fear. Fear is for the enemy. Fear and bullets."
Image

User avatar
Maxel
Fan
Posts: 671
Joined: Mon Jul 28, 2003 2:07 pm
Location: Wawa
Contact:

Post by Maxel » Tue Sep 16, 2003 10:03 pm

=====SPOILERY PIRATOW=======

Masz racje... blad scenariusza ale: a) ona byla kobieta b) nie byla piratem ;)

-"Slub? Kocham sluby! Drinki naokolo" :D :D

-"Nie chcialbys tego zrobic, kolego"

-"Nie, wiesz mysle ze chcialbym"
-"Twoj pogrzeb"

-"Ja? Jestem nieuczciwy, a nieuczciwemu mozesz uwierzyc ze bedzie nieuczciwy... Mowie uczciwie!" :mrgreen:
Po co człowiek żyje ?Aby byćoczamiuszamii sumieniemStwórcy WszechświataTy baranie][-][ ][_][ ][\/][ //-\ ][\][

User avatar
ciekawska_osoba
Fan
Posts: 773
Joined: Sun Jul 13, 2003 11:35 am
Location: Rybnik
Contact:

Post by ciekawska_osoba » Tue Sep 16, 2003 10:11 pm

Maxel wrote: -"Ja? Jestem nieuczciwy, a nieuczciwemu mozesz uwierzyc ze bedzie nieuczciwy... Mowie uczciwie!" :mrgreen:
ImageImageImageImageuwielbiam ten cytatImageImage


Wiesz chyba masz rację........ona nie była piratem ;)
"We shall never forget and never forgive. And never ever fear. Fear is for the enemy. Fear and bullets."
Image

User avatar
Maxel
Fan
Posts: 671
Joined: Mon Jul 28, 2003 2:07 pm
Location: Wawa
Contact:

Post by Maxel » Wed Sep 17, 2003 7:35 pm

a mi wlasnie skonczylo sciaganie Piratow :twisted: :D zaraz sie wezme za ponowne ogladanie :mrgreen: BUAAHAHAHHAHAHAHA !! :D:D:D
Po co człowiek żyje ?Aby byćoczamiuszamii sumieniemStwórcy WszechświataTy baranie][-][ ][_][ ][\/][ //-\ ][\][

User avatar
Kwiat_W
Bezwzględny dręczyciel Maxa
Posts: 771
Joined: Mon Jul 28, 2003 12:29 am
Location: Warmia
Contact:

Post by Kwiat_W » Fri Sep 19, 2003 12:14 am

W sobote ma leciec na polsacie jakis film z Reese Witherspoon (to ta sobowtorka Emilie ze Szkoly uwodzenia) nie zapomnijcie obejzec. :)

User avatar
Maxel
Fan
Posts: 671
Joined: Mon Jul 28, 2003 2:07 pm
Location: Wawa
Contact:

Post by Maxel » Fri Sep 19, 2003 12:29 am

Obejrzalem Legalna Blondynke i chyba nie znioslbym jej widoku ponownie... w rozowym mundurku tym bardziej :? poza tym i tak nie mam polsatu 8)
Po co człowiek żyje ?Aby byćoczamiuszamii sumieniemStwórcy WszechświataTy baranie][-][ ][_][ ][\/][ //-\ ][\][

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 3 guests